Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez másnak is rosszul esne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez másnak is rosszul esne, vagy én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

A barátomnak van egy "félállása", ami lényegében majdnem teljes állás, napi 6-7 óra munkát vesz igénybe, illetve szombatonként további 4-t.

Most kezd egy mesterképzést az egyetemen, nappali képzésen (neki a levelező a szombati munka miatt eleve nem jöhet össze), a képzés maga ilyen gazdasági irányultságú.


Hogy őszinte legyek, eddig is volt bennem némi aggodalom (ezt ő is tudja), hogy hogy fogunk tudni eleget együtt lenni, nem is élünk még együtt (mindketten itthon családdal), de most közli, hogy valami speckó programra is pályázna az egyetemen, ahol további feladatai lennének...


Elég gonosznak érzem most magam, de én ennek nagyon nem örülök. Nyilván a lehetőségektől sem szeretném őt elszakítani, ha valamit szeretne... Ugyanakkor egy fenékkel nem lehet ennyi lovat megülni. Ha neki most ez a fontos, csinálja ezt, csak akkor nem biztos, hogy egymást keressük a jelenlegi életünkben.


Én jövőhéten kezdek az első komoly melóhelyemen (nemrég fejeztem be a gyakorlatomat), és én úgy érzem, nekem egy stabil munkahely és egzisztencia mellett szükségem lenne egy dinamikus párkapcsolatra, ugyanis nekem fontosak a talik, heti 3x is akár, összeköltözés előtt.. De ha a barátom most kezd önmegvalósítani, akkor ez nem biztos, hogy vele fog megvalósulni..


Tudom, iszonyat szemét és gonosz vagyok, én is ezt érzem, de sajnos nekem ez tényleg nem esik jól, és sajnos az érzelmekkel nem tudok mit kezdeni. Vannak és kész.



2021. aug. 26. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
És ha nem tudnak összeköltözni? Nem ismered a helyzetüket. Ha a srác tanul nincs pénze albérletre, gondolom a lánynak sem a kezdő fizujából. Talán pont azt várta, hogy a srác felveti az összeköltözést, de ő most ezzel nem akar foglalkozni. Egy szót sem olvastam arról, hogy a srác bármi komolyat akarna a barátnőjével, éli az életét és kész. Amúgy én is tanuláspárti vagyok,viszont nincs értelme kapcsolatot játszani, ha nincs időtök egymásra.
2021. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudjuk.Ebben igazad van.Csak azt akarom mondani,hogy egy kapcsolat akkor életképes,ha a két fél azon dolgozik hogy megtalálja a megoldást.Nem elfutni kell a problémak elől,megsértődni hanem 100 féle módon,mindent kipróbálni.

Kőzős jövő akkor lesz,ha az en helyebe lép a mi.

Mi ertünk teszem,mi ertünk mondok le erről,vagy arról.

Addig még a serelmeimen rágódok,azon hogy pillanatnyilag nekem mi lenne a jó,addig csak a kínlódás van.

A befektetett idő talan megtérül.Amikor ott a gyerek meg az új ház,lehet az a +idő,amit bealdoztunk és nem találkoztunk annyit,vagy olyan hosszan,most jol jött.

Ehhez persze nem csak a mostra kell gondolni,hanem a jövőnkre.Tervezni kell.

Mar ha egyáltalán van ilyen gondolat,hogy együttelés.Mert ha csak egy kis szórakozás az egesz,egy kis kaland,ami elhúzódott,de nincs komoly szandék,akkor nem szóltam semmit!

2021. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt gondolom, hogy a kapcsolat két emberről szól, de itt nincs "mi" csak két "én" a fiú a saját jövőjével törődik, de az rendben van mindenki szerint. (amúgy szerintem is). A lány is a saját jövőjével törődik és olyan párra vágyik aki jelen van az elkövetkező években is. Mivel a fiú ilyen lehetőséget nem kínál neki, a szakítás az ésszerű lépés. A házasságon/párkapcsolaton belül teljesen más a helyzet. De ez még csak együttjárás és nem állta ki az idő próbáját. Kár a lányt szidni, hogy milyen elvetemült és nem áll ki a kapcsolatuk mellett, ugyanis a fiú sem.
2021. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát igen, én is már inkább úgy gondolkodnék, hogy "mi", és nem úgy, hogy "te és én", és nekem ezért esett rosszul, hogy abszolút nem veszi a barátom azt figyelembe, hogy mennyi ideje marad a kapcsolatra.


Egyébként az egyetemben pedig nagyon is támogattam, én mondtam neki, hogy elvégzi azt a gazdasági mesterképzést, rengeteg lehetősége lesz vele elhelyezkedni. Nekem az esett rosszul, hogy hirtelen kitalálta, hogy most akar önmegvalósítani és mindenféle mentorprogramban részt venni, amikor így is alig lesz szabadideje...


Nyilván az összeköltözés ötlet is felmerült, de ő jelenleg nem keres annyira jól (magyar átlagot kb) és minden pénze elmegy egy hónapban az autója hitelére + a diákhitelre.. nem tud félretenni. Én pedig ugyebár októberben kapom meg az első fizumat (itt zárójelben megjegyzem, hogy aki azt mondta, hogy a srácot le akarom húzni: nekem több lesz a fizetésem, nem is olyan kevéssel).


Ugyanakkor munkahely választásnál nekem az is szempont volt, hogy olyan céghez ne menjek, ahol kemény túlórák vannak (akár heti 60-70 óra munka! - audit), egyrészt magam miatt, de nyilván a párkapcsolatra is szeretném, ha maradna időm. És az esik rosszul, hogy részemről ez természetes, hogy az ilyen döntések mérlegelésénél a párkapcsolatot is beleveszem, de a barátom meg abszolút nem gondol ilyenekre... és ez esik rosszul.

2021. aug. 27. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!