Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadok ki? Lusta nyelvet tanulni, hogy lehet ilyen lusta?

Figyelt kérdés

Szóval 6 hónapja vagyok együtt a külföldi származású párommal. Angolul kommunikálunk, kb alap szinten, gyenge közép szint talán. Nyilván megértjük egymást, de néha előfordul, hogy akkora hibát vét, hogy nem értem, hogy mit szeretne mondani.

Ez az utóbbi időben már nagyon feldühít. Annyira alapvető dolgokat nem tud, rosszul mond, nagyon bosszantó. Olyan, mint egy általános iskolás gyerek néha.

Lusta, mert nem jelentkezett egy normális nyelviskolába. Arra várt - a legnagyobb vírushelyzet alatt - hogy majd lehet tantermi órára menni, arra jelentkezett.

Hogyan lehetne?? Én 2 hónapja tanulom online az ő anyanyelvét. Ő lusta angolt tanulni - nem a magyart várom el, hogy megtanulja - hanem az angolt, ami világnyelv.

Az elejétől kezdve tudtuk nyilván, hogy ő nem beszél úgy angolul, mint én. Vagyis fejleszteni kellene a tudását. Ha ezt valaki felismeri és fontos neki a másik, akkor azon van, hogy mihamarabb fejlődjön nem? Minden kapcsolat alapja a kommunikáció.

Egyébként mindent megtesz értem, kimutatja, hogy fontos vagyok, lehet rá számítani, törődik velem. Nyelvet viszont lusta tanulni. Lusta képezni magát. Ő egy ilyen ember szerintem, már észrevettem. 38 éves, 15 éve ugyan az a munkája, ami mellett rengeteg, de tényleg rengeteg szabadideje van. Olyankor tv-t néz, takarít, főz vagy elmegy sétálni. Ezek nagyszerű dolgok de hogy lehet ennyire lusta erre? Pont erre.

Mégsem vagyok neki annyira fontos?


2021. ápr. 7. 21:19
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom, tudjátok-e de vírushelyzet van és elég nehéz utazni. Ő egyáltalán nem utazhat be például, nekem kell menni. Törlik a gépeket, van, hogy át kell szállni, stb.
2021. ápr. 8. 14:37
 22/30 anonim ***** válasza:
53%
Van ilyen, én is utálok nyelveket tanulni. Az angol rám ragadt valahogy, de a némettel évek óta hadilábon állok. Én is úgy érzem, hogy csak idővesztegetés. Te tudod, hogy ez neked belefér-e vagy sem. Próbáld úgy elképzelni, hogy valaki azt szeretné, hogy tanulj meg autót szerelni vagy méhészkedni, mert az neki fontos. Hát lehet neki ilyen a nyelvtanulás. Egyszerűen nem érzi szükségét vagy nem érdekli.
2021. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%
Én azt vettem észre, hogy az ilyen emberek, akiket egy kicsit sem kezd el érdekelni az, ami a szerelmüket érdekli, azok később más dolgokban is ilyenek lesznek és nem túl mély érzelműek, inkább énközpontúak. A saját kényelmük lesz mindig az elsődleges és csak sokadik a fontossági listában, hogy a "szerelmük" is boldog legyen és legyen kötődés kettejük közt.
2021. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 10. 22:17
 25/30 anonim ***** válasza:
#21 ezt úgy írod, mintha mi akartuk volna hogy összejöjj vele. Hát nem, rohadtul lexarjuk.
2021. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
következtetés: Jó család sarja, jó anyagi alap, jó család alapítás alap, kényelmes életet biztosít ! Így inkább elviseled !
2021. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Talan olaszul illene tudnod, ha ennyire ambiciozus vagy. Olaszul Olaszorszagban rohadt jol el lehet lenni.
2021. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

30 éves fejjel leragadsz egy távkapcsolagban, ahol 8 hónap alatt csak párszor találkoztatok, beszélgetni csak ovis szinten tudtok, lusta, motiválatlan embernek látod, mégis mindent megad neked?

Esetleg ő az első férfi az életedben, aki kiszemelt magának, vagy mi az oka, hogy benne maradsz egy ilyen kapcsolatban?

2021. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
92%
28: mert tetszik neki, hogy észak- olaszországba repkedhet. Ha ugyanez az ember magyarországon lenne és debrecenbe kéne vonatozni érte, rá sem nézne. Ez ilyen 🤷‍♀️
2021. ápr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mert már Mucsajröcsögéről is madridi álompasija lehet a parasztlánykáknak. Mind erről ábrándozik! :D Mert hát a kűfődi pasik azok köröket vernek a magyarokra, tudjuk. Igéző barna szemek, barna haj... nem ám valami beteges kerek arcú szőke hajú parasztgyerek. :D
2021. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!