Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tartana a bizalmatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tartana a bizalmatok ilyen esetben, házvásárlásnál?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel épp házvásárlásban vagyunk. Mindkettőnk családja felől kaptunk anyagi támogatást. Az én oldalamról majdnem kétszer annyit, azonban én még tanulok, így leírható jövedelmem nincs. (Anonim oldal, így leírom: nyilván feketén van, de ezzel nem tudok a bank felé elszámolni.)

Örököltem egy jelzáloghitelt a szüleimtől, így ez a lakáshitel felvételénél rendesen bekavart. A rendezésére az egyik megoldás az lenne, ha a ház tulajdonjoga 1/1-ben a páromé lenne, így a vele járó hitel is.

Ti belemennétek ebbe a szituációba gondolkodás nélkül, gondolkodás után, vagy egyáltalán nem?

Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, csak kíváncsi vagyok ki hogyan viszonyul a helyzethez.


2021. jún. 8. 08:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező!


És ha ezek után a srác majd azt mondja, hogy nem akar babát, mert ki tudja mikor hagyod el, és nem akar kitolni a picivel? Mit mondasz neki?

2021. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
68%

A gyerektartás jár attól függetlenül, hogy férjhez mész, az apának kötelessége hozzájárulni a gyereke eltartásához. Egy esetben nem kapsz, ha a jelenlegi párod hajlandó örökbe fogadni, és az apja ezzel párhuzamosan lemond a gyerekről; ilyenkor minden apai jog az új szülőé, ezért a tartásdíj okafogyott.

Ha ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, akkor keressetek egy ügyvédet, aki tanácsot tud adni a mindenki érdekét figyelembe vevő megoldásra.

2021. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
97%

Na várjál. Örököltél hitelt, oké, de miért? Mi van mellette? Csak hitelt örökölni nem lehet. Ha jelzálog hitel, akkor mi van a házzal amire fel lett véve?

Egyébként soha-soha nem szabad egy fillért se, nem hogy milliókat, ölni egy olyan házba, amihez semmi közöd.

Egyébként hány évesek vagytok, hogy te még tanulsz, de a mostani pasiddal már "ezer éve" együtt vagytok, és egy másik pasitól meg gyereked is van?

2021. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
29%
10. 11. és 13. jókat kérdez, ezeket fontos lenne letisztázni.
2021. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%
Én nem mennék bele. Ha szakítunk, lehet, hogy buknám a pénzt (ki tudja, milyen lesz addigra a kapcsolat). Vagy lepapírozni azt, hogy oké, hogy a bank nem ad neked hitelt, de attól még közösen fizetitek a hitelt, és akkor fele-fele. Vagy előbb összeházasodni.
2021. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
88%
Ki volt az a "jóakaró", aki azt mondta neked, hogy ha megházasodsz, akkor nem jár már a gyerektartás?
2021. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele. Majd ha házasok lennénk. Így nulla jogod lenne a házon, ebben a szituban.
2021. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Próbálok mindenre válaszolni.

Nem az én gyerekemre jár a gyerektartás, hanem nekem jár fateromtól ameddig tanulok. 23 éves vagyok, egyetemre járok. Úgy tudom, hogy ha megházasodok, jóapám nem köteles tovább fizetni nekem.

Házat azért veszünk most, mert maga a törlesztése nem okoz gondot és sokkal jobb opciónak tartjuk, mint egy albérletet. Hálistennek nem egy nagyvárosi 100 milliós lakásról van szó, "csak" egy 10 milliós kertes házról vidéken, aminek majdnem a felét önerőben már beleraktuk.

A jelzálogot meg úgy örököltem, hogy a szüleim házában tulajdonjogom volt kb születésem óta, aztán hitelt vettek fel rá. Már majdnem 10 éve lemondtam a tulajdonjogomról, de a hitelből nem vettek ki. Magam sem tudom miért, tizenévesen nem érdekelt, most meg már késő. Még 2 év van hátra belőle.

2021. jún. 8. 10:44
 19/39 anonim ***** válasza:
0%

A férfi elfogad egy kisgyerekes nőt. A nő nem értékeli a szerencséjét, hiszen nagyon sok férfi le sem köpné a gyerek miatt, nem még elvegye. Sajnálom a pasit. :(


Ez lesz ebből: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2021. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Bár nincs gyerekem, de nem látom mennyiben változna a helyzet, ha lenne. Akkor saját magamra és a gyerekre is gondolnom kéne, akkor pláne miért mennék bele olyan dologba, hogy milliókat rakok egy házba, ami nem lesz az enyém, vagy a gyerekemé?
2021. jún. 8. 10:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!