Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly párkapcsolati problémák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly párkapcsolati problémák lehetnek vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Már több mint 20 éve vagyunk házasok, két gyerekünk van.

A feleségemmel néha jó a szex de van hogy hetekig nincs kedve a szexhez. Van olyan, hogy ha nem én kezdeményezek akkor több mint egy hónapig sincs szex. Ez számára természetesnek tűnik, néha fáradtságra vagy fejfájásra hivatkozik.

Pár hete új munkahelye van. Tőlem soha nem kérdezte meg, hogy mi volt a munkahelyen. Soha nem mutatott érdeklődést a munkám iránt. Nagyon stresszes környezetben dolgozom és talán jó lett volna ha egyszer megkérdezi, hogy milyen napom volt.

Természetes, hogy mesél az új munkahelyéről, az ottani emberekről, én és a gyerekek is kíváncsian hallgatjuk. Nincs ezzel semmi gond. Engem viszont az gondolkodtat el, hogy van pár jel ami szokatlan. Rajongva beszél az egyik férfi munkatársáról és néha a főnökéről. Ez tőle teljesen szokatlan mert eddig még senkiről, különösen férfiről nem beszélt úgy mint ahogy ezt most teszi. Még a feleségekről és gyerekekről is tud és mesél anélkül, hogy észre venné magát. A múltkor elvittem autóval a munkahelyére. Addig közömbös volt a hangulata de amint kiszállt és meglátta a munkatársát látszott az arcán, hogy megváltozott a hangulata. Ami furcsa volt, hogy az utcán a kezével megérinti a férfit.

Pár hete semmi szex nincs közöttünk. Próbálkozom de csak elfordul és alszik.

Persze most lehet azt mondani, hogy túlreagálom de én azt a nőt látom aki szerelmes volt belém, azt a rajongást és boldogságot látom az arcán amit ezelőtt több mint 20 évvel amikor elkezdődött a kapcsolatunk. Velem viszont jéghideg. Nem veszekszünk semmin, beszélgetünk. Én hallgatom ahogy mesél és próbálok beszélgetni vele, nem akarok féltékenynek tűnni. Nem vagyok féltékeny csak zavar, attól tartok, hogy elmúlt valami ami már soha nem fog visszajönni.

Soha nem korlátoztam semmiben ami megengedett egy házasságban, viszem szórakozni, kikapcsolódni és ha kedve van valamihez próbálom megvalósítani neki.

Régebben néha ő is megölelt mint ahogy én is. Most már elmegy mellettem és soha nem tesz ilyet.

Lehet túlreagálom? Meg lehet menteni ezt vagy már érzelmileg vége ennek a kapcsolatnak? Zavar, hogy már nem én vagyok a középpontban. Nekem viszont ő a legfontosabb és a család.

Lehet le kellene üljek beszélgetni de attól tartok, hogy azt fogja mondani, hogy féltékeny vagyok és semmi komoly.



2021. jún. 1. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp le kellene ülni beszélgetni.
2021. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Sehol sem említed, hogy a közömbösség kezdete, a gyengédség kikopása vagy a szex súlyos mértékű csökkenése óta egyszer is beszéltél volna vele arról, hogy itt bizony bajok vannak. 0 kommunikáció mellett nem fogod megmenteni a házasságodat. A vágy felkovácsolására az az ősi recept elérhető, amivel anno megfogtad őt.

Udvarolni, kedveskedni kell a másiknak, normálisan, nem slamposan öltözködni, vonzóvá tenni magadat (a súlyzó és az egészséges étrend 20 év házasság után sem tilos).

Ami még szembetűnő, hogy a leírás alapján nem igazán érzi a nődnek magát, csak anyának, ezért azonnal kivirágzott, amint felbukkantak férfiak az életében, akik nőként kezelik. Ez még nem menthetetlen, de össze kell kapnod magad, mint férfi.

2021. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A szex még körülbelül egy éve nagyon jó volt, sokszor kezdeményezett ő is.

Most már nem is tudom mivel fogtam meg őt az elején. Talán azzal, hogy ő már túl volt egy sikertelen házasságán és jöttem aki elkezdett udvarolni neki. A környezetében akkor mindenki azt mondta, hogy szerencséje van, hogy udvarolni kezdtem neki. Lehet ez indított el nála valamit. Természetesen én szerelmes voltam belé és jól éreztem magamat vele. Én szerencsésnek éreztem magamat, hogy megismerhettem. Hihetetlen de ő soha nem mondta, hogy szeret. Amióta megismertem soha nem mondta, hogy szeret. Lehet, hogy csak ismét férjhez akart menni de én szerettem és most is szeretem.

2021. jún. 1. 08:26
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni vele komolyan beszélni. Lehet most hülyének fog nézni, mert még ő sem fogja fel mi történik vele, körülötte és ami a legfontosabb: benne.

Többször is beszélnetek kell majd erről, hogy látod te a dolgokat és hogyan ő.

Nekem is volt kapcsolatom, ahol előbb jöttem rá én, hogy szerelmes, minthogy az exem felfogta volna.


A véleményem pedig az, hogyha csak úgy férjhez akart menni valakihez aki kéznél volt, az nem vár 20 évet a másik mellett. Hatalmas szerelmi házasságok is kifulltak ennél hamarabb. Tehát azért nem kell paranoiásnak sem lenni teljesen.

2021. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sok minden közrejátszhat, de igen az gyakori probléma ha nem érzi nőnek magát. És ekkor jön az hogy van olyan férfi aki mellett pedig tudja (lehet az csak egy sima kolléga is aki semmit se akar), mert az kedves, új, udvarias, izgalmas, megdícséri, flörtö vele, stb.


Háztartásban mennyi munkát vállal ő, mennyit te? Gyerekekkel ki foglalkozik többet, ki mit? Az én apám sok-sok év alatt 1(!) szülőire ment el az enyémre gimiben, de azon kívül se a tesóméra se az enyémre előtte és utána.


Udvarolsz-e neki néha? Vinni egy szál virágot, csokit. Megmasszírozni, elvinni valahova kettesben, legyen az egy kávé+séta, városnézés, bármi amit szeret.


A nőknek ezek fontosak. Nőnek kell kezelned ahhoz hogy ő nőnek érezze magát.

És a szex sok nőnél x év után mar sokadlagos kérdés és a felsoroltak fontosabbak tudnak lenni.

2021. jún. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl itt tényleg komoly párkapcsolati problémák vannak.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem jogosan volnál féltékeny, ha a kollégái, főnöke több figyelmet kapnak mint te. Őszinte beszélgetést tudnék én is javasolni, mert ez így hosszú távon tarthatatlan.

Esetleg párterápia, bár nem tudom azok mennyire segítenek.

2021. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

Olyan szeker utan futsz,ami nem vesz fel. Igy nem tudod visszahoditani.

Neked is mast kellene keresni. Erre lehet,h ujra erdekelned.


Remelhetoleg a gyerekek mar felnottkoruak.

2021. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan furcsa ahogy írsz a feleségedről, nem tudom megfogalmazni rendesen, de mintha valami földönkívüliről írnál. Mintha csak megfigyelnéd a viselkedését, levonnád a következtetéseket, de nem lenne közöttetek valódi interakció. Nekem a leírásból ez egy nagyon egyoldalú kapcsolatnak tűnik. Sokaktól ezeket a klisészerű válaszokat kaptad, hogy csoki, virág, házimunka, de nekem az az érzésem, hogy nem ez a baj, nem ez hiányzik. Ha nem csak most, de húsz éve nincs köztetek valódi, érdemi kommunikáció, húsz éve nem ismered az irántad táplált érzéseit, és nincs köztetek olyan kapcsolat, hogy erre rá merj kérdezni,vagy egyaltalán, a téged nyomasztó dolgokra rá merj kérdezni, akkor ez a kapcsolat alapjaiban nagyon gyenge, valójában csak egy díszlet.

Szerintem nem túlzod el, itt súlyos problémák vannak.

2021. jún. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Beszéljétek át a problémát. Nagyon fontos, hogy nőnek érezze magát és ilyenkor egy kis kedvesség bók csodákra képes. Próbálj meg 1 kis szint vinni a párkapcsolatba. Olyan programot szervezni amit szeret és fontosnak érezze magát és még mindig ő a szíved csücske. Pár apróság és rendbe jöhet a helyzet nem lehetetlen. (nő)
2021. jún. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerelmes volt ez a nő egyáltalán, amikor hozzád ment? Nem úgy néz ki, de a gyerekek miatt nem hagyhatod ott. Előbb beszélj vele, kérdezd meg, miért ilyen egykedvű veled kapcsolatban. Vannak programjaitok? Családostul? Az talán segítene.
2021. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!