Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadok ki? Lusta nyelvet tanulni, hogy lehet ilyen lusta?

Figyelt kérdés

Szóval 6 hónapja vagyok együtt a külföldi származású párommal. Angolul kommunikálunk, kb alap szinten, gyenge közép szint talán. Nyilván megértjük egymást, de néha előfordul, hogy akkora hibát vét, hogy nem értem, hogy mit szeretne mondani.

Ez az utóbbi időben már nagyon feldühít. Annyira alapvető dolgokat nem tud, rosszul mond, nagyon bosszantó. Olyan, mint egy általános iskolás gyerek néha.

Lusta, mert nem jelentkezett egy normális nyelviskolába. Arra várt - a legnagyobb vírushelyzet alatt - hogy majd lehet tantermi órára menni, arra jelentkezett.

Hogyan lehetne?? Én 2 hónapja tanulom online az ő anyanyelvét. Ő lusta angolt tanulni - nem a magyart várom el, hogy megtanulja - hanem az angolt, ami világnyelv.

Az elejétől kezdve tudtuk nyilván, hogy ő nem beszél úgy angolul, mint én. Vagyis fejleszteni kellene a tudását. Ha ezt valaki felismeri és fontos neki a másik, akkor azon van, hogy mihamarabb fejlődjön nem? Minden kapcsolat alapja a kommunikáció.

Egyébként mindent megtesz értem, kimutatja, hogy fontos vagyok, lehet rá számítani, törődik velem. Nyelvet viszont lusta tanulni. Lusta képezni magát. Ő egy ilyen ember szerintem, már észrevettem. 38 éves, 15 éve ugyan az a munkája, ami mellett rengeteg, de tényleg rengeteg szabadideje van. Olyankor tv-t néz, takarít, főz vagy elmegy sétálni. Ezek nagyszerű dolgok de hogy lehet ennyire lusta erre? Pont erre.

Mégsem vagyok neki annyira fontos?


2021. ápr. 7. 21:19
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Egyébként ő kint él, én Magyarországon.
2021. ápr. 7. 21:20
 2/30 A kérdező kommentje:
4x voltam kint nála a 6 hónap alatt.
2021. ápr. 7. 21:21
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd ott.
2021. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Felejtsd el!
2021. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%
#csodálatoskülföldimentalitás
2021. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Valami robbantó srác?

Attól még simán lehetsz neki fontos, csak neki elég ez a szint. Több ilyen kapcsolatot ismertem amikor külföldön éltem, hogy nem volt hajlandó megtanulni új nyelvet a férfi és a csajának kellett megtanulni lengyelül/arabul/stb. De olyat is láttam h még úgysem tanult nyelvet, hogy magyarországon éltek, a nőnek kellett megtanulnia a nyelvet.

2021. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Egyébként kulturált észak- olasz a svájci határ mellől, nem “robbantó” arab meg ilyenek.
2021. ápr. 7. 21:41
 8/30 anonim ***** válasza:
67%

Nézzük logikusan.

Te voltál nála 4x, te tanulod az ő nyelvét. Ugye jó az a feltételezésem, hogyha ebből lenne valami komoly, akkor te mennél az ő országába. Ebben az esetben úgyis neked kell megtanulni az ő nyelvét. Ez van.

2021. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg neki elég az a kommunikációs szint, amin most vagytok.


Van ismerősöm, aki 8 éve feleségül vette a barátnőjét egy (majdnem) középfokú nyelvtudással, és att mondta, hogy pont azért működik jól a kapcsolatuk, mert nem nagyon tudnak beszélgetni. De a csaj sem bánja, nagyon ő sem töri magát a nyelvtanulással, már lassan lehet, hogy le tudna tenni egy alapfokú magyar nyelvvizsgát.


Ha neked ez így nem jó, akkor váltani tudsz, de ezt a srácot túl sokmindenre nem fogod rávenni.

2021. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Ismerk olyat aki 12 év alatt nem jutott el addig hogy elfogadhatóan beszéljen magyarul.

Épp ezért munkát sem kap, a felesége tartja el.

2021. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!