Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tud mindent lazán venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tud mindent lazán venni ha elvileg szeret? Pl olyanok hogy nem tudunk találkozni eleget, vagy nincs szex stb 27n

Figyelt kérdés

Tartok attól néha hogy nem is szeret csak használgat. Persze letagadja.


De ha beüt akármi ami miatt vagy nem tudunk találkozni 1 hétig, (dolgaim vannak), vagy nincs szex éppen, vagy nem megy éppen, annyira nem hatja meg semmi, hogy hihetetlen.


Mikor én már joformán azon agyalok hogy sokkal konnyebb lenne ha egyutt élnénk mert akkor nem lenne ez hogy nem tudunk találkozni vagy hiányzik elalvas előtt, stb, de őt még csak nem is zavarja semmi!


Egyáltalán nem zavarja ha nincs ott velem amikor hianyzik, neki meg soha nincsenek ilyen lelki kinjai hogy egetverő lenne látnia.

Ha a szakítast is súroljuk esetleg egy vita miatt, fel sem hív hirtelen indulatában, hanem olyanokat ir hogy nyugodjak LE, es szép napot kíván és majd kesobb beszéljunk inkabb.



ÁLLANDÓ jelleggel van szeretethiányom mellette, folyamat azt hiszem ennek a kapcsolatnak vége, állandoan pánikolok, amiket ő meg lazán áthúz egy olyan mondattal hogy én komplikálok túl mindent, mert amugy meg minden jo.


Mit csináljak már hogy én boldog tudjak lenni vele és ne az legyen hogy én rontok el egy kapcsolatot?

Mert ha nekem kell szakitani ez miatt is abbol megint az lenne hogy ez a te döntésed ha igy látod sajnálom. Es ennyi!


És állandoan a szex jóformán a témája mintha csak arra tartana



2021. ápr. 23. 17:18
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Abszolut nem tudok felkészulni erre a valaszára, hogy sajnalom hogy így erzed de ha igy döntöttél, minden jot!

Azaz én vállaljam a felelősséget ő meg mossa kezeit mintha SEMMIRŐL nem tehetne egy artatlan bárány hanem én komplikálok tul!!

2021. ápr. 24. 08:04
 22/44 A kérdező kommentje:

Tegnap ia irta:

" nem tudom mit érzel de nem valós és nem igaz"


"Ezt sose ertettem mi a f.omon tudsz igy elkattanni es beleképzelni dolgokat"

2021. ápr. 24. 08:09
 23/44 anonim ***** válasza:
Pedig inkább ezt mondja, minthogy fűt-fát ígérgessen, hogy majd megváltozik. Minél előbb lezárod, annál hamarabb fogsz megszabadulni az állandó stressztől. Vállald fel nyugodtan a szakítás felelősségét.
2021. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Kérlek olvasd vissza a négyes válaszomat és gondold végig, hogy mi hiányzik a kapcsolatból. Ne azt kérd, hogy legyen önmaga. Teljesen őszintén, a kommunikációdat nagyon nehéz dekódolni (én sem jöttem rá, pedig hosszan írtál róla), hogy pontosan mi a gond.


Pl. Ehelyett: “ Tartok attól néha hogy nem is szeret csak használgat. Persze letagadja.


De ha beüt akármi ami miatt vagy nem tudunk találkozni 1 hétig, (dolgaim vannak), vagy nincs szex éppen, vagy nem megy éppen, annyira nem hatja meg semmi, hogy hihetetlen.”


Ha valaki ilyet mondana nekem, akkor nekem is kinyílna a bicska a zsebemben, mert nem derül ki, mi a baja, csak sérteget. Helyette ezt mondtam volna a férjemnek:


Múltkor, mikor nem talàlkoztunk két hétig, akkor nem mondtad, hogy hiányzol és, hogy sajnálod, hogy nem találkozunk. Ettől én úgy éreztem, hogy nem szeretsz, csak szexre akarsz használni, ezért napokig sírtam itthon miatta. Kérlek, hogyha legközelebb ilyen helyzet van, akkor hívj fel rendszeresen és mond el, hogy mennyire hiányzom, akár olyan teátrális kifejezések is jól esnének, minthogy “azon gondolkodtam, hogy beugrom a szüleim kocsijába és átmegyek hozzád, csak persze nem mertem megtenni, mert ha karambolozom, akkor tovább nem làthatlak. “


Szerencsétlennek teljesen kriptikus dolgokat írsz, amiből annyi derül csak ki, hogy valami bajod van (vele), amire beindul az önvédő mechanizmusa, és megpróbál másik hibást találni. Ne hibáztasd, csak mond el neki, hogy mit szeretnél, és ha lehet próbálj meg érthetően fogalmazni!

2021. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Ezt asszertív kommunikációnak hívják.


1. mondat cáfolhatatlan tény, aggresszív él nélkül, tényként. Pl. múltkor 2 percet késtél. Már háromszor késtél. Az első hónapot leszámítva nem voltunk még nálad.

2. Ez hogyan esett neked. Ne legyen benne másra vonatkozó indoklás. Nekem így esett, ezt éreztem.

3. Egy darab visszamérhető kérés (a hívj többet nagyon határeset, a heti 3x legalább hívj fel rendben van, a heti háromszor hívj fel és legalább félórát beszélgessünk korrekt).

2021. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Igen köszi korábban olvastam is erről. Az asszertiv kommunikáciorol.

Csak engem meg magukkal ragadnak az erzelmek ezért nem sikerul gyakran csak higgadtan racionálisan célravezetően előadnom magam.


Plusz az is bennem van moat teatrális példával, hogy nekem virág sem kellene úgy ha csak azért kapnám mert én kértem es mindez nem belőle belülről jön.


Tudom habár azt is hogy érzelmeket nem lehet hisztivel kicsikarni. És fogjam is magam vissza ilyenkor.


Annyit mondtam neki ma végszóként hogy nekem ez kevés nekem ennél több kell, érzelmileg szeretnék levàlni távolodni, ne találkozzunk ma.


Ugye visszakézből kérdezte hogy mi kevés?


Erre már csak annyit irtam, mindegy.


Na ugyan mi kevés?? Nem is látja mert őt nem is érdekli benne nincs szeretet vagy sziv egy nagy üresség van csak.

2021. ápr. 24. 13:38
 27/44 anonim ***** válasza:

Bocsi, én sem látom, hogy mi kevés. Folyamatosan abból indulsz ki, hogy nem szeret.


Fordítsuk már meg légyszí. Tegyük fel, hogy szeret. Erre olyasmiket mondasz neki, hogy, azt nem szereted benne, hogy nem önmaga. Meg, hogy neked ez kevés, mire szerencsétlen a túloldalon nem érti és megkérdezi, hogy mi kevés? Min változtasson, min javítson, mit akarsz. Mire te azt válaszolod, hogy mindegy.



Nem látom az előzményeket, de ha ennyire nem tudtad kifejezni korábban sem az igényeidet, akkor nem biztos, hogy ez csak a srác hibája. (Bár a szép napot és a nyugodj meg nem vall magas eq-ra, nem biztos, hogybrosszindulat volt mögötte).


A következő kapcsolataidba szerintem érdemes lenne úgy belépni, hogy legalább minimálisan el tudod magyarázni a párodnak, hogy mik az igényeid, mert amúgy ez kívülről teljesen játszmázásnak tűnik, ezen a ponton belépve.

2021. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

De most ha nem hianyzom alkalmakkor, akkor nem hiányzom.


Ezen nincs mit ragozni. Nem kérhetem olyanokra neg hogy légyszi hiányozzak neked.

2021. ápr. 24. 14:30
 29/44 A kérdező kommentje:

Most is csak kb annyit irt csak vissza arra hogy nem találkozom vele, hogy neki lassan érdekes hogy miert pont hétvégék előtt jutnak ilyenek eszembe.


Most ezt én nem is vettem még magamon észre hogy rendszeres időközönként van mindig bajom vele. Erre megint nem volt mit reagálnom

2021. ápr. 24. 14:32
 30/44 A kérdező kommentje:

Nem érzem hogy szeretne. Ennyi csak. Akkor minek talalkozzam vele.

De ha ezt megirom megint jönne az hogy en kombinálok már megint baromsagokat.


Fáradok ebbe az egészbe mar

2021. ápr. 24. 14:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!