Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tartana a bizalmatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tartana a bizalmatok ilyen esetben, házvásárlásnál?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel épp házvásárlásban vagyunk. Mindkettőnk családja felől kaptunk anyagi támogatást. Az én oldalamról majdnem kétszer annyit, azonban én még tanulok, így leírható jövedelmem nincs. (Anonim oldal, így leírom: nyilván feketén van, de ezzel nem tudok a bank felé elszámolni.)

Örököltem egy jelzáloghitelt a szüleimtől, így ez a lakáshitel felvételénél rendesen bekavart. A rendezésére az egyik megoldás az lenne, ha a ház tulajdonjoga 1/1-ben a páromé lenne, így a vele járó hitel is.

Ti belemennétek ebbe a szituációba gondolkodás nélkül, gondolkodás után, vagy egyáltalán nem?

Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, csak kíváncsi vagyok ki hogyan viszonyul a helyzethez.


2021. jún. 8. 08:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a hitel dologgal voltál ügyvédnél? Kizárt dolognak tartom, hogy egy kiskorú gyerek nevére hitelt jegyezzenek be. Kinek adod a pénzt? Közvetlen a banknak? Ingatlan tulajdonjogról sem lehet csak úgy lemondani. Pláne kiskorúként.

Nagyon át vagy te b_szva valahol.

2021. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a 21.-Essel.

Ilyen a világon nincs.

2021. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

kiskorú gyermek tulajdonrészére nem lehet jelzálogot bejegyezni, ugyanis nem fogadja el a bank. Csak a saját részükre tudtak jelzálogot bejegyeztetni, a gyámhivatalnak kellene engedélyeznie, de sosem szokták az jóváhagyni az ilyet.

Nézz már utána, mert itt valami nagyon nincsen rendben és ahhoz képest, hogy egyetemre jársz, már megbocsáss, de rémesen tájékozatlan vagy.

az sem tiszta, ha egyáltalán lehetséges lenne, hogy jelzálog tartozásod van, akkor amíg az fizetve van, mégis mit befolyásol, illetve mi a lótúróért ne lehetne a beletett pénzeddel megegyező tulajdoni hányadod a házban?

Valami nagyon nem kóser, de hogy kiskorú gyerek nevére/tilajdonrészére a földkerekségen egyetlen bank sem jegyez be jelzálogot, az hótziher

2021. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szánd rá azt a 10-15ezret egy óra ügyvédi tanácsadásra, mert nagyon rád fér. A meglévő hiteled ügyét is segítene tisztán látni és ismernéd a lehetőségeidet az új ingatlan vásárlásával kapcsolatban is.
2021. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Sőt mitöbb ha most vagy 23, akkor 10 évvel ezelőtt, 13 évesen semmilyen tulajdonjogodról nem mondhattál le. Nagy itt a katyvasz, meg a homály, tényleg menj el egy ügyvédhez, mert épp a következő értelmetlen csapdádba készülsz totál tájékozatlanul belesétálni, a szüleidtől meg legalább a banki papírokat, vagy azok másolatát kérd el és vidd magaddal a tanácsadásra azt is.
2021. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Egyrészt igazatok van. A szüleim kb 10 éve váltak, de akkor mondtam le a tulajdonjogomról, amikor betöltöttem a 18-at. Addigra azonban a jelzálogban adóstárs voltam és akkor mondták, hogy nem tudnak kivenni. Én is pont most döntöttem el, hogy ezzel jobb ügyvédhez fordulni.

A bankban egyébként azt mondták, hogy mivel tulajdonrészem lesz a házban, így a rá felvett hitelben adóstársnak KELL lennem. És mivel nekem (anyámnak) jelzáloghitele van, emiatt az lehúzza a párom hitelképességét. Amit tényleg nem értek.

Attól meg hogy egyetemre járok, sajnos a jogi/hitel dolgokban tényleg tájékozatlan vagyok.

2021. jún. 8. 12:37
 27/39 A kérdező kommentje:
Hát sokkal mélyebb lett számomra ez a kérdés, mint azt eredetileg szántam. Nem gondolom, hogy a szüleim bármikor is rosszat akartak volna nekem, de egy olyan dologba vittek bele gyerekként, amit még most sem értek, viszont már tétje van.
2021. jún. 8. 12:45
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne ügyvédet keresni, vagy házasság után azonnal házassági szerződést kötni


Nekünk is van, szerepel benne részletesen, ki mi adott a felújításba stb.

Azt is bele lehet írni, hogy a hitelt együtt fizetitek, hiába nem vagy adóstárs


De a szüleid ingatlana nem lett eladva valaskor?

2021. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

A masik:mennyi hitel van még anyukadnak?


Azt írod támogatnak a hazvasarlasban. Miért nem akkor a hitelt fizetik vissza és te "tiszta" leszel, majd újra vesz ő fel hitelt a házra?

2021. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

"Addigra azonban a jelzálogban adóstárs voltam és akkor mondták, hogy nem tudnak kivenni."

Ki mondta ezt? Anyádék? Ez nem így működik, hogy csak mert hirtelen betöltöd a 18-at, rögtön rád terhelik a szüleid hitelét. Jól is néznénk ki. Voltál bent a bankban bármit is aláírni?

2021. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!