Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mozaik családban ez így normális vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Párommal mindketten elváltunk, 3 éve együtt vagyunk, de külön lakunk (egyeőre nincs tervben összeköltözés) , mindkettőnknek nagy ovis a gyereke, kb kijönnek egymással de nyilván nem legjobb barátok.

Megbeszéltünk egy kisebb utazást négyesben amit a párom azzal az indokkal mondott le (két héttel előbb), hogy egy másik program egy ovis baráttal biztos jobban tetszene a gyerekének.


Szerintem ez gáz, megbeszéltük és mivel kvázi családként működünk ha együtt vagyunk négyen, így olyan mintha ez kevésbé lenne fontos, mint a gyereke épp aktuális barátsága.



2021. aug. 3. 18:18
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
32%
Na a sok troll válasz után: hasonló helyzetben vagyok, és az a véleményem, hogy ennyi rugalmasság belefér a mozaikcsalád életébe. Türelmesnek kell lenni.
2021. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm 31 es 32.


Én sem csaptam balhét, úgy döntöttem, nem ér annyit, csak érdekelt, hogy mások hasonló cipőben mit gondolnak?

Nekem rosszul esett mert nem is én dobtam be, de rábólintok, rászervezek, erre lecserélnek valami izgibbre…

Lehet, hogy erre egy pszichológus elküldene tudatalatti feltárásra, hogy félek a lecseréléstől :)))))

Nem nah, a kapcsolatunk stabil.


A párom gyereke imád, kesereg, hogy nem én lettem az anyja, az én gyerkőcöm szereti az apját de a páromat is, a két gyerek kedveli egymást, szeretnek átjönni egymáshoz haverkodni de tény, hogy nem legjobb barátok, de ez nem baj.

A kérdés nem az volt, hogy ki a “ hülye” hanem, hogy a lefixált kvázi családi/ négyes programot illő- e lemondani ovis legjobb barát miatt és furcsa-e, hogy rosszul esik nekem.

Tény, hogy mindkét gyerek a saját barátait imádja, míg egymást csak kedvelik.


De azt hiszem itt is a kulcs a türelem, tolerancia, ahogy írtátok, akár jogosan esett rosszul, akár nem.

2021. aug. 3. 20:18
 33/52 anonim ***** válasza:
90%

Na, ha már ennyire erőlteted a család témát: én közel sem vagyok ilyen helyzetben, de pl. ha nővéremmel megbeszélek valami programot jövő hónapra, aztán közben felhív egy rég nem látott jó barátom, hogy aznap tudnánk-e találkozni, de csak aznap jó neki, akkor nyilván lemondom a hamarabb megbeszélt programot. Merthát a nővéremet szinte mindig láthatom. Persze elmondom neki, hogy mi a szitu, és elnézést kérek tőle, de erre úgyis azt mondja, hogy nem gond, persze hogy a ritkán látott barát prioritást élvez. Fordított esetben én is ezt mondanám neki.

De emellett ha valamelyik éjjel fél háromkor felhívna, hogy szüksége van rám, akkor azonnal ugranék a kocsiba, mert ő a nővérem.


Na ez a család.

2021. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
40%
Ezaz csajszi ne add fel!!! A lényeg hogy a fejedben minden rendben. Az meg, hogy a meghitt családi nyaralást lemondták egy játszóterezés miatt ne billentsen ki a pszichózisodból.
2021. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.

Ment mindenkinek, mindenhova a zöld mert minden válasz egy vélemény, más nézőpont.

2021. aug. 3. 20:37
 36/52 anonim ***** válasza:
65%

#7 ez világos de ezt egy 4-5 éves gyerek még nem látja át.


Tegyük fel ti kisvonatozni mentetek volna (csak mondok valamit) a másik program meg mondjuk ugrálóvar. Mittudomén. És az neki jobban tetszett.


Azért ennyi idősen szerintem még nem jut el egy gyerek oda hogy mit illik, mit nem, ilyen konkrétan.

2021. aug. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sem esne jól, ha a közös programot más miatt mondja le. Ezzel beállította a fontossági sorrendet. Velem és ezzel az egész mozaikcsalád-szerűséggel kapcsolatban.
2021. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
87%

Elképesztő ez a rosszindulat, ami itt van. 3 éves kapcsolat, felnőtt emberek, gyerekek - még ha nem is élnek együtt. Ürítés? Komolytalan? Ovis kis barátot persze hogy előbbre veszi, hisz ovis társak? Ne már... Jó hogy nem az 5 éves dönti el a család nyári programját, mert Pistike mellett szokott ebédelni az oviban.

Nem normális a mozaik család? ÉN is abban élek. Számomra az a nem normális, aki a kényelem meg a látszat kedvéért élete végéig benne marad a fosban, mert én akkor is a gyerekem anyjával élem le, ha beledöglünk és a gyerek tönkremegy is benne, mert én azt a szégyent...

Kíváncsi lennék, ha veletek történne ez, akik itt fröcsögtök meg leszóljátok a kérdezőt - ti ugye láthatóan nagyon udvariasak, tiszteletteljesek vagytok egy ismeretlen hölggyel szemben (ja nem...), hogy állna a szátok... Gratulálok.

2021. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
8.53-asnál a pont, teljesen igazad van.
2021. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

38-as, teljesen igazad van.

Amúgy elképesztő a gyakori stílusa: Egy normális, intelligens nő feltesz egy kérdést, és itt kb. harmincan beleállnak, szidják, fikázzák őt. (Megjegyzem, ha kevesebb programról írna, és arról, hogy ő távolságtartóbb, stb...stb..., akkor azért fikázná mindenki, mert miért nem szervez programokat, hogy a két gyerek összerázódjon. Undorító, ami itt megy, kb. 3 értelmes válasz van, amiből nem fröcsög a rosszindulat:(

2021. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!