Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 22 évesen, 4 éves kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 évesen, 4 éves kapcsolatban attól félek, soha nem fog elvenni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

14 éves korunk óta ismerjük egymást közös barátok által.

18 évesen kezdtünk el először csak összejárni, aztán kapcsolat lett belőle, mert egymásba szerettünk.

4 éve vagyunk együtt, együtt is élünk már 1 éve.


A kapcsolatunk egyébként hibátlan. Örökbefogadtunk közösen két kisállatot, minden problémát szuperül megoldunk kommunikációval, kedves velem, törődő, bújós, meglep mindig apróságokkal, a házimunka és az anyagiak elosztása is teljesen fele-fele alapon működik és nincs ebből feszkó soha. Motiváljuk egymást, hagyunk teret a másiknak, van külön hobbink de rengeteg közös érdeklődési körünk is van, szeretünk együtt időt tölteni mert baromi jókat tudunk beszélgetni mindenféle témáról, szellemileg nagyon egy szinten vagyunk, de a külön programokból sem volt soha hiszti, élvezzük az én-időt.


Most a járványhelyzet méginkább megerősített minket abban, hogy jól működünk együtt, mert a home officeos időszakokat is veszekedések nélkül vészeljük át. Ő a hálóban, én a nappaliban dolgozok. Hétvégente próbáljuk bepótolni az ingereket, megyünk ide-oda, hol együtt, hol külön.


Mégis attól félek, hogy már 4 év eltelt és ezidő alatt megkellett volna kérnie a kezem, ha komolyan gondolná. Olvasok itt mindenfélét, fél év után eljegyzés, 1 év után eljegyzés... Én meg 4 éve várok.

Tudom, nagyon fiatal vagyok. Ő is 24 éves amúgy.

Beszéltünk már erről, hála égnek tényleg minden komoly témát tök jól áttudunk beszélni. Azt mondta tervben van neki, 2-3 éven belül szeretné, ennél többet nem mondd. Nem akarom siettetni, azt is megértem, hogy azért kell pár év együttlakás ehhez.

Mindig biztosít afelől, hogy velem tervez, soha jelét se mutatta annak, hogy nem így lenne. Azt mondta szerinte most szintlépésnek a tavalyi összeköltözés tök jó volt, ezt a szintet még ismerjük ki teljesen, és utána léphetünk a következőre.


Nem a gyűrűn fog múlni a kapcsolatunk. Ő kicsit úgy áll hozzá, hogy a gyűrű után pár éven belül házasodni kéne, amihez még nincs anyagi hátterünk. Szerintem ez nem "szabály", engem nem zavarna, ha 5-6 évig jegyesek lennénk és ezt mondtam is neki.


Volt más is, akit csak 6-7 év után jegyeztek el? Jól gondolja barátom a dolgokat? Úgy félek, hogy telnek az évek és sosem fog megkérni, és majd közel a 30hoz kell teljesen előről kezdenem mindent mással...


2021. ápr. 6. 12:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Túlgörcsölöd a dolgot, szerintem inkább arra kéne fókuszálnod, hogy jól megvagytok. Nagyon fiatalon jöttetek össze, még van időtök a házasságon gondolkodni. Hidd el, nem maradsz le semmiről. Főleg, hogy már említette, hogy tervben van a házasság; én inkább örülnénk a helyedben, hogy megfontolt.
2021. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen egyébként én is kezdem belátni, hogy nagyon rástresszelek. Sokszor azt érzem elvagyok maradva, a tesómék is 8-10 évvel idősebbek, a barátaink nagyrésze is, ezáltal megszoktam, hogy körülöttem már elkezdődött a házasság-gyerek téma és sokszor észre sem veszem, hogy én mennyivel fiatalabb vagyok és még mennyire ráérek ezzel.
2021. ápr. 6. 13:06
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
22évesen jöttünk össze és 5 után vette el. Hova kéne sietni? Mivel jobb ha papír van róla? Megmondom: semmi.
2021. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha minden igaz, amit leírtál, egy példaértékű párkapcsolatban éltek, szóval szerintem ne aggódj. Minden nő vágyik a gyűrűre, és hozzáteszem, én is házasság párti vagyok, de úgy gondolom, egy boldog közös élethez nem törvényszerű a házasság. Lehet én látom rosszul, de ha valóban viták, ódzkodás nélkül tudsz vele kommunikálni ezekről a témákról, akkor nincs gond, valóban így tervez veled, csak szépen, sorjában. Van közös célotok, közös jövőkép, és boldogok vagytok, úgyhogy nem kell aggódni. Ha hárítaná a dolgokat, ködösen beszélne erről a témáról, akkor más lenne a dolog. Ráadásul fiatalok is vagytok még.


(Elárulom neked, hogy az én párom sem kérte meg a kezem, sőt még össze se költöztünk (anyagi gondok miatt), pedig 3 éve együtt vagyunk, én 26 vagyok, ő meg 29.)

2021. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Mi 22 évesen jöttünk össze 7 év után jegyzett el, most hàzasodtunk.


Mindenki más tempóban érik és vannak olyan kapcsolatok, ahol ki kell lépni, pl. 30 évesen egy 3-4 éves kapcsolatban nem biztos benne, hogy akar gyereket. Vagy 30 fölött már nem nagyon van arra egy nőnek ideje, hogy kivárja hogyan alakul a kapcsolat.


Nektek viszont még rengeteget fog fejlődni a gyerekvállalásig a személyiségetek, fölösleges olyan nyomást a kapcsolatotokra helyezni, ami lehet, hogy nem is lesz gond, mire oda értek.

2021. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Az egy év után eljegyzéshez azt is nézd, hogy ők nem 18 évesen jöttek össze. A ti felnőtt életet szinte még csak most kezdődik.


"Mindig biztosít afelől, hogy velem tervez, soha jelét se mutatta annak, hogy nem így lenne. Azt mondta szerinte most szintlépésnek a tavalyi összeköltözés tök jó volt, ezt a szintet még ismerjük ki teljesen, és utána léphetünk a következőre."

Ilyenkor pedig végképp ne aggódj. Ha úgy érzed, lelkesedik a közös jövőtök iránt, folyton tervezget, akkor nincs semmi probléma.

2021. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom a többieket. Nagyom fiatalon, szinte gyerekként jöttetek össze. Ha csak 5 év múlva kérne meg, se lennétek lemaradva semmitől.


Ha tényleg ilyen jó a kapcsolat nem a gyűrű vagy a papír fogja még jobbá tenni. Nem változtat rajta.


Nagyon fiatalok vagytok még, csak nyugi. Élvezzétek kicsit az életet, ne stresszelj, eljön akinek el kell jönnie.

2021. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

Engem 22 évesen, 5 év kapcsolat után kért meg a párom. Én is vágytam rá ugyanígy, mint te, hogy kit érdekel ha nem jövőre házasodunk, csak évek múlva. És csak erre is van esély, mivel még tanulok.

Nekünk azért volt jó most a lánykérés, mert a vőlegényemnek mindenhez idő kell, mire átrágja magát rajta. Ha egyből lánykérés után elkezdtem volna meghívót tervezni meg időpontot választani, akkor biztosan nagyon rástresszelt volna a dologra. Így viszont előre tudja, hogy kb mikorra tervezhetjük és valahogy felkészül rá lélekben. Ez nem azt jelenti, hogy ne akarna házasodni, ő hozta fel sokszor a témát, de akkor is idő kell neki a komoly döntésekhez.

Nektek viszont nem sürgős a dolog. Megértem hogy szeretnéd, de tényleg nem vagytok elkésve vele. Sokan meg nem lépnek tovább eljegyzés után, mert nincs esküvő, mert nincs pénz. Te legalább tudod, hogy stabil körülmények között szeretne a párod megkérni és utána tervezhetitek is a lakodalmat.

2021. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

Ugye ezen az oldalon meg egyébként is az az általános felfogás, hogy "nő választ" van. Ez így is van. Ellenben amikor házasságra és gyerekre kerül a sor, akkor szinte mindig a pasi az, aki 600szor átgondolja és inkább halogatja, ha teheti. Ez nem véletlen.

Ennek nagyon egyszerű oka van. Egy nő iszonyatosan meg tud szívatni ezzel az életben. Most azt rakjuk is félre, hogy általában a pasi az, aki összerak egy házra vagy lakásra és puszira elviszi az asszony a felét és boldogan él egy újabb kancival, mert nálatok nem feltétlen van így.

De önmagában az, hogy mindig a nőnél marad a gyerek és Magyarországon valami 63%-os a válási statisztika, tehát iszonyat nagy eséllyel leszel hétvégi apuka és fizetsz majd gyerektartást a mostani csajodnak. Ez egy óriási félelme a legtöbb férfinak manapság és teljesen jogosan.

Nem csoda, hogy betonbiztos 6 éves kapcsolatot akar látni mielőtt beleugrik ilyesmibe és nagyon megnézi kit vesz el.

2021. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 7 év után volt lánykérés, hasonló korban, mint ahogy ti vagytok. Szerintem teljesen jó időben vagytok, a leírásod alapján mintaszerű a kapcsolatotok, ne pörögj rá. 5-6 évig jegyesnek lenni felesleges. Én is mindig úgy voltam vele, hogy ki akarom élvezni a jegyesség varázsát is, és nem akarok az eljegyzés után már másnap meghívót tervezni (hasonló vagyok, mint az egyik korábbi válaszoló párja, idő kell, hogy megemésszem a fokozatokat), de nem fog semmi többet adni 5-6 év, mint 2-3.

Az a lényeg, hogy a valódi változással járó mérföldkövek ütemezésében egyetértsetek, mint a gyerekvállalás, összeköltözés (amin már túl is vagytok), esetleg a házasság. Onnantól a jegyesség már csak formalitás, ha jól értem még abban is egyetértetek, hogy az is tartson el pár évig a házasság előtt, csak te "nem bánnád" azt sem, ha úgy alakul, hogy nagyon hosszan tart. Élvezd a kapcsolatotok, és ne görcsölj ezeken a címkéken. Úgy látom jól megbeszéltétek a terveitek, így bízhatsz benne, hogy 2-3 éven belül megkér, dőlj hátra és várd a meglepit. :)

2021. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!