Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változókor nőknél?

Figyelt kérdés
Nálatok milyen volt megélni a változókort? Mikor jött? Milyen tünetekkel? Párotok hogy viselte, mennyiben változott meg a párkapcsolatotok? Én a küszöbén állok úgy érzem, 48 évesen, kíváncsi lennék, ki hogyan éli meg.
2021. márc. 2. 11:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
9. Mi mást tudtam volna tenni?
2021. dec. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

#11

Én elváltam.Természetesen volt más oka is,de elsősorban ez volt és hogy beszélni sem lehetett róla.

Egy megoldatlan probléma az élet minden területére rányomja a bélyegét , főként,ha hosszú évekig fennáll és legalább az egyik embert zavarja.

Ráadásul annyira fiatalon,hogy szinte még nem is éltetek, engem nem lett volna semmi,ami mellette tartson.

Elnézést a kérdezőtől,hogy elterelődött a kérdése más irányba.

2021. dec. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
12. 21 évesen az nen lehetett változókor. Valami más hormonális baja lehetett amivel nem ment el orvoshoz. A változókor az amikor a kor miatt a petefészeknek a működés lelassul, egyre kevesebb ösztrogén és progeszteron termelődik, és elmaradozik a peteérés. A vegen olyan drasztikusan lecsökken a hormontermelődés ami a menstruáció elmaradásához vezet, plusz egyéb nem kívánatos tünetekhez.
2021. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Ő 21 évesen sem kívánta a szexet a mai napig sem. Szerinte ez így okés.
2021. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Nálam pár éve kezdődött akkor még csak felborult a havi, utána ki áradozott egyre jobban. Ennek 5 éve de néha még megön. Nehezen viselem a hőhullámokat amik néha fél óránként (!) jönnek váratlanul. Éjszaka minimum 2x felelek úgy higy teljesen évre vagyok ezért csak nehezen tudok visszaakudni. Ha nem alszok vissza akkor egész nap látszik rajtam hogy csak pár órát aludtam. Fáj a fejem ami előtte nem volt jellemző. Ez rányomja a béjegét a napjaimra. Szexet is kevésbé kívánom.

Ezért arra jutottam hogyha végleg elmaradt akkor gyógyszert fogok szedni. Nem szívesen mert félek tőle de nem akarom az elkovetkezendő 30 éveimet így élni.

Mellesleg nem tudom hogy tisztában vagytok e azzal hogy növekszik a csintritkulás és szívbetegség esélye is. Ezért is fontos a hormonpótlás. Nem mindenki szedheti viszont. Aki hajlamos a mellrákra pl vagy a trombózisra azok nem szedheti. De szerencsére ezekre már létezik vérvétel, génvizsgálat.

Mindennek utánanézek hogy mire odakerulok ne legyen kérdés bennem. Remélem pár év múlva feltalálnak egy kiméletesebb gyógyszert is, ilyenekben is reménykedek. Addig szedek gyógynövényeket. Eleinte segítettek, ma már nem igazán bár lehet higy ebben én is hibás vagyok mert nem szedtem rendszeresen.

Párom nyitott ebben a témában mégse merem mondani neki mert ez valahol egy kudarcnak élem meg mint nő annak ellenére hogy természetes folyamat.

2021. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
14. De az akkor sem lehetett változókor. A változókor az amit leírtam fentebb.
2021. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

#13

Az utolsó mondatom nem olvastad,úgy tűnik.

Senki nem mondta, hogy változókori probléma.

Csak a 11-nek próbáltam leírni,hogy ahol egy kapcsolatban évtizedes probléma húzódik, ráadásul nem is apróság,ott azért nem csak az egyik személy felelős.

12 voltam.

2021. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

#14

Neked is okés, mert ennek ellenére elvetted, mellette maradtál. Tehát nincs jogod panaszkodni.

47 leszek hamarosan. Néha vannak hőhullámaim, mindig akkor, ha valamit elkezdek csinálni. Erősen izzadok közben. A menstruációm vagy késik, vagy előbb jön, és akár 2 hétig is pecsételgetek. Most éppen a covidból próbálok kikecmeregni, és most tapasztaltam, hogy milyen hosszúra nyúlt. Előtte mindig pontos volt. Vannak hangulat ingadozásaim is időnként. Egyelőre ezeket tapasztaltam.

2021. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Bőven 50 éves korom után kezdődött, rendszertelen, nagy mennyiségű vérzéssel járt. Más tünetem nem volt, de ez nagyon kényelmetlen volt. Már nem emlékszem pontosan, meddig, de jó sokáig elhúzódott. De az összes többi, amiről hallani, hajhullás, hüvelyszárazság, libidó csökkenés nincs.
2021. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%
Huszonévesen kérdezem, hogy 50 körül nem gusztustalan már a szex? Fonnyadt testek, öregszag, alacsony teljesítőképesség, betegségek. Ne vegyétek tolakodásnak, de ez tényleg érdekelne! 20 évesen az ember nyála folyik olyan testek feszülnek egymásnak, 50 évesen meg inkább bele sem merek gondolni.
2021. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!