Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lépjek ki a kapcsolatbó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek ki a kapcsolatból? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Röviden a történet. Több éves távkapcsolat után összeköltöztünk barátnőmmel már másfél éve élünk együtt, de én lassan egy éve úgy érzem ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Távkapcsolat alatt a barátaim felével megszakadt a kapcsolatom, volt egy lány ismerősöm akivel sokat beszéltem mindent meg tudtam beszélni kb 2 hetente beszéltünk mikor kapcsolatban voltam, de barátnőm jelezte, hogy ne beszélgessek más lányokkal. Összeköltözés után a maradék barátaimmal is megszakadt a kapcsolatosom ő nem akarta, hogy találkozzak velük vagy elmenjek sörözni. Később kiderült nem volt neki szimpatikus a maradék pár haverom. Így igazából egyedül maradtam csak a szüleimmel beszélgetek hetente. Közben ő volt kollégáival nagyon jó barátságba lett a munkahelyén és nekem is kellet mennem találkozni velük.

Teljesen más a jövőképünk nem is beszélünk róla csak élünk egymás mellet. Napi szinten elvagyunk. Szex is van hetente többször. 29 évesen én a gyermekeim anyát keresném benne, de közben egy gyereket látok. Háztartást nem vezeti nekem kell a kajákat kitalálni általában bevásárolni is hozzá majd megfőzni és elmosogatni. Mind egy úgy, hogy egyetemen tanulok még mellette otthonról dolgozom 6 órában. Ő délután 3 kor végez a munkával aztán átjön hozzám TV-t nézni még én közbe dolgozok. Takarításon gyorsan átrohan, hogy legyen kész, ha szolok, hogy valami nem tiszta akkor jön a válasz, hogy akkor csináljam én ha jobban tudom. Sajnos ez a rendszer az egyetemi tanulásom rovására megy és csúszok nem tudom befejezni pedig elég lenne a mostani meg még egy félév, ha minden vizsgámat megtudnám csinálni, de ha maradok a kapcsolatban akkor kb csak a fele lesz meg.


Sajnos a sok stress mellet elkezdtem nassolni és fel is jött rám vagy 10kg legalább és hozzászoktam, hogy esténként megiszok egy pohár bort, hogy jobban érezzem magam.


Gondoltam, hogy szakítok, de nem tudom, hogyan tovább...

- Haza nem tudok költözni erre nincs lehetőségem.

- Albérletet, ha egyedül veszek ki akkor minden pénzem elmegy havonta és nem tudok félre tenni. Egyedül lenék a lakásban és rengeteg időt pazarolnék el az életemből azzal, hogy a neten ismerkednék próbálnék szexet vagy kapcsolatot összehozni. Ezt tudom magamról, ha egyedül vagyok akkor mindig ismerkedni akarok akár napi több órát is fent vagyok társkeresőn és beszélgetek. Nem jutnék előre a saját lakáshoz.

- Szobát nem szeretnék kivenni, mert többször volt ismerőseim körében, hogy nem voltak jók a lakótársak vándorolni kelet. Szex kapcsolatom nem igazán lehet vagy normális kapcsolatom, ha a szomszéd szobában azt figyelik mikor kivel fekszem le vagy azt hallgatják, hogy szexelünk.

Volt ismerősöm akit megloptak vagy olyan akinek a szobatársa átverte és nem fizetett és a főbérlőnek tartozik több százezer forinttal amit be akarnak hajtani rajta. Félek tőle, hogy belefutok egy rosszba és az a munkám és tanulmányom rovására megy.

-Lakás vásárlás önerő megvan csak a fizetésem kevés a hitelhez rendesen kellene 8 órában dolgozni, de azt addig nem tudok míg az egyetemet nem fejezem be, mert egyszerre sok a kettő nagyon.


Ha valaki volt, hasonló helyzetben annak szívesen fogadom a tanácsát. Tudom a legrosszabb a mostani kapcsolatban maradni, de amíg nem látok egy normális jövő tervet magam előtt nem tudom rávenni magam a továbblépésre. Ez az első évekig tartó komoly kapcsolatom így kicsit attól is félek milyen érzéseim lennek szakítás után.



2021. márc. 2. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most te tulajdonképpen a lakhatásodat oldod meg ezzel a lánnyal?
2021. márc. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Idotakarekoskodas a kulcs:

Papirtanyer,muanyagpohar. 1 hasznaat utan eldobjatok.

Kajat nyersen egyetek vagy rendeljetek heti menut. Akar napi tobbszorre is.

Ne ragaszkodjatok a normakhoz csaladi hagyomanyokhoz,mert az nem fer bele az idotokbe.

Cipot ajtonal levesz. Rogton nem hordtok be annyi szemetet. Osszes szonyeget dobjatok ki/adjatok el. Heti/havi 1x felseperni egyszerubb.


Kevesebb hazimunkat csinajatok. Legyen nagyobb kosz. Vendeget nem kotelezo hivni. Ti tul sok hazimunkat vegeztek feleslegesen.



Tessek uj baratokat szerezni. Sohasem keso. Vagy a regekkel ujrakezdeni. Egy resze biztos ujrakezdi.

2021. márc. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hozzààllással nem fogod befejezni az egyetemet.Én a helyedben visszaköltöznèk a szüleimhez legalább vizsgaidőszakra.Nekem meg nagyon sok ismerősöm volt aki szobát bérelt régebben és nagyon jól elvoltak,nem volt semmi baj.Meg lehet oldani mindent,még a szexet is (ha pl egy max két lakótársad van,vagy olyanok akik gyakran utaznak/szórakoznak).De ne akarj egyszerre mindent megoldani.
2021. márc. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te is elég akaratgyengének tűnsz a leírás alapján.

Minden megoldás ellen van kifogásod.


Szakíts a csajjal, és beszéljétek meg a lakhatást. Sokan vannak úgy, hogy még pár hónapig egy fedél alatt élnek az exszel, persze felosztják egymás között a szobákat.

2021. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1


Nem, egyszerűen kapcsolatban jobb lenni mint egyedül. A kapcsolatomnál sokkal rosszabbak vannak amiket itt lehet olvasni az oldalon.


#2

Nem értek ezzel egyet. Azért főzők, mert ez sokkal olcsóbb mintha rendelnénk valahonnét ebédeket. Mosogatást egy mosogatógép megoldaná, de az albérletben nincs és nem is lehet.

Cipőt levesszük felesleges szőnyeg sincsen a szobában. Mondjuk én nem látok olyan nagy különbséget egy porszívózás vagy söprés és felmosás között időben.


Szerintem egyáltalán nem végzünk sok házimunkát.


#3


Visszaköltözés nem megoldás, mert napokat töltenék utazással olyan 3-4 órára laknak a szüleim az egyetemtől. Vizsgára meg be kell menni kivéve kivéve, ha online lesz, de a következő félév valószínűleg már nem. Másik dolog, hogy 2 év után bejelentem haza megyek tanulni 1-2 hónapra én fordított esetben biztosan szakítanék.

Laktam koliba több évig tudom, hogy van jó meg rossz szobatárs. Ha kiveszek egy szobát nem tudhatom, hogy a többiek milyenek.

1-2 költözés után biztos találnék olyat ami megfelel számomra. Költözés nincs ingyen és kauciókat is simán bukhatok.

De ez tűnik normális megoldásnak vagy a saját albérlet ahol nem lesz pénzem 1 évig míg van egyetem.


#4


Igen van kifogásom, mert egyik megoldás sem tökéletes és próbálom a legjobbat keresni. Ezért is írtam ki a kérdést, hogy mások másik szemszögből mit látnak gondolnak.


Ennek semmi értelme, hogy várok pár hónapot és utána döntők, hogy szobát vagy saját albérletet veszek ki. Nem olcsóbb a mostani felét fizetni mintha egy szobát vennék ki. Ezt szerintem azok csinálják akiknek nincs félretett pénze és nem tud egyből költözni.


Amúgy meg a párom felmondana a munkahelyén és egy hónappal később hazaköltözne.

2021. márc. 2. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem rosszból,az èn szüleim is 170 km-re laktak az egyetemtől.Mégis hazautaztam vizsgaidőszakban.Az a 3-4 óra út a vonaton pont jó volt tanulásra vagy alvásra.Úgy vettem fel a vizsgáimat,hogy ne kelljen épp minden nap utaznom,de volt rá példa,hogy megbuktam és másnap mentem megint :D.Amúgy 3-as voltam.
2021. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mikor még távkapcsolatban voltam akkor otthon voltam vizsgaidőszakban, de jobban szeretem a koliba lenni, ha nem voltak ott a szobatárasak. (egyedül és csendben tudok tanulni legjobban)

Otthon nincsen csend két testvérem van. Lakásban üveges ajtók vannak édesapámat zavarta, ha este világított a lámpám és le kellet kapcsolnom kilenc óra körül és egy kis íróasztali lámpával szórakoztam. Persze csönd is akkor lett mikor mindenki elvonult aludni.


Sajnos nekem busz van az rázkódik azon nem tudok olvasni nagyon hamar elfárad a szemem. Mikor barátnőmhöz mentem vonaton akkor tudtam tanulni.

Nekem előzőnap este kellet felutaznom, mert napi 3 busz megy csak és ha a reggelivel megyek akkor a belvároson át kell rohanom és úgy esek be a vizsgára vagy egyszerűen el sem tudtam volna menni a délelőtti vizsgára.


Számomra ez a megoldás nem játszik, mert csak problémákat hozna.

2021. márc. 3. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!