Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Másnak is nagyon rosszul esne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is nagyon rosszul esne vagy én túlzok?

Figyelt kérdés

Úgy érzékelem, hogy általában a párom az én rossz tulajdonságaimat meg hibáimat sokkal jobban megjegyzi és később szóvá teszi mintha valamelyik ismerőséről vagy rokonáról vagy haverjáról lenne szó.

Tény, hogy engem jobban ismer és velem van együtt a legtöbbet, de azért ez nem esik jól.

Volt egy lány barátnője is, aki szerintem teljes mértékben a nárcisztikus emberek jellemzőit mutatja, a párom ezt mégse veszi észre. Már nem tartják a kapcsolatot, de mikor találkozgattak meg e-maileztek, akkor sem vett észre az egészből semmit. Most is ez van, bár elismeri, hogy vannak rossz tulajdonságai, de nem látja az igazi énjét. Az a nő valahogy mindenkinek szimpatikus meg okos, szép, humoros, de valójában bizonyos megjegyzései annyira nagyképűek, hogy a vak is látja, közben másokról megalázóan beszél a hátuk mögött. Ha valaki rávilágít, hogy valamit rosszul csinál, akkor bedurcizik. Nő létére káromkodik is. A kapcsolatai meg amúgy felszínesek. Amikor én találkoztam vele egyszer, akkor is olyan volt, hogy látszólag rendes és udvarias, de valójában akkor is úgy alakította a beszélgetést, hogy az látszódjon, hogy ő milyen okos zseni, hogy ő legyen a központban, de közben amúgy az irigység is látszott rajta. Mikor a párom megszakított vele egy 8 éves "barátságot", akkor a nő egy szót se kérdezett, hogy amúgy miért vagy mi a gond, nem lehet-e megoldani, hogy azért mégis magyarázza már meg hisz tök hirtelen történt és 8 éve ismeri. Leszarta az egészet. Azért egy 8 éves barátságot ha valakivel lezárnak, szerintem akkor ha valakinek jelent valamit a másik, akkor megkérdezi, hogy mi a fenéért kell lezárni. Vagy felmerül benne, hogy csak nem elrontott valamit, vagy valami. És a párom egy ilyen nő hibáit, aki szart rá, hogy le van zárva a barátság, lekicsinyli.

Bezzeg ha nekem vannak hibáim, az fel van nagyítva.


Meg amúgy nemcsak vele kapcsolatba hanem másokkal is.


Az biztos, hogy amúgy a csillagokat is lehozná értem az égről, már évek óta együtt vagyunk, és szeret engem, a szüleimmel is jó a kapcsolata, együtt is lakunk, de egyszerűen ez bánt engem, hogy úgy érzékelem, az én hibáimat sose felejti el, vagy ha elrontok valamit, bezzeg ha másnak vannak hibái, rossz tulajdonságai, akkor az nem fontos.


Valójában nem is szeret engem vagy mi van?

De ha nem szeretne, akkor mi értelme lenne neki, hogy 4 éve velem legyen?



2021. máj. 18. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikus emberek egyik ismérve, hogy könnyen megtévesztik a környezetüket. Szóval ha az a nő valóban ilyen jegyeket mutat, ne érezd magad rosszul miatta.


Mindenk a párját ismeri a legjobban, a te hibáidat látja a legtöbbször, ahogy te is az övét. Ha viszont már szorongást és egyéb problémákat okoz azzal, hogy folyton kritizál, akkor tényleg nincs értelme tönkremenni miatta.

2021. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az elsőnek a választ! Azt nem mondhatnám, hogy folyton kritizál, de azért még látszott, hogy jobban megjegyzi és felhozza az én hibáimat, másokét kevésbé. Egyszerűen abból vettem ezt észre, hogy beszélgetések során kiderült, hogy az enyémeket elég jól megjegyezte, ha mondjuk régen hülyeséget csináltam vagy megbántottam, és mások kapcsán meg nem igazán emlegette az ő hibáikat. (Ha valahogy szóba jöttek dolgok véletlenül.) Éppen előfordult ritkán, de az enyémeket jobban.


Igazad van amúgy abban, hogy mindenki a párja hibáit látja legtöbbet. Én is az ő hibáit, rossz tulajdonságait jegyeztem meg legjobban. Ebben van valami.

2021. máj. 18. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a fura, hogy egyáltalán felhánytorgatja a hibáidat. Szerintem azokról max. akkor illik beszélni, ha annyira zavaró a másiknak, hogy igényel valamilyen kompromisszumot. Csak úgy spontán felemlegetni azért eléggé romboló. Én kifejezetten vigyázok arra, hogy ne húzzam le a párom.

De attól vajon jobban érezné magad, ha nemcsak téged, de másokat is kritizálna? Szerintem ez normálisan nem szabadna, hogy elégtétellel töltsön el, ettől nem szabadna jobban elfogadnod, hogy téged is piszkál.

Viszont ha te is ilyen részletesen kielemzed mások hibáit, az önértékeléseddel jó lenne foglalkoznod, mert erre normálisan nincs szüksége az embernek, hogy mások hibáin csámcsogjon. Ez többnyire csak önbizalomhiányosok pótcselekvése. Jobban megéri dolgoznod magadon, pl. pszichoterapeuta segítségével, mint az állandó méregetés, hasonlítgatás.

2021. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem spontán felemlegeti, de valamikor van, hogy valami kapcsán szóba jön. Most hirtelen nem tudnék példát mondani, de így szokott lenni.

Az igaz, hogy én meg viszonylag gyakran megjegyzem neki mások hibáit. Valahogy így alakul, például épp azelőtt pár perccel beszélt az illetővel, vagy mond róla valamit nekem és arra válaszként mondom.

Az tényleg úgy van, hogy sokszor hasonlítom magam másokhoz. Nem mindenkihez, de bizonyos emberekhez. Ezt már a párom is tudja, mert voltak elszólásaim erről nem is egyszer és mondta, hogy felesleges magamat másokhoz hasonlítani, ne csináljam.

2021. máj. 18. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!