Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnátok ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok ha a párotok kockáztatná az egészségeteket a viselkedésével?

Figyelt kérdés

Párom tesója most hétvégén ünnepelte a szülinapját, kb. 20 -an voltak, ott is aludtak a buliban , magyarán teljesen úgy buliztak, mintha nem lenne pandémia. Párom apukája is ott volt. (hozzáteszem a párom 30.szülinapjára nem jött el, na mindegy) Lényeg a lényeg, hogy mivel eü dolgozó vagyok, így tisztában vagyok a pandémia súlyosságával, hogy egyre több fiatal is kerül lélegeztetőgépre. Minket kb egy hete oltottak be , úgyhogy még 2 hétig nulla védettségünk nem lesz. Megkértem, hogy legyen szíves most csak ezen a héten semmiképpen sem találkozni a családjával, mert bizonyára a tesójáék mindenkihez átmentek a buli óta és azért egy 20 fős buliban elég nagy az esély, hogy valaki elkapta a vírust.

Eddig nem szóltam bele az ilyen jellegű dolgaiba, annyit találkozott velük, amennyit akar , de nálam ez a buli most kiverte a biztosítékot.

Ne értsetek félre, nekem teljesen mindegy ha a tesójáék elkapják , az ő felelősségük, viszont most azzal hogy találkozik a családdal engem is veszélyeztet a párom.

Ha most elkapjuk, akkor nem kaphatjuk meg a 2.oltást, illetve akkor kb semmi értelme nem volt beoltatni magunkat, meg semmi értelme nem volt annak az egy évnek amit vigyáztunk, hogy eddig ne kapjuk el.

Nagyon nagyon mérges és dühös vagyok rá.

Ma is elment az apjához, és szombaton is már hívták, hogy kell menni segíteni, meg gondolom akkor már ebéd is lesz.

Csak egy hetet kértem tőle, hogy addig meglássuk hogy hányan betegedtek le.

Dühít , hogy én hiába vigyáznék és viselkednék felelősségteljesen ha most miatta elkapok valamit, akkor hiába volt minden igyekezetem.

Nem tudom mit tehetnék, hogy megértessem vele, hogy bírja már ki ezt az egy hetet, hogy lecsökkentsük a kockázatot...

pedig olyan szépen elmagyaráztam neki, hogy miért fontos hogy ezen a héten extrém mód vigyázzunk ez miatt a 20 fős buli miatt, ahol természetesen mindenki végigcsókolta a tesóját...

Dühös vagyok , legszívesebben elköltöznék, hogy ne is lássam egyikőjüket sem, mert hihetetlennek tartom hogy nem lehet komolyan venni ezt a járványt...

a főnököm , aki egy főorvosnő például megmondta minden ismerősének, hogy nem találkozik olyanokkal, akik nem oltatják be magukat.

Csak azt akarom ebből kihozni, hogy mielőtt teljesen őrültnek neveztek, nem hiszem hogy az lennék, hiszen eddig is részt vettem a családi eseményeken, a 8 fős húsvétozáson, meg 10 fős karácsonyozáson a családdal, de egy ilyen buli most amikor a legtöbb a beteg nekem már nem fér bele...



2021. ápr. 21. 18:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Én megkértem volna, hogy költözzön el, vagy én költöztem volna el (nálunk volt ilyen). Sajnos jó tippet én sem tudok mondani, most, hogy simán lehet, hogy mindketten betegek vagytok. Esetleg azt, hogy kérd meg rá, hogy amíg meg nem kapod az oltást, addig ne menjen haza.
2021. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
teszteljetek! es o fizesse nyilvan..
2021. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
jah mi nem menünk el a buliba természetesen, lehet hogy ez az írásból nem jött le, ezért is kértem hogy csak ezen a héten most ne találkozzon senkivel aki ott volt a bulin, vagy aki találkozott azokkal akik ott voltak azon a bulin. Se a párom tesója se a barátnője nem hord maszkot amikor a családdal találkozik , szóval simán elkaphatja bárki tőlük, főleg ha együtt is kellene ebédelnünk velük.
2021. ápr. 21. 19:05
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

Én elköltöztem volna.

Sajna úgy jártam hogy nem tudtam róla hogy családi összejövetel volt a pároméknál (letagadta, mert én is ilyen elővigyázatos vagyok). Az lett a vége hogy behozta a nyavaját..

Én is és anyám is elkaptuk, most vagyunk karanténban. 👍

2021. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%
Sajnálom, hogy ki fogok tűnni, de én nem szólnék hozzá semmit, sőt elmentem volna vele, mivel (kövezzetek meg érte, de) engem kvára nem hat meg a vírus, legalábbis az, ha én elkapom, ha elkapnám, természetesen karanténba mennék, nem volna célom másokat megfertőzni, de az nem érdekelne, ha engem megfertőznek.
2021. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

3 30 éves és egy 40 évesről hallottam , csak az elmúlt pár hónapban, akik belehaltak a vírusba. Köztük volt egy 30 éves rendőr (gondolom az évi alkalmassági vizsgálatokon kiderült volna, ha krónikus beteg ) és a 42 éves férfi sem tűnik nekem még olyan öregnek.

Én 35 vagyok és ha nem is halok bele, de súlyos szövődményei lehetnek a covidnak még akkor is ha tünetmentesen megy át rajtam, és én ennek a kockázatnak nem szeretném kitenni magam. Én tiszteletben tartok mindenkit aki bulizik, felőlem aztán mindenki tarthat 100 fős bulikat, amíg a környezetem nem veszélyeztetik ezzel. És rendben van, hogy csak beugrott ma az apjához maszkban meg a papájához, de ők nem húznak maszkot és ugye apuka is ott partizott a hétvégén (nemrég oltották, talán mostanában kaphatta a 2.oltását) de így is simán ha elkapta, akár tünetmentesen megfertőzheti a párom akinek még nincs védettsége.

No meg a hétvégi programot már ismerem. Segítenie kell füvet nyírni, ami rendben van a szabad levegőn, de akkor már be kell menni, meg enni kell, meg akkor már ha oda elmegyünk akkor menjünk ebédeni is és mindjárt megadtuk a lehetőséget, hogy benyaljuk a 2. oltás előtt . Úgy érzem egy éve, hogy egy harcot folytatok a párom családjával a vírus ellen.

Ők végig lazábban kezelték.

Elvileg vigyáztunk, de az úgy nézett ki, hogy karácsonykor 10-en ültünk ki a hidegben a teraszra, hogy vigyázzunk az idős nagyszülőkre, de másnap a kis zárt szobában lett megtartva a másnapi ünnepi vacsora, ahol párom tesója masznk nélkül leült közvetlenül a párom papája mellé, akin szintén nem volt maszk... lehet , hogy én túlzom el, de már sírni tudnék, amikor látom hogy ez nem egy kis nátha, és a kollégáim közül is a fele már átesett a víruson , tehát nem olyan brutál nehéz elkapni, mint ahogy azt sokan képzelik. És ha elkapjuk és később lesz szövődménye, akkor hiába bánjuk már, hogy akkor ott azt az ominózus ebédet nem hagytuk ki.....

no meg most már tényleg csak még egy hónapot kellene kibírni, hogy ne találkozzunk senkivel, amíg meglesz a teljes védettség, hiszen az első oltás után 3 hétig még tényleg kb 0 védettségünk van, csak sokan ezt nem képesek felfogni..:(

2021. ápr. 21. 19:22
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk még tavaly volt ez. Ugyanúgy nagy családi összejövetelek voltak, de hálistennek ide még nem ért el akkor a vírus.

A párom családja ráadásul annyira ítélkezik a vírus kapcsán. Aki nem elsőként regisztrált oltásra az h.lye, aki nem hord maszkot h.lye, aki nagy közösségbe megy az h.lye, aki nem tartja a karantént az végképp. Erre mi volt? Párom faterja lázas volt és köhögött, semmi baj, biztos csak náthás, dolgozni járt. (Mi nem jártunk sehova párommal, csak az ő családját látogattuk ritkán.) Viszont a szüleimmel élünk mindketten, 2 hét múlva anyukám kórházba került, az egész család covidos lett. Senki nem mutogatott ujjal, de nem tudom honnan máshonnan szedhettük volna össze a vírust. :)

2021. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
34%
Jaj már, ez a sok vírusrettegő birka. 😁😁😁😁😁😁
2021. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Én mondjuk azért vagyok "vírusrettegő birka" mert szívbeteg vagyok. Kihozta jobban a tüneteimet...
2021. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%

Azt, aki vírusrettegő birkának nevezi az olyan embereket, akik igyekeznek odafigyelni és nem elkapni ezt a szart, javasolnám, hogy menjen el önkéntesnek egy covid intenzívre. Rögtön ő is vírusrettegő birka lenne.

Nem akkora buli ám egy ügyelet alatt 3-4 ember hatpéldányosát töltögetni, miközben az egész ITO összesen 15 ágyas.

2021. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!