Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megharagudott rám a barátnőm....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megharagudott rám a barátnőm. Illene emiatt szakítanom vele?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy nyaralni megy 4 napra a családjával, így aztán természetesnek tűnt, hogy velük megyek, mivel jó a viszony köztünk és már együtt vagyunk lassan 2 éve. Viszont én most nem akarok menni. Ezt nem akartam így startból elmondani, gondoltam valamit kitalálok, hogy ne kelljen megbántanom őket.

Így azt mondtam, hogy majd megkérdezem a munkahelyemen a főnököt. Mivel úgy lenne, hogy péntek-szombat-vasárnap-hétfő, így nem kellene elkérnem csak két napot. Viszont kéreszkedni sem szeretek, (amúgy sem) azt hazudni, hogy nem engedtek el pedig nem fogom.

Így viszont megharagudott rám, hogy nem is kérdeztem meg és valójában nem is akarok menni. Ezt sem tudtam így elmondani neki, meg sem szólaltam, mindenféle kifogásokat nem kerestem, csak hallgattam. A barátnőmet szeretem, a családjával sincs az égvilágon semmi bajom, voltam már velük nyaralni tavaly nyáron ugyanott, ahova mennek idén is.

Most azt mondja, hogy neki nincs szüksége ilyen kapcsolatra, ahol nem vagyok hajlandó elkísérni, csak magamra tudok gondolni és, hogy ha én nem akarom, akkor nem is hozok ennyi áldozatot.

Attól félek, hogy ez így mindig benne maradna, és a családja sem úgy nézne már rám.

Szeretem őt, de biztosan úgy érzi, hogy más jobban tudná és ha velem marad, akkor azt nem tapasztalja meg soha. Ha ki szeretnék vele békülni, akkor jogosan mondaná, hogy miért akarok továbbra is vele maradni, ha kirándulni meg nem akartam velük menni?



2021. ápr. 20. 08:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"és amikor számítana valakire (mint most rám) akkor önös érdekekből az képes a saját kényelmét választani."


Mekkora drama queen:D Nem valami eletmento mutetre nem akarod elvinni, hanem NYARALNI menni. Ezen mit kell "szamitani valakire"?

Nem vagy te sem szent, de ezzel tenyleg ne hagyd magad zsarolni.

Elmondhatod neki meg egyszer, amit fent irtal ("attól, hogy most nem akarok velük menni, még máskor szívesen kísértem el"), ez teljesen elegendo. A tobbi nem a te felelosseged!


U.i.: Az ilyen ember (mint irtam, en is ilyen voltam) egyre inkabb belelovalja magat a dramaba, ha te magadat egyre inkabb kivonod belole. Ez a dinamika mozgatorugoja. Ezt is tudd, es keszulj fel ra.

2021. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Mindenesetre sikerült elültetnie a bogarat a fülemben, mert már bűntudatom van, és rosszul esik, amiket mondott nekem, amiért nem megyek vele.
2021. ápr. 21. 16:14
 33/35 anonim ***** válasza:
Ő mindig mindenhova veled megy, ha elrángatod valahova?
2021. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez nagyon fura, mivel nálunk, ha én egy közös program szervezésére készülök, mindig megkérdezem előtte a párom, h mit gondol róla és van-e kedve hotzá??? Nem sértődök meg, ha nem akar jönni, átbeszéljük a lehetőségeket, h mikor és mivel helyettesítjük. És ez fordítva is így van.

Én nem kényszeríteném semmi olyanra a párom, amit nem szeretne vagy nincs kedve hozzá, én is nagyon rosszul viselném, ha nem lenne döntési jogom.

Fontos a kompromisszum és a megfelelő kommunikáció!

2021. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nem vagyok az a járkálós típus, ebben a mostani helyzetben pedig pláne nem. Ahova mégis mentem, oda jött velem. Ezek pár órás, esetleg fél napos események voltak, nem több napos programok.

Úgy gondoltam én is, hogy nyáron kettesben elutazunk valahova, ahol még nem jártunk, és inkább arra teszek félre.

Azt nehezményezi, hogy én nem akarok vele lenni, és elszalasztok négy napot, hogy együtt lehessünk.

Utazni a szüleimmel sem szeretek már, ezt megmondtam már nekik, épp amikor összejöttünk, hogy nem szeretnék velük menni, inkább maradnék itthon a barátnőmmel.

Kicsit úgy érzem, hogy jelenleg nincs választási lehetőségem, vagy igent kellett volna mondjak, vagy ez van, hogy két nap alatt alig írt valamit, a telefont fel sem vette.

2021. ápr. 21. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!