Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kellene érzelmeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kellene érzelmeket kimutatni egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem tudok érzelmeket kimutatni. Magukkal az érzésekkel nincs gondom, mármint vannak, én tudok szeretni és kötődni, viszont (a jelek szerint) nem tudom kimutatni. Se párkapcsolatban, se barátságban. Röviden ez a kérdés, hogy hogy kivitelezhető.


Hosszabban:

Gyerekkoromtól határozottan arra nevelt a családom, hogy két fontos szabály van:

- ne kötődjek senkihez igazán

- minél kevesebb érzelem, annál jobb, de még ha én érzek is, soha ne mutassam ki (mert az embereket vagy nem érdekli, vagy visszaélnek vele)

Amíg velük éltem, addig abszolút működtek a szabályaik, nem is voltak hosszabb kapcsolataim, mind véget ért 1-2 év után, az exeim egybehangzó véleménye szerint egyáltalán nem éreztek részemről szerelmet, kötődést. Ott még talán tényleg nem is volt, csak fiatalkori próbálkozásoknak tudtam be. (Itt említem meg, hogy a baráti kapcsolataimmal ugyanez a helyzet, és ez volt mindig is: könnyen kijövök az emberekkel, gyorsan haverkodok, megtalálom a hangot a legtöbbekkel, de egyetlen komoly barátom sincs, mert nem tudok tovább jutni senkivel a "jól kijövünk" állapotnál, egyszerűen nem tudom, ebből hogyan kell barátságot "csinálni".)

Most viszont már 5 éve vagyok a párommal, és másfél éve élünk a közös otthonunkban.

A probléma viszont azóta is fenn áll. A párom tud ezekről, amiket ide is leírtam, sokat beszéltünk már róla így toleráns, de az évek során többször szóba került, hogy ő se igazán érzi hogy szeretem.

Azt hittem, ha "elszakadok" a családomtól, és a párommal lesz közös életünk, akkor az élet majd megoldja a gondokat és biztosan tudok változni idővel, de sajnos nem így működik.

Csinálok mindent, amiről tudom hogy szokás, segítek neki, időt fordítok rá, támogatom, bújok hozzá, meglepem ezzel-azzal, stb., de úgy látom hogy kellene ezen túl is valami, de tanácstalan vagyok, hogy mi.

Félek, hogy így nem lesz boldog velem hosszú távon, hiszen ki akarna olyan párt, akin nem érez érzelmeket...

(Amiket leírtam, azok igazak a nemi vágyra is sajnos, azt is érzem, de nem tudom kimutatni.)


Hátha járt már valaki hasonló cipőben.


Mit kellene tennem ilyen helyzetben?

Hogyan lehet megtanulni felnőttként az érzelmek kimutatását? Mivel lehet éreztetni a másikkal, hogy szeretem és hogy kötődök hozzá?


2021. máj. 7. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakember tud neked ebben segíteni. Mindenképpen keres fel egyet. Próbálj nyitott lenni. Merni kell érezni. Bátorság kell hozzá, fáj is sokszor és kívánja az ember azt, bàrcsak ne érezne. Viszont ott van a szép oldala is. Ez egy ilyen játék. Ha nem csalódsz, s nem érzel fájdalmat akkor az örömöket, boldogságot sem fogod tudni megélni. Ez az élet. Csak nem mindenki mer élni. Te ne legyél ilyen. A gyenge emberek nyomják el az érzéseiket. Az erősek megélik. Bárki bármit állít ez az igazság.
2021. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy terapeutát és mellé javasolom, hogy keress egy önismereti csoportot is. Sokan vagyunk, akikbe borzalmas családi mintákat neveltek be otthon, az önismeret segíteni fog ezeket feltárni, a terapeuta pedig felülírni. Én is végigjártam ezt az utat, az életemet mentette meg, ne szégyellj segítséget kérni hozzá. Ne hagyd, hogy a családod elcseszett nevelése kihasson az egész életedre, épp eleget vettek el tőled :)
2021. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az javulás, hogy a problémáidat felismerted de láthatóan segítség kell hogy megoldd őket. Szakember kell neked mindenképp, keress fel egy pszichológust.
2021. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!