Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze vagyok zavarodva. Mindenkinek igaza van kicsit, de már kezdek belefáradni, viszont nem akarom feladni sem. Ti mit javasoltok, mint kívülálló?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a párommal. Lassan másfél éve össze költözünk. Ő költözött hozzám, 400 km-e, mert én a gyerekeim miatt nem akartam költözni. Nem tudtam mit hoz a jövő, hogy tartós lesz-e a kapcsolatunk, ezért nem akartam ki tenni a gyerekeket egy költözésnek, iskolaváltásnak stb. Ezért ő jött. A jó fizető állását ott hagyta. Azóta nem dolgozik. Egyszerűen nem találunk neki munkát. Millió helyre beadtuk az önéletrajzot, még csak válaszra se méltatnak. A covid miatt (is) nagyon nehéz helyzetbe kerültünk anyagilag. Szerencsére az én melóm megmaradt, jól keresek, viszont ahhoz, hogy el tudjam tartani a családot, fel kellett vegyek hitelt. A lakás hitel mellett ezt is nyögöm most. Nehezen, de el vagyunk a pénzéből. Neki lett egy munkahelye 2-3 hónapja, de csak heti 2-3 alkalommal. Az nem sok pénz. Rá megy a tankolásra meg a napi kaja (napi 7000-et kap).

Amiben lakunk az az én házam, de nem érzi magáénak, hiába felújítottuk, bútor csere, bele szólása volt mindenbe. Viszont alig segít itthon valamit. Igazából sokáig egyedül voltam a két gyerekkel és úgy érzem, jobban boldogultam. Már kezd sok lenni ez az egész anyagi dolog. Sose voltam anyagias. De nem bírok eltartani egy egész családot és még a rezsi, kocsim, hitelek.

A családba már basztatnak, hogy ez nekem nem jó, meg egyedül jobban haladok. Viszont szeretjük egymást. Kitartok mellette és ő is mellettem. Vele szeretnék megöregedni. Nem láttam sokáig más opciót, csak vele éljen le az életem. Igazuk van, hogy többet kellenne anyagilag segítenie. De a páromnak is igaza van abban, hogy egyszerűen nem tud semerre lépni. Ez egy patt helyzet. Én meg a kellős közepébe vagyok ennek az egésznek. Neki jár még havi rokkantnyugdíj (fizikai munkát nem is vállalhat) 160ezer körül. Abbol fizeti abgytartást, benzint. Havi kétszer utazik 400 km-ert a gyerekhez + vissza. Van egy háza ott. Fizetni kell azután is a fizetnivalót... Tehát abból a pénzből "én nem látok sose semmit". A ház eladása nem opció, nem is akarom, hogy eladja.

Szóval nagyon szeretem, de olyan feszültség van bennem emiatt, hogy már be beszélem magamnak, hogy lehet tényleg kihasznál? Pedig nem ilyen ember. Sokat sír emiatt, hogy nincs pénze. Gyógyszereket szed a betegségei miatt, az is havi 40-50 ezer.

Viszont nem akarom magamtól meg a gyerkeimtől megvonni a dolgokat. Bár nem élünk nagy lábon. Több mint egy évig "eltartottam" szó nélkül, mert úgy vagyok vele, hogy egy kapcsolatban alap az ilyen. De már most annyira húzódik a dolog, hogy mondtam neki, menjen vissza. Mert nem haladunk együtt. Nem akarom, hogy szét menjünk, mert nagyon fájna a hiánya. Ha elutazik hétvégére a gyerekhez is óránként beszélünk, mert hiányzunk egymásnak.

Meddig lehet ezt bírni? Vagy mit csináljak, hogy mashogy lássam a dolgokat.

Teljes tanácstalanság :(

:(


2021. febr. 1. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Nyilván nem könnyű neki. Feladta miattad a jól fizető állását, csak mert te ne makartál költözni. Szép dolog, hogy eltartod, bár a második hitel egy az egyben baromság volt szerintem. Én ebben a helyzetben nem látok más megoldást, csak azt hogy újra szétköltöztök, és ő visszamegy a jól fizető munkahelyére, ha megteheti. Aztán legfeljebb megpróbálsz te hozzáköltözni a gyerekekkel.
2021. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
#1-esnek teljesen igaza van. Szegény ember nagyon rosszul járt így, de nyilván jogos, szerelmesek vagytok, jönni akart. De szerintem is az lenne a célszerű, ha visszamenne az állásába, amíg lehet,aztán most te próbálnál keresni ott egy munkát. Elvégre nem döntheti romokba az életét miattatok. A gyerekek meg majd megszokják az új helyet.
2021. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

En pancsernek látom.szerintem amugy is rezgett alatta a léc az előző munkahelyen.

Sikeres ambiciozus emberek fel tudnak állni..

2021. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném ki ennek a gyerekeimet. És (ha egyáltalán visszaveszik) megint elveszti a munkáját, aztán nem talál évekig semmit? Ugyanúgy eltarthatod, miközben a saját gyerekeidtől veszel el. Nem tudom hol laktok és mi a párod foglalkozása, de elég nehéz elhinni, hogy semmilyen munkát nem talált 1,5 év alatt. Ha te nem lennél és elvesztette volna a munkáját, akkor a híd alatt lenne? Plusz otthon ül, eltartják a valagát, de még a házimunkát se képes megcsinálni. Ami pénze van, azt meg a gyerekei látogatására költi. Ami persze fontos dolog, de emiatt közvetve a tieid szívnak. Ja meg vegyél is fel hitelt a napi kiadásokhoz... Nekem ez így elég karcsú, szerelem ide vagy oda, így, hogy gyerekek is vannak túl nagy kockázat. Nem mennék utána, nem igazán tetszik nekem ennek a palinak a hozzáállása a dolgokhoz.
2021. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan jártam én is igaz nőként, felmondatott velem a pasi hogy velem akar élni imád stb..

nos a szerelem sem volt meg és nem működött , szerencsére szüleimhez mehettem vissza de nekem is akkor 5 hónapig nem volt meló.

De ez annyiban más ha nálatok a szerelem megvan ne hagyd könnyen. És nem akarlak megbántani de két gyerekes nő nem a legkellendőbb , tedd a szívedre a kezed egyedül tényleg jobb lenne vagy csak beléd beszélik a rokonok?

Miattad mondott fel miattad dobott fel mindent szerinted az egyszerű volt ? Covid utánig várj, hogy talál e állást a jelen helyzetben tényleg hatványozottan nehéz állást találni.

A vendeglatas turizmus halott az onnan felszabadult emberek is állást keresnek és eddig is sok volt a munkanélküli.

2021. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Mindig megdöbbenek, hogy elfogadhatónak tartják egyesek azt az állítást, hogy egyszerűen nem talál állást. Másfél év! Ennyi idő alatt lehetetlen, hogy ne találjon VALAMILYEN munkahelyet.
2021. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

5


Szerintem meg inkább a rokonok látnak tisztán, a kérdező meg nagyon elfogult. Kiskorú gyerekek mellett 1,5 évig eltartani egy felnőtt munkaképes férfit, úgy, hogy ehhez hitelt kell felvenni nem néz ki túl jól. Nagyon rendes, hogy otthagyta az állását és az életét, de elég régen volt. Nekem mondjuk félév alatt elfogyott volna a türelmem és nincs az a szerelem vagy elkeseredettség, hogy hitelt vegyek fel ilyen marhaságra, mint napi megélhetés. Amikor együtt élek egy munkaképes felnőtt férfival és kiskorú gyerekeim vannak, akikről gondoskodni kell. Lehet nem a legkelendőbb a gyerekes anyuka, de akkor sem csinálnám ezt magammal meg a családommal. Menjen szépen haza a férfi, így is túl sokáig húzták ezt. Aki 1,5 évig nem talál semmit, az 5 év múlva sem fog. Mi változna meg?

2021. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

6,7 Elkerülte a figyelmeteket, hogy fizikai munkát nem vállalhat mert rokkant!

Egészséges fiatalnak sem egyszerű közel egy éve Covid helyzet van , több diplomás rokonom napi szinten sír zokog, hogy nem veszik el sehová. Ahova meg esetleg lenne hely oda nem felel meg a végzettsége.


Fura ez a kettős mérce ha a nőnek nincs hónapokig munkája az rendben van ha fordítva adódik mert az élet kifordít dolgokat az már lehetetlen dolog és dobja ki....

2021. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az a nő gyerekes anya. Nem egy x esik gyereket akart vállalni
2021. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De itt nem hónapokról van szó, hanem lassan évekről. Amikor ez kezdődött még a kanyarban sem volt a covid, úgyhogy könyörgöm ne fogjunk már mindent erre. Könnyű fizikai munkák is vannak, nem csak a gyár van meg az építkezés. Elég pofátlannak érzem, hogy a gyerekes párommal tartatom el magam, hitelt vetetek fel vele, de még a mosást berakni is derogál. Azért 1,5 év alatt valamilyen munkát csak az nem talál, aki nagyon nem akar. Innentől a többi csak duma, ez így nagyon kényelmes, a kérdező meg elnéz mindent mert szerelmes.
2021. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!