Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem szól hozzám,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem szól hozzám, holott ő sértett meg?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyunk együtt, együtt is élünk. Máskor is volt már ilyen, akkor mindig én kezdeményeztem a békülést, mert utálok haraggal lefeküdni aludni, de a harmadik ilyen alkalom után figyelmeztettem, hogy több ilyet nem akarok...

Jól keresünk mindketten, nő létemre mégis én halmozom el kisebb-nagyobb ajándékokkal... Pl. ha kiszakadt a farmerja, veszek neki egy újat, meg ilyenek. Karácsonykor is 30 ezer forintért kapott egy új márkás kabátot tőlem, meg okosórát, stb. Névnapjára is Paco Rabanne parfümöt kapott tőlem. Én meg egy nyakláncot kaptam tőle, amikor tudja hogy nem is hordok nyakláncot... amikor pedig próbáltam célozni rá, hogy ki lehetne-e cserélni, még ő sértődött meg, merthogy de neki tetszik. Pedig megmutogattak neki hogy mik tetszenek... Meg azt mondja vinne ő engem étterembe meg minden, dehát minden zárva... Azóta megfogadtam, hogy semmit nem veszek neki spontán, mert úgy érzem, mintha ő lenne a kitartott nő, én meg a sugardaddyje vagy mi...

Most jön a valentin nap, és vettem neki egy 20 ezer forintos táskát. Amikor elhintettem, hogy az ajándéka már úton van, akkor meg felháborodott, hogy “na, már megint költhetek...”, mert ő csak virágot tervezett adni nekem... Ezen nagyon megsértődtem (mármint hogy ezt így mondta), nem szóltam hozzá... Majd a fejemhez vágta, hogy jó akkor hisztizzek, és azóta levegőnek néz... Úgy viselkedik, mintha ő lenne rám megsértődve, ha benyomok egy filmet, átmegy a másik szobába és ott nézi ugyan azt, meg ilyenek...

Nagyon elegem van ebből, úgy érzem nem becsül meg engem, másokat lehúznak a nők én meg mint egy idióta még őt halmozom el én, mert szeretek ajándékozni... Ti mit tennétek a helyemben?


2021. febr. 5. 08:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
52%

Fèrfiak🤦‍♀️

Tisztelet a kivètelnek, de nèha tènyleg hisztisebbek tudnak lenni mint a nők.

S ezt nem csak a pár eddigi kapcoslatom alapján mondom, hanem az összes barátnőm tapasztalatából is.

Az èn párom bevett szokása is, hogy ha valamièrt megharagszom rá, akkor ő ezen besèrtődik. Mintha már jogom sem lenne haragudni, ha valamivel megsèrt. Szerintem férfi büszkeségből, nehogymár nekik kelljen kiengesztelni, hisz mi vagyunk olyan hisztisek, akik megsèrtődtek:)) Amit a filmekben látunk, hogy utána a pasi szalad és egy romantikus estèt tervez, virággal kajával és ajándèkkal, őszinte bocsánat kèrèssel-hát tényleg csak a mozivásznon törtènik meg.

Nálunk szerencsère èszre veszi magát 2-4 óra múlva, és aztán úgy tesz mintha mi se történt volna, mèg vèletlenul sem ismernè be, hogy megbántott, hibázott. De legalább nem játssza a sèrtődöttet 3 napig.


Ajándèkot pedig szintén kevés férfi tud venni a párjának, már abban az estben, ha eljutnak odáig,hogy bármit is vegyenek.

A többszöri ilyen gagyi ajándék után arra jutottunk, hogy ha szeretne venni nekem, akkor majd kiválasztom én.

Az enyém is utálja ezt a "karácsony van és muszáj ajándékot venni" szokásokat, de én szeretem. Azt tudta, hogy tavaly telefonra volt szükségem, ezért kb már november elejèn vett nekem egyet(közösen választottuk) és ez volt a karácsonyi ajándék úgymond.

Ő annyira nem szeret kapni sem, nem èrdeklik az ilyesmik. Èn már azt is èrtèkelem, ha észre veszi mi hiányzik itthonról és bevásárol, anèlkul, hogy mondanom kelljen. A nagy meglepetèseket már elengedtem, 6eve vagyunk együtt. Szerintem ahogy telik az idő te is megfogod èrteni, hogy különbözően működünk és nem ugyanaz tesz minket boldoggá. Neked sokat jelent a meglepetès, amikor vásárolsz neki, őt hidegen hagyja és jobban örül, egy finom ètelnek és mèg sorolhatnám...

Viszont néha ő is figyelhetne arra, mi tesz téged boldoggá...szóval mikor ilyesmire vágysz, a szájába kell rágnod, mert magától sosem fogja kitalálni 😅🙄 ez már csak ilyen.

Ajánlom mindkettőtöknek az 5szeretetnyelv című könyvet, segít megèrteni ezt a fajta különbséget kettőtök között.

2021. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
14%
Ez a szeretet nyelv azért bőven túl van pörögve. Általában szerintem az 5 szeretet nyelvből azért több is jellemző egy emberre. Persze, van esetleg egy fő szeretet nyelv (momdjuk az érintés), de mellette ne mondja nekem senki, hogy ajándékozás/gesztus nem esik jól bárkinek. Ha kapsz egy szelet csokit, sütit, bármit, az igenis higy mindenkinek jól esik. Az ember szerintem bármelyik szeretet nyelvnek örül, ha csak nem elmebeteg.
2021. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
87%

Én is abban látom a problémát, hogy ti teljesen máshogy álltok ehhez hozzá, más nektek a fontos.

Én is azt látom hogy neked az a fontos hogy TE kapj ajándékot és nem színtisztán kedvességből ajándékozol.

Megjegyzem nekem is kellemetlen lenne ennyi minden. Karácsony, születésnapra valami ajándék oké, de valentinnap és más ilyen kirakat ünnepre szerintem is felesleges.

Ha neked ez a non plus ultra, ez a szíved vágya hogy ajándékokkal halmozzátok el egymást oké, de akkor ezt meg kell beszélni, hogy szívem nekem ez fontos. Neki meg egyértelműen nem az!


Őt nem érdeklik az ajándékok, nem így fejezi ki, hogy szeret. A nyakláncos eset is arról árulkodik hogy neki ez nem fontos hogy ajándékozzon.


Én ezt így ebben a formában, ebben a leírásban eléggé hisztisnek érzékelem, mert itt szimplán meg lehetne oldani annyival, 2 felnőtt ember között hogy lefektetitek az alapokat. Kinek mi a fontos.


De ha ennyire nem megy, akkor annyit jelent hogy nem illetek össze v épp nem eléggé. Kérdés az hogy ez a probléma mennyire fontos. Mennyire tudtok konszenzusra jutni. Ha egyikőtök se tud engedni, amit persze nem muszáj, akkor nem illetek össze, ennyi.

2021. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
84%
A finom étel szerinted mi #11? Gesztus/cselekedet/ajándék. Pont, hogy most mondtál ellent ennek a felfújt szeretet nyelv mizériának.
2021. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
43%
12 A szelet csoki oké, de az nagyon nem a dizájner parfüm 30 000Ft-os farmer-táska kategória. Igen is, akinek az ajándékozás a szeretetnyelve, az nem elégedik meg ezzel. Lásd a kérdezőt, őt megsértette volna a párja által adott virágcsokor. Egyébként szerintem a csoki, süti, kaja az nem ajándék, inkább csak figyelmességi kategória.
2021. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
81%

Én sem értem mit kell ezen felháborodni.

Figyelj az látszik, hogy utál ajándékot venni, ha neked minden vágyad, hogy kapj valamit akkor mondd neki, hogy jön ez meg ez az ünnep és te ezt akarod kapni és kész. Legalább nem kell a másikra felesleges terhet rakni, hogy neked mi tetszene.


Nem tudom minek erőlteted azt, hogy adsz neki ajándékot ha nem szereti.

Látszik, hogy nem érdekli az hogy vegyen mindenféle hülyeséget mindenféle kitalált alkalomra, szóval mondok egy tippet. Kérdezd meg mit szeretne kapni és ezután pedig mondd, hogy te meg ezt szeretnéd kapni. Így megnyugszik a lelked, mert te is kapsz valamit és ő is kap valamit.

2021. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
28%
14.Én csak az ellentètet próbáltam sugallni, hogy lehet nem örül a drága cuccoknak, hanem sokkal jobban èrtèkel egy finom kaját, amit otthon elfogyaszt. A kajára nem úgy vonatkoztatok el, mint ajandèk,hanem mint alap, hisz együtt èlnek és együtt esznek belőle. Na mindegy, csak a kèrdező szemszögèből próbáltam ellentètezni a kis/nagy èrtèkeket, mert úgy jött le, ő ilyesmiben mèri.
2021. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
És stop #11, amit leirtál a párodrol, már rég rossz (nem szabad haragudnod) nincs olyan, h férfi büszkeség, csak érzelmi intelligencia hiány(jobb esetben), de legtöbb esetben elnyomó jellem, és nem, nem minden férfi ilyen!!
2021. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Rövidre zárnám a válaszom annyival, hogy szerintem nem illetek össze.

Engem az exem szintén elég gyakran lepett meg ezzel-azzal. Hol cserepes növénnyel, mert tudta, hogy imádom, hol 40 ezres cipővel, mert tudta, hogy tetszik nekem. Soha nem vártam el tőle ezeket a dolgokat és meglepő vagy sem, a virágoknak sokkal, de sokkal jobban örültem, mint annak a bizonyos cipőnek, mivel a virág azt sugallta, hogy odafigyel arra, hogy minek örülök, nem pedig arról szól nála, hogy sokat költsön rám.

Én a cipő kategóriát nem tudtam viszonozni - és NEM is várta el! Viszont én is sokat kedveskedtem neki apróságokkal. Édesszájú volt, így sokszor leptem meg 1-1 csokival, sütöttem neki sütit, stb.

2021. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
28%

Igazából itt a pasi megsértődésével van baj.


Aki így kommunikál, hogy nem szól a másikhoz, meg magára csapja az ajtót, mint egy kamasz, az eléggé kínos bizonyos életkor fölött... Egyszerűen közölnie kéne veled, hogy neki nem tetszik ez a folyamatos értelmetlen költekezés.

2021. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!