Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm háziállatot szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm háziállatot szeretne, én még nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A barátnőm nagyon szeretne egy háziállatot. Először azt mondta macskát szeretne, mondtam neki hogy allergiás vagyok rá, és a szőre mindenre ráhullik. Utána azt mondta kutyát szeretne. Az a helyzet, hogy a mostani élethelyzetemben nagyon nem szeretnék háziállatot. Túl nagy felelősség, nincs rá időm, nem akarom hogy a ruhám szőrös legyen, nem akarok ugatásra/nyávogásra kelni, nem akarok erre pénzt kiadni. Ezeket is mondtam neki, de továbbra is nagyon szeretné. Magányosnak érzi magát mostanában, és első sorban ezért akar állatot. Mikor azt mondom, hogy én nem szeretném, akkor azt mondja, hogy olyan vagyok mint a szülei hogy nem engedem. Az én lakásomban lakunk most együtt, ezért nem akarom hogy ne érezze otthon magát / úgy érezze, hogy megmondom mit csinálhat mit nem. Viszont nagyon nem szeretnék most háziállatot. Mi lenne szerintetek a megoldás?
2021. márc. 29. 14:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
49%

"Szétszedik a bútort, tiszta szőr lesz minden, pihenni meg nem lehet tőlük"


Igen, ez van akkor, mikor nincs velük foglalkozva, nincsenek lemozgatva.

Az én kutyám nem rongál meg semmit, ha nem vagyunk itthon. Ha vedlik, persze, hogy hullajtja a szőrét, ilyenkor gyakrabban fésülöm, és a szőnyeget is gyakrabban sikálom, de ennyi. Pihenni pedig prímán lehet VELE, ugyanis, mikor fekszem, akkor ő is összekucorodik és alszik. Amúgy nem értem, miért lett lepontozva a tengerinalacos/nyuszis válaszom, de a gyakorin már megszoktam...,😃

2021. márc. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
61%

21

Aludtam már állatos házban. Ha nem alszik este az állat akkor ahogy mocorog vagy jön megy simán fel lehet rá kelni, ha nem minden szőnyeggel van borítva.

Kábelt, cipőt meg rengeteg állat rágja, macska meg ha eléri a függönyt akkor abba is belenyúl.

Lehet, hogy a szőnyeget sikálod, de a kanapéra is ha felmegy ott is lesz bőven szőr, az ágyról nem is beszélve.

Fekete zoknival kiléptem a cipőből léptem 20-at aztán egyből tiszta szőr volt a zoknim. Tehát se jó pihenés nincs, se tisztaság.

Persze aki leszarja, hogy hogyan pihen vagy nem érdekli különösebben a szőr annak hajrá engem zavarna...

2021. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

Kezdetnek szerintem is egy nyuszi/patkány/tengerimalac lenne praktikus, és tényleg nem zavarnak sok vizet. Az állatmenhely azért bajos, mert ott bele fog szeretni egy kutyába, és végül nálatok köt ki! (Saját tapasztalat, én minden állatot hazahordok, meg jó, hogy a vőlegényem is állatbolond! 😅)

Amúgy most, hogy írom, nálunk is ez a trükk volt bevetve: a nagytestű kutyám mellé hozni akartam egy hatalmas kuvasz is, erre elindult a hümmögés, hogy még várjunk ezzel. Aztán pár hét múlva jött a vőlegényem, hogy szeretne egy macskát, keressünk egyet közösen! Szóval így akarta megúszni a második kutyát! 🤔😅

2021. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

#22 Az f..sza, nekem 3 éve van macskám és minden estét simán végigalszok úgy, hogy a macska a szobában van. Ő sem járkál este, én sem.

Az ilyen rágcsálásokkal, kaparászásokkal akkor szokott probléma lenni, amikor a gazda szarik az állattartásra; csak azért van az állat, mert milyen jó simogatni, ölelgetni, de arra már nagy ívben tesznek, hogy az állat megfelelő stimulaciokat kapjon.

Megint a saját példámról tudok csak beszélni: a macskám nem szedi szét a lakást, mert napi 2szer játszom vele, ami alatt jól érzi magát, lefárad, és utána nem mászik a falra az unalomtól.


Persze nem azt mondom, hogy nincs hátulütője az állattartásnak, meg hogy mindig minden tökéletes, csak azt, hogy ilyen rémisztgetések alapján nem érdemes dönteni, mert felelős állattartással sok mindent meg lehet előzni.

2021. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
84%

Amit írtam saját tapasztalatból írtam:)

Éjjel felelevenedett az állat. Egyik ilyen ház/lakás macskás volt. Éjjel hajnal 1-2 kor szokása volt elkezdeni kaparóval játszani vagy valami szar plüssel, vagy épp valamit piszkálni.

Kutyánál meg a mozgolódás, ha nagy testű vagy a kopogás a parkettán.

Vedlés viszont mindenhol volt.


Nem mondom, hogy minden állat ilyen, de ha adunk neki egy 50% -ot ami vagy igen vagy nem, akkor inkább nem veszek:) A szőr probléma pedig mindenféleképpen fenn fog állni.


Rémisztgetés pedig akkor lenne, ha alaptalan dologról beszélnék feleslegesen felhívó módon. Viszont ezek bőven nem 1 a 100-ból esetek. Döntsön tudatosan és kész:)

Ha meg tényleg ez van amit írtam, akkor meg az állatvédők meg elkezdenének hápogni, hogy nem dobhatod ki az állatot mert megvetted... Akkor ne is mondjon senki semmi eltántorítót, ha meg mégse olyan mint ahogy pár fanatikus leírja akkor meg magára vessen?

2021. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
73%
ui.: 3 év alatt te mindent végigaludtál. Szuper. Én 1 hétig voltam ilyen lakásban talán 2-3x. Egyik estém se tudtam normálisan végigaludni.
2021. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 MolotovPunk ***** válasza:
Te lakásod,tehát te döntöd el.Ha neki nem tetszik a döntésed,akkor szakítson.Ennyi,bár gondolom emiatt azért csak nem szakítana veled.Tudom,ezt könnyű mondani,mert egy szakítás sem egyszerű dolog,de valahogy nekem is hasonló véleményem van a házi kedvencekről.Kertes házban oké,de panelba nem való.Főleg kutya nem.
2021. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

#25 Pont azt fejtettem ki, hogy MIÉRT rendetlenkednek az állatok, nem pedig azt, hogy soha, semmilyen körülmények között nem lehet egy állat nyugtalan este.

Kibetűzzem mégegyszer? :) Oké.


Az állat akkor nem viselkedik rendesen, ha nem kap megfelelő figyelmet, csak úgy elvan a lakásban, mint egy extra bútordarab. Akkor mászkál éjszaka, szétrágja a kábelt, stb.

Ha kutyáról van szó, akkor a felelős gazda elviszi naponta kétszer sétálni, szép időben el lehet menni a parkba játszani vele. A kutya lefárad, és onnantól békén hagy.

Ha macskáról van szó, kell egy reggeli és esti kiadós játék, és akkor simán megnyugszik estére.

Én a macskámmal este 7 körül szoktam játszani kb 30 percet, és utána nincs semmi mozgásigénye reggelig.


Nyugodtan írd le, ha ott, ahol vendégségben voltál megtörtént a KIADÓS lefárasztás.


De amúgy csak gondolj bele, mert nem olyan érthetetlen ez: ha te jóformán egész nap be vagy zárva a lakásba, max néha egy kicsit kiengednek, nem ér semmi stimulacio (még netezni sem tudsz) akkor nem borul fel pl az alvási ciklusod? Nem kezdesz unalmadban mindenféle felesleges dolgot csinálni? Dehogynem.


És azért van sok helyen probléma az állatokkal, mert a gazda nem tudja, hogy hogy kell állatot tartani. Aki tudja, az pontosan tudja, hogy mivel lehet orvosolni egy adott viselkedésbeli problémát (pl az állat nem alussza végig az estét).

A legtöbb állattartó nem tudja, nem olvas utána, tájékozatlan marad, szóval nyilván ez az állaton fog meglátszani, de ha nem vagy buta vagy lusta, akkor ezek kiküszöbölhetőek.

Na, ezért írtam, hogy alaptalan sok állatokkal kapcsolatos rémisztgetés.

2021. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#28 Azt hiszem nem érted, hogy mi itt a probléma. A kérdező nem abban kért segítséget, hogy hogy lehet jól állatot tartani, hanem hogy hogyan kezelje ezt a konfliktust a barátnőjével. Nem akar tengerimalacot/hörcsögöt/teknőst sem semmi mást, csak azt, hogy a lány ne nyaggassa egy állattal, mert a saját lakásába nem szeretne - és ezt tiszteletben kéne tartani.


Egyébként kérdező nyugodtan elmondhatod a barátnődnek, hogy te nem szeretnél állatot és hogy az nem arra való, hogy ne érezze egyedül magát, nagy felelősség és nem érzed magad készen erre a (részben anyagi) teherre, mert nem 2 forint állatot tartani.

Ha ezen megsértődik akkor szerintem nincs miről beszélni, de ez már csak a személyes véleményem.

2021. márc. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

28

Engem meg nem kifejezetten érdekel az állat, és a kérdezőt sem (szerintem).

Aki akar állatot venni, az venni fog és ha emiatt felkel lelke rajta. Ha én nem akarok állatot venni a másik viszont vesz és emiatt kelek fel naponta 2x akkor nem én akarok az lenni aki emiatt beszívja akinek nem is kellett...

Ezután persze rám tolhatod a felelősséget, hogy én is megtehetném, de nekem egyáltalán nem kellett és kell állat akkor miért tegyem meg?

Mint írtam az nem rémisztgetés ha megmondom, hogy ez van. Ha a leányzónak nem lesz kedve 365 napból 365 napot vele játszogatni akkor azt én szívjam meg, vagy a kérdező? Ne legyen kétséged, hogy baromi kevés embernek van kedve napi 2x elvinni kutyát sétálni, de ilyenkor meg "hát közös az állat" mentőövvel rátolni a másikra (mert úgyis ez lesz) aztán baromi fer.


Annyira meg nem bízok a másikban, hogy "jajj hát megvette az állatot, tuti lefogja vinni vagy megjátszatja mindig, ad neki kaját vizet és a szőr problémával is foglalkozik", mert kb 90% hogy ez arra is rá fog tolódni aki amúgy baromira nem szimpatizál az állattal a lakásban.

2021. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!