Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri ebbe a világba gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri ebbe a világba gyereket csinálni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 23:26
1 2 3 4
 21/32 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Mondj egy világot, amikor megérte.
2021. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
41%

Anyagilag nézve a legnagyobb veszteséggel járó dolog, persze. De számomra hihetetlen, hogy 21-ből egy kommentben sem említette senki az érzelmi részét...


Csodálatos dolog a szerelmemből és magamból gyúrni kicsi emberkéket. Fantasztikus dolog látni a párunkat szülőként. Nincsen izgalmasabb dolog annál, mint hogy egy magatehetetlen, mozgásképtelen kis lény a szemünk láttára kezd el kinyílni és emberré válni. 1 évesen jár, 2 évesen beszél, 3 évesen megdöbbentően okos. Az meg a non plus ultra, amikor ezekből a kis lényekből több van és azt is láthatjuk, hogy egymást mennyire szeretik.


Én nem tudom elképzelni az életünket a gyerekeink nélkül. Persze van, hogy jobban esne délig aludni, mint 8-kor legózni. Anyagilag is jobban járnánk nélkülük. De semmi nem ér fel azzal a boldogsággal, amit okoznak.

2021. szept. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
71%
Talán azért nem említették, mert bennük semmit nem mozgat meg, számukra vannak ezek a hátrányok és némi előny, elenyésző. Más a kamaszkort látja, Ea hisztit, a koszt, a zajt, a fáradtságot. A korábbi élete, messzire mutató karrierje feladását. Ezt is el kell fogadni.
2021. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem éri meg. Millió és egy oka van, ezt előttem alaposan kifejtették, nem írnám le újra.


Az érzelmi részéhez viszont hozzátenném, hogy talán azért nem említette senki, mert számukra nemes egyszerűséggel nincs.🤷🏻‍♀️ Számomra speciel a gyerekvállalás minden csak nem csodálatos, se nem fantasztikus, se nem izgalmas, sokkal inkább szenvedés és rengeteg áldozat. Szerintem lényegesen több a negatív oldala, mint a pozitív.


Ja és nem attól lesz egészséges egy kapcsolat, hogy kötelezően gyereket csináltok! Attól, hogy együtt élsz valakivel és szereted őt még nem kell automatikusan gyereket vállalni, főleg ha egyik fél sem vágyik rá. Ezt csak azért említem, mert valaki írt valami ehhez hasonló marhaságot.

2021. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

16: Nem emiatt merült fel a kérdés, nem is nézek tévét és híradót


22: Haha igazad van. De akkor haljon ki az emberiség?

2021. szept. 1. 10:15
 26/32 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Ne érts félre, én nem a gyerekvállalás ellen vagyok (nekem is van egy) hanem az "ebbe a világba nem érdemes gyereket csinálni" érvelés ellen. Nem nagyon lehet olyan időszakot mondani a világtörténelemben, amikor minden jó volt, minden klappolt és móka-kacagás volt az ember élete.
2021. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Számomra egyébként az a katasztrófa, amikor olyan emberek szaporodnak, akik tudják magukról, hogy kapcsolaton belül nem alkalmasak a monogámiára

Ezért is írtam ebbe a kategóriába a kérdést

De az igaz, minden "világ" ilyen volt

Az "ebbe a világba" alatt nem is ezt a korszagot értettem, hanem az egész világot általánosságban, nem a korszak a lényeg

Írhattam volna ezt is: Megéri gyereket csinálni a világba?

2021. szept. 1. 10:39
 28/32 anonim ***** válasza:
82%
És ha kihal, akkor mi van? Individuális szinten is meghalunk, túlszaporodva is meg fogunk halni lassan, nem teljesen mindegy, hogy kihalunk-e? Az ember amióta létezik, azért alkot, hogy romboljon minden mást. A világban más faj szemében nem létező fogalom a kihalás sem a veszélyeztetettség. Ha kihalunk, velünk hal ez is. Meg a sok szar is. Kit érdekel, nem fog fájni
2021. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
A bolygónak jót tenne ha nem lenne emberiség az biztos
2021. szept. 1. 11:17
 30/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez az adott ember anyagi helyzetétől / stabilitásától és személyiségétől függ. Van, akinek megéri, mert akkora boldogságot ad a gyerek, tényleg tökéletes szülő-alapanyag, és mondjuk tényleg el is tudja tartani a gyereket úgy, hogy ő sem nyomorog és neki sem kell lemondani minden hobbijáról és kedvencéről. Meg... ez meg a baromi nem szimpatikus verzió, de ha sarkosan nézzük, annak is megéri, aki azért szül gyereket, hogy legyen, aki mossa a sz..os seggét, amikor már vegetál - persze akkor, ha nem idegeníti el a gyereket annyira, hogy ne is akarjon vele lenni.


Nekem személy szerint nem érné meg, több okból sem. Egyrészt a gyereknek sem érné meg, ha én lennék a szülője, mert a saját diszkfunkcionális, már kiskorukban rosszul nevelt szüleimtől borzalmas mintákat láttam otthon, és nekem is fel kellett vennem rossz szokásokat ahhoz, hogy tűrjek... egy csomó mindent sikerült levetkőznöm, de vannak dolgok, amik nem mennek könnyen - pl. megszoktam azt, hogy csak akkor figyelnek rám otthon, ha ordítok és török-zúzok, mert ha higgadtan, kedvesen, kulturáltan mondok nekik ellent, röhögnek rajtam és lesz.nak, mert "fiatalabb vagy, meg a gyerekünk vagy, így nekünk van igazunk, te meg hülye vagy"... és néha érzem azt, hogyha jogtalanul kritizálnak, nem figyelnek rám már feszülnek az inaim és ökölbe szorulna a kezem... nyilván amilyen "gyakran" előfordul, azt tudom kontrollálni, de 24/7 otthon egy gyerekkel, aki hát... még gyerek, és akivel nem lehet mindig ténlegesen megértetni, hogy miért nem jó, amit csinál, és aki akár a leghathatósabb nevelés ellenére is képes "utállak"-ozni meg magát földhöz csapva hisztizni.

Attól is félek, mi lesz a testemmel, mert alapvetően baromi hízékony vagyok, és baromi nehezen tudom leadni a kilókat... terhesség után biztos nem lenne ennyi időm edzeni. Közben meg kapnám az ívet, hogyha így nézek ki, akkor miért csodálkozom, hogy a férjem már nem akar szexelni velem és hasonló finomságok. Meg attól is félek, hogy a hobbijaimra nem marad annyi idő, és megszűnök én magam lenni.

A másik az az, hogy amilyen manapság a világ, én rettegnék lányt hozni a világra. Nem tudnám eldönteni, hol van az a határ, amikor mondjuk elengedhetem hosszabb távra, éjszakára egyedül, és ne azon kelljen rimánkodnom, hogy ne támadja le vmi tuskó és ne erőszakolja meg... sajnos a net, közösségi média hatása miatt egyre inkább felbátorodnak azok, akikben az írmagja megvan az erőszakos viselkedésnek, mert látja, hogy más így jutott szexhez, és vannak már fórumok, ahol még egymást hergelik is, hogy ez normális viselkedés és nekik kijár bármilyen nő :(.

2021. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!