Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok féltékeny?

Figyelt kérdés
A barátom külföldön tanul cserediákként, és azóta sokkal lazább a kapcsolatunk. Azt mondja nincs ideje, amit megértek, nagyon sok dolga van, adódtak ebből problémák már, de megoldottuk őket. Számomra kevés a figyelme, és nem is látom, hogy ezen annyira változtatni akarna, pedig nagyon sokat sírtam emiatt, el is mondtam neki, majdnem szakítottam vele. Nagyon féltékeny típus vagyok, és bár az ottani társaságában lévő lányokra nem vagyok az, tegnap este bejelentette, hogy az egyik haverjával 3 lánnyal buliztak, akiket a haverja a Tinderen szedett fel. Nagyon rosszul esik, és bár megbízom benne, de egyszerűen nem érti meg, hogy ez miért bántó számomra. Nagyon vágyik a szabadságra, amit meg is kap, de nekem ez nagyon sok.

2021. ápr. 3. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Neki ez így jó,tud bulizni,ismerkedni,te pedig úgy is várod őt haza.

Hogy mit csinál ő,azt te nem tudhatod.

A helyedben elgondolkoznék..

2021. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Egyik szavad üti a másikat. Már rég kerestem vna mást
2021. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Huha...2 pasi, 3 csaj a tinderrol es igy bulika...en mar idegosszeroppanast kaptam volna. En szakitanek...
2021. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

1) "Nagyon féltékeny típus": olyan nincs. Olyan van, hogy alacsony önértékelésű, önbizalomhiányos ember, de még ez sem típus, csak egy elfuserált gyerekkor következménye, amiből pszichoterápiával kiválóan ki lehet jönni. Ezt Te tudod kezelni magadban, kérj segítséget hozzá, az élet számos más területén is könnyebb lesz tőle.

2) A másik nem köteles úgy viselkedni, ahogy a Te gyerekkori lelki sérüléseid megkívánnák. Nem is illik ezt ráterhelni semmilyen emberi kapcsolatra. Neked kell felismerned, hogy ezt meg lehet változtatni és meg kell születnie benned az igénynek, hogy a saját életedet éljed, ne a családod mintái rángassanak dróton felnőttként is. Lásd 1) pont.

3) Az nem derül ki a leírásodból, hogy mi lenne az az időtartam, figyelem, amitől úgy éreznéd, hogy fontos vagy számára és erősítené a kapcsolatotokat. De ha nem érzed rajta, hogy akár egy kicsit is megerőltetné magát, hogy egy kicsit több figyelmet szenteljen neked, akkor vagy a kommunikációtokkal van probléma, vagy akkor ez annyira nem fontos neki, úgyhogy mérlegelj, kell-e így is.

4) Mindegy, hogy jogosan vagy nem jogosan vagy féltékeny, a féltékenység nagyon terhelő egy párkapcsolatban, könnyen eltávolítja a másikat, ha féltékenységgel üldözik.

5) Az még mindig egy pozitív jel lehet, hogy szól a bulizásról, mert akármit is csinálhatna, úgyse látod. Hacsak nem azért szól, mert kicsit már fojtogatja a nyűgöd.

2021. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
20 évesen távkapcsolat ? Felejtsd el ! :D XDD
2021. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt kell eldöntened, hogy meg tudsz-e bízni a barátodban. Ha igen, akkor hagyd, hogy élvezze az Erasmust és ez a néhány hónap el fog repülni, ha te is elfoglalod magad közben. Ha nem bízol benne, akkor pedig elgondolkodnék a helyedben a folytatáson, hiszen kísértés nem csak az Erasmus alatt érheti, hanem bárhol máshol. A bizalom a kapcsolat alapja. Ezt tartsd észben.
2021. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!