Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha egy nő bántalmazza a férfit?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször találom szembe magam ismerősi körben olyannal, hogy a nő verbálisan mondhatni bántalmazza a fèrfit. Pl.nem rég egy kerti bulin voltunk ahol a vendégüllátó párnak nem rég született babájuk. A férfi sétálgtatott a csecsemővel és egyszer csak a feleség minden előzmény nélkül, rémesen bántó stílusban rászólt a férjére, hogy "úristen, hogy fogod azt a gyereket! Azonnal add ide, nem hiszem el, hogy ehhez is degenerált vagy!" Mindenki elég kellemetlenül érezte magát, a férfi egyből visszaadta a babát, pedig alig 2 perce lehetett nála és látszott, hogy szégyelli magát. Mi ez, ha nem bántalmazás? Megalázás? És sajnos ez csak egy példa, több ilyet is láttam már, de ha mindent leírnám nagyon hosszú lenne a kérdésem.

Ti nem tartjátok szomorúnak, hogy a családon belüli agresszióról mindenkinek az jut eszébe, hogy a nő van bántalmazva, miközben ugyanúgy a férfiakat is tudják (a környezetemben tudtommal csak szavakkal) bántani? Nő vagyok én is, szóval ez nem egy nőgyűlölő kérdés, csak sajnos tényleg mostanában többször is tapasztaltam ilyet. Mi a véleményetek?


2021. szept. 3. 23:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz dolog.

Valszeg a gyerek előtt nem volt ilyen durva a helyzet.

Most meg a gyerek miatt nem mer kilépni a kapcsolatból.

Bár lehet még fel se fogta hogy mi a helyzet.

Ha valakit bántalmaznak annak nem biztos hogy azonnal leesik hogy ami vele történik az bántalmazás.

2021. szept. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Akit lehet bántani, azt bántani is fognak.

Nekem egy nőrokonom ilyen, én meg nagyon konfliktuskerülő vagyok, viszont volt időszakom, amikor gyógyszert szedtem, és olyan voltam mint a mosott szr.

Na akkor rendesen előjött drága nőrokonból a förmedvény, ott alázott, sértegetett, ahol ért.

Gyógyszer abbahagy, állat előjött belőlem, jópárszor takarékra tettem nem kis ordibálások közepette, azóta békésen szól hozzám.

Nőknél is simán megvan az a perverzió, hogy az elnyomhatón kiélik a sérelmüket, frusztrációjukat, komplexust.

Ráadásul náluk nem is kevésszzer, köszönhetően a hormonális mizériának, amit átélnek.

2021. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ez mindkét nemnél gáz, szerencsére nem mozgok ilyen proli körökben, ahol így beszélnének egymással a párok. Úgy gondolom, hogy a bántalmazott félnek nem kéne tűrnie és nyilván a kérdésben szereplő nő sem a gyerek után lett ilyen, ennek jelei voltak előtte is. Sajnos azonban vannak, akiknek nehéz ezeket látni, mert otthon is így nevelték stb. Tehát ha az anyja is ilyen volt vele, neki ez a "normális". Sokszor a párunk, akit bevonzunk, szinte a tükre annak, amit mi gondolunk magunkról legbelül. Mondanám, hogy párterápia, változtatni kéne, végső soron lelépni. De erre sokan nem képesek.
2021. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
Nyugodj meg, a verbális bántalmazásban sem maradnak le a férfiak, csak arról kevesebbet beszélnek, mert azért mégsem fizikai.
2021. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
28%

14

Maradjunk annyiban hogy nök és férfiak közt ugyanannyi a bántalmazó.

Csak a fizikai bántalmazás a testfelépítés miatt a férfiaknàl gyakoribb, a lelki pedig a nőknél.

A lelki ugyanúgy fáj, sőt, hosszabb ideig nyomai vannak.

Ha fèrfit bàntalmaznak az a szégyen miatt sokkal ritkábban jön felszínre.

2021. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%
#15 Úgy látom, hogy még mindig nehéz megérteni, hogy a fizikai bántalmazás lelki bántalmazással jár együtt. Tehát ugyanúgy leugatja a nőt, mielőtt megveri. A férfiak között sokkal több a bántalmazó, ha a kettőt összeadjuk, fizikai ÉS lelki az egyik oldalon, inkább csak lelki a másik oldalon. Arról nem is beszélve, hogy csak lelki bántalmazás esetén könnyebb lelépni, mert nem félsz, hogy agyonver vagy megöl.
2021. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%
A bántalmazás ezen formája, főleg ha a gyerek kapcsán van, ritka undorító. Nem önmagában a verbális agresszió, de ez a fajta elbizonytalanítás (ie. az apa képtelen ellátni a gyerekét) a melegágya hosszútávon a gyerek-apa elhidegülésnek.
2021. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

16

Ostobasàgokat mondasz.

Csak lelki bántalmazás esetén alig van ember aki kilèp. Egyrészt nem tudatosul benne hogy őt bàntalmazzàk, másrészt nincs nyoma és nincs bizonyìték.

Egy testi sérülésről készül látlelet.

Ha valakit lelki nyomorékká tesznek akkor se tud semmilyen papirt szerezni a bàntalmazàsról.


De nem akarok veled vitàzni, nem egy súlycsoport.

2021. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha azt hiszed, hogy a lelki és a testi bántalmazás nem jár együtt, tévedsz. Én kiléptem lelki bántalmazásból, testiből a félelem miatt lett volna nehezebb.
2021. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%
A nők ilyenek. Nem gondolkodnak csak mondják. Aztán csodálkozik, ha egyedül marad a gyerekkel. A férfi is hibás. Főleg abban, hogy ideje korán észrevehette volna kivel áll össze. Kivel akar hosszútávon tervezni. Az elején minden nő zsákbamacska. Talán nem is időben derültek ki ezek a dolgok, hanem házasság után. A nő azt gondolta, oké, megvolt a házasság most már nyugodtan felszedhetek 20 kilót és kibontakozhat a másik énem is. Nehogy nyugodtan teljenek a hétköznapok.
2021. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!