Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tartana a bizalmatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tartana a bizalmatok ilyen esetben, házvásárlásnál?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel épp házvásárlásban vagyunk. Mindkettőnk családja felől kaptunk anyagi támogatást. Az én oldalamról majdnem kétszer annyit, azonban én még tanulok, így leírható jövedelmem nincs. (Anonim oldal, így leírom: nyilván feketén van, de ezzel nem tudok a bank felé elszámolni.)

Örököltem egy jelzáloghitelt a szüleimtől, így ez a lakáshitel felvételénél rendesen bekavart. A rendezésére az egyik megoldás az lenne, ha a ház tulajdonjoga 1/1-ben a páromé lenne, így a vele járó hitel is.

Ti belemennétek ebbe a szituációba gondolkodás nélkül, gondolkodás után, vagy egyáltalán nem?

Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, csak kíváncsi vagyok ki hogyan viszonyul a helyzethez.


2021. jún. 8. 08:38
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Itt tovább bonyolódik a dolog, mivel a jelzálog felújításra lett felvéve anyáéknak, a házban ő/mi maradtunk, apám ment el. Ő ki lett fizetve. Még 700 ezer ft tartozás van, amit igen, jó lenne törleszteni, de azt korábban írtam is, hogy a pénzt amit kaptunk, azt az önerőbe raktuk bele.

Ha hívtam ügyvédet, leírom a fejleményeket, hátha valakinek még hasznos lesz.

2021. jún. 8. 13:38
 32/39 anonim ***** válasza:

Bocsi, elsiklottam felette hogy már megvan a ház.


Pedig 700 ezer szinte semmi, mármint nyilván nem 0,de nem lehetetlen végtörleszteni.

Esetleg anyukád felvenne személyi kölcsönt, amiből visszafizetné ezt a 700 ezret, te pedig majd megadod neki a kettő közötti különbséget?

Vagy apukadtól kölcsönkerni 700 ezret, mivel írod, hogy ki lett fizetve.

2021. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
30%
Szóval anyád veled fizetteti a hitelét. És te szó nélkül perkálsz. Az igen. Vagy nagyon buta vagy, vagy nagyon naiv. Ezt döntsd el te.
2021. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Nem tetszenek a személyeskedő kommentek, mivel majdnem mind alaptalan.

Én NEM fizetem anyukám hitelét. Meg is feledkeztünk róla, hogy az az én nevemen is van.

A személyi kölcsön megoldás lehet, ennek is utánajárok.

2021. jún. 8. 13:54
 35/39 A kérdező kommentje:
#30 igen, részben anya mondta. Viszont emlékszem is, hogy amikor lemondtam a tulajdonjogomról (elajándékoztam anyának) akkor mondta a közjegyző, hogy a hitelből nem tud kivenni. Akkor kérdeztem is hogy miért, de nem maradt meg a dolog, ahogy írtam, akkoriban nem érdekelt hogy adóstárs vagyok, anya éveken át szépen fizette (fizeti most is) a hitelt. Viszont ő sem emlékszik, hogy hogy történt ez, hogy a nevemre került a dolog. Azt mondta el lett fuserálva és akkoriban ők is azt gondolták, hogy ez nem fog befolyásolni semmit.
2021. jún. 8. 13:57
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
19-es, még mindig nem léptél túl ezen a 2,5 éves sztorin? Itt az idő külső segítséget kérni. Beböfögöd minden kérdés alá, holott még csak gyerekről, meg gyerekes nőről sincs szó a kérdésben.
2021. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat ha volt... "Az én oldalamról majdnem kétszer annyit"...."Örököltem egy jelzáloghitelt a szüleimtől"

Tehát kaptál egy csomó pénzt meg tartozást is...akkor miért nem a tartozást egyenlíted ki? Aztán a ház közös lesz, a fekete jövedelmedből meg fizeted a részleteket.

2021. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, sikerült ügyvèddel konzultálni?
2021. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

A bankban azt mondták, hogy ha le is vennék a nevemről a jelzálogot, az 3-6 hónap alatt menne, addig nem várhatunk, így a futamidő kitolásával oldódtak meg a dolgok. Maradhat a fél ház a nevemen, mégis kapunk hitelt.

Még alszom egyet kettőt a konzultációra, mert eddig nem zavart be a jelzálog semmibe, lassan le is telik, viszont ki tudja abban a 2 évben nem-e lesz még gond belőle.

2021. jún. 12. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!