Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hol van a határ a kisajátítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol van a határ a kisajátítás és a ragaszkodás között?

Figyelt kérdés
Nekem akkor warty, amikor àrtalmatlan dolgokért is būntidatom volt (moziba mentem a nõvéremmel, elmentem edzeni)
2021. febr. 15. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Ezt mindenkinek magának kell érezni, nem vagyunk egyformák. Ha úgy érzed kisajátít valaki, akkor beszélj róla az érintettel.
2021. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ragaszkodik hozzád, attól te még szabad vagy. Nem KELL minden pillanatodat megosztani vele, nem KELL mindenről beszámolni neki, nincsenek korlátaid, de ti kölcsönösen mégis úgy érzitek, hogy mindkettőtöknek az a jó, ha az életetek megosszátok egymással. Pl. örül annak, hogy elmentél moziba és jól érezted magad, de szeretné ha később to ketten együtt is megnéznétek egy filmet. A ragaszkodás számomra pozitív előjelű elköteleződés. Nincs kényszer, csak szabad döntési jog.

A kisajátítás már más tészta. Pl, ha bűntudatot kelt benned, amiért elmentél a nővéreddel moziba, ha minden pillanatról be kell számolj, ha nélküle nem mehetsz sehova, stb... Érzed, hogy itt mindent kényszerből csinálsz? Nem azért, mert mindkettőtöknek így a jó, hanem azért mert NEKI így felel meg. Na, ez a kisajátítás. (csak sajnos az emberek ezt a két dolgot nagyon könnyen összekeverik)

2021. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Google a barátod és mindenki másé is.
2021. ápr. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!