Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tartana a bizalmatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tartana a bizalmatok ilyen esetben, házvásárlásnál?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel épp házvásárlásban vagyunk. Mindkettőnk családja felől kaptunk anyagi támogatást. Az én oldalamról majdnem kétszer annyit, azonban én még tanulok, így leírható jövedelmem nincs. (Anonim oldal, így leírom: nyilván feketén van, de ezzel nem tudok a bank felé elszámolni.)

Örököltem egy jelzáloghitelt a szüleimtől, így ez a lakáshitel felvételénél rendesen bekavart. A rendezésére az egyik megoldás az lenne, ha a ház tulajdonjoga 1/1-ben a páromé lenne, így a vele járó hitel is.

Ti belemennétek ebbe a szituációba gondolkodás nélkül, gondolkodás után, vagy egyáltalán nem?

Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, csak kíváncsi vagyok ki hogyan viszonyul a helyzethez.


2021. jún. 8. 08:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nem mennék így bele. Ha szakításra kerül a sor akkor kezdődik a jogi hercehurca. Az pedig senkinek sem jó. Ha már hitel meg bank, meg közös élet akkor mindent ügyvéd előtt lepapírozva. Később áldani fogod ezt a dolgot.
2021. jún. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%
Nem mennék bele. Egy házvásárlás komoly dolog, és esetleges szakítás/válás esetén nem szeretnék még több millió Ft-ot is elbukni. Tudom, senki sem a válásra számít, és kívánom, hogy legyetek életetek végéig boldogok, de azt is figyelembe kell venni, hogy az ördög sosem alszik.
2021. jún. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
19%
Alapban minek mész hozzá, és szülsz neki gyereket, ha fosol, hogy lenyúlja a házad?
2021. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy nem, a házasság előtt szerzett vagyon különvagyon. Miért nem az lesz a tulaj, aki adta a pénzt, vagy házasodtok össze vásárlás előtt?
2021. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%

#3 Talán mert sosem tudhatod mimor kattan be egy ember? Lehet hogy 20 évig boldogan élnek és akkor alkoholista lesz aztán középkorúan mehetsz albiba.


Kérdező! Mindenképp legyen tulajdonod. A családod sem azért adta a pénzt hogy más nevére iratsd. Bármikor kirakhat legyen az 1 év vagy évtized múlva. Eleve óriási zsarolási potenciál, ő beleszarhat a kapcsolatba. Egész biztos van más megoldás is.pl házassági szerződésben biztosítani részed, vagy várni vásárlással amíg nem rendeződik a te oldalad. Én mindenesetre nem nyomnam bele saját forrasaimat így.

2021. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%
Ne menj bele, nem tudhatod mit hoz a jövő. A férjemmel tökéletes volt a kapcsolatunk, megbíztam benne maximálisan, most 17 év után pedig válunk. Szép dolog a szerelem, de ha neadj'Isten válásra kerül sor, akkor nem biztos, hogy korrekt lesz veled szemben...
2021. jún. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a házasságon, viszont egyrészt kitolódna az ügyintézés amíg várunk a hivatalra, másrészt gyerektartást kapok, ami utána nem járna.

A vásárlással sajnos nem tudunk várni, mivel egy ideje már van kulcsunk, újítottuk a házat, benne van időnk és pénzünk, nem "adhatjuk vissza", hogy köszi nem kérjük.


Nyilván szó volt arról is, hogy a nevemre kerülne később a ház, de egy haláleset is bekövetkezhet és leendő anyósomék felé akkora bizalom nincs, mint a párom felé.

Persze, ezer éve együtt vagyunk, eddig is szerettük egymást, nem most fogunk szétmenni meg meghalni, de milliós tételeknél ez számomra nem a szeretetről szól.

2021. jún. 8. 09:04
 8/39 FoxtrotLidérc ***** válasza:
98%

A magam részéről (hasonló helyzetben) nemrég láttam a "pokol kapuit megnyílni", és én oda nem vagyok hajlandó önszántamból visszamenni. Szerencsére elrendeződni látszik a dolog, de ha fegyvert fognak rám sem vagyok hajlandó belemenni egy hasonlóba. Inkább a halál...

Ahogy előttem mondták: SENKI nem arra számol, hogy szakítás/válás lesz egy kapcsolat vége. De igen vastagon benne van a pakliban. :((( Ha jól értem, van egy jelzáloghitel. Mennyi a futamidő? Mennyi a havi részlet?

Logikusnak tűnik a lépés, hogy addig amíg sikerül bejelentett munkát vállalj, addig párod fizesse a hitelt. Utána pedig - ha van erre lehetőség - adóstársakként megosszátok a költségeket. Azonban nem tudhatod, mit hoz a jövő. Már öt év alatt is sokminden változik, hát még ha mondjuk van 15-20 évnyi futamidő hátra.

Mindenképpen gondoljátok át a lépést! Nem azt mondom, hogy nem működhet, azt mondom, minden legyen ügyvéd előtt lepapírozva. És tájékozódjatok, mielőtt bármit is cselekedtek! Tudjátok a kapacitásaitokat, határaitokat! Ezeknek fényében döntsetek.

2021. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
82%
egyaltalan amig valaki tanul es nincs is normalis bevetele, minek hazasodni meg hazat venni? hany eves vagy? en ezzel az egesszel varnek meg jopar evet a helyedben.
2021. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
6%

7.-re.


De ez ugye fordítva is igaz!? Azaz, ha mondjuk Ő azaz a PÁROD örököl vagy Ő nyer a lottón, ugye majd azért sem fogod tartani a markod? >:)

2021. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!