Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amikor neki all kritizalni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor neki all kritizalni meg azt sorolni mennyi baja van velem az ugy mit jelent?

Figyelt kérdés

Nem is tudtam hogy ő nem a pozitiv aproságokon van pl ugy tetszik a csajom ezert azert ugy szeretem ezert azert, hanem a negativ dolgokat sorolja hogy hosszu tavon ezt sem azt sem amazt sem bírná elviselni velem.


Ez a szemszög/nézőpont mit jelenthet?


Mondtam neki hogy szerintem aki valoban szeret az nem arrol gyűjt listapontokat hogy mi a sz.r a masikban hanem azt nézi hogy mi vonzza.



Olyan szinten kritizal hogy sajnos ez teljesitménykenyszert váltana ki bennem, holott sztem.pont forditva neki kéne bizonyitania hogy velem kapcsolatot akar egyaltalan es szeret es nem még hogy mindezt ő várja el aki kritizál utálkozik a kapcsolatban attol aki szimolan szeret nem kritizal eloterbe helyezi hogy talalkozhassunk egyutt lehessunk.

Es negativ gondolatokat kreál rolam mikozben en rola nem.

És még a negativ gondolkodasu szakitassal fenyegető várja azt hogy a másik változzon bizonyitson..?


Kezdek rámenni erre..


2021. szept. 4. 12:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi az a sok minden, ami miatt kritizál, és amiről kijelentette, hogy nem nem tudnád benned elviselni hosszútávon?
2021. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

30#Nem. Persze. Pont ezt mondtam neki hogy nem a kritikával van bajom, hanem a gondolkodásával rolam. A saját párjárol.


De csak fújja tovább hibaztat hogy nem nézek magamba stb.

Azaz nem látja globálisan, vagy nem akarja ugy latni

Mert mondta is, hogy kiforgatom aztán még ő van hibásnak kihozva, azert mert véleményt mond.


Ismételtem megint, h nem a véleménnyel van bajom, hanem a nezőponttal, amilyen szemekkel ő a saját párját nézi. Es ezzel mivel csak magunkat ismételgetjuk igy, itt a vége a vitanak, mivel a vitában nem haladunk előrébb.


Tehetetlenséget érzek. Ha ő a fejébe veszi, hogy ez is baj meg az is meg amaz is velem, en gondolatmenetekkel nem tudok harcolni. Ha valtoztatnék is, a gondolatmenete attol még nem fog változni.


A gondolatait, azaltal pedig a kapcsolatot is, így ő irányítja. Ha nem hagynám, se tudnék ellene tenni amúgyse.


Sajnálom nagyon. De ha ezt hiszi gondolja, érzi akkor ezt :(


En már erőn felül teljesitettem az exemnek. Mondhatni önmagamat küzdöttem és győztem le. Es kritizált tovább? Igen. Es en ott adtam fel. Hogy lehetetlen olyannak megfelelni, aki igy gondolkodik.


Kezében vannakna saját gondolatai, azáltal a kaocsolat, én, kezében van minden.


Én meg bízom abban amit irtam.

2021. szept. 4. 15:15
 33/41 A kérdező kommentje:

31 pl a gyk, vagy zavarja, ha miattam meg kell állni vizet vagy uditot venni, hogy nem lehet velem egyszeruen csak haladni meg kell állni várni, (korabban még azt mondta mindenre hogy oersze nyugidtan megvár, es en mondtam mindig azt hogy nem szeretném váratni, ez ma már tole ugy hangulzik hogy gyűlöli ha várnia kell), meg ha atmegyek a masik szobába besértődve (azaz nem sértődhetek be ráadásul az pedig a legpitibb dolog volt, nem akartam nezninazt a filmet es mivel nem tudom már hanyadik volt hogy en Vele akarok lenni nem a tv vel, igy megesett hogy akkor inkabb atmegyek a masik azobaba. De ezek nalam ilyen akkor es ott tarto elillano dolgok. 10.perc mulva már simán bújok szerelmesen:))de ő TOTALISAN ki van bukva ha en meg vagyok sértődve. Ezeken a 10 perceken!

De mondtam neki hogy jesszus ezeket en abszolut nem ugy fogom fel hogy atmegyek a masik szobába hogy ez dráma meg a vég, ahogy ő.



Meg ilyenek.

2021. szept. 4. 15:21
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

"Kezében vannakna saját gondolatai, azáltal a kaocsolat, én, kezében van minden."


Épp úgy a te kezedben vannak a te gondolataid, és éppen annyira a te kezedben is a döntés erről a kapcsolatról.


Ha bízol abban, hogy ő egyszer csak gyökeresen megváltozik, vagy bízol abban, hogy neked nem fog hosszabb távon szenvedést okozni, hogy nem egy szereteten, kölcsönös tiszteleten, egymás támogatásán alapuló kapcsolatod van (amibe belefér a kulturált hangnemben megfogalmazott, építő kritika, de a másik folyamatos érzelmi bántalmazása, megalázása, maradék önértékelésének leépítése nem), akkor arra én nem tudok más mondani, mint hogy illúziókat kergetsz.


Erre mondják, hogy ha majd kellőképpen fáj már mindez, akkor talán kilépsz belőle.

2021. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Igen en alapvetoen pozitív vagyok, optimista hozzáállással es illuziokban is élek talan.

Mert szerintem egy kapcsolatban ez lenne a minimum.


Pozitiv hozzáállás, a legjobbakban bízni, hinni abban, amiben csak lehet, es marhára nem negatív hozzáállás, a szakítasra hajazni, meg álmokat törni össze.


Majd meglátom, hogy ebben ő partner vagy nem.

2021. szept. 4. 15:36
 36/41 A kérdező kommentje:
Látom hogy most nem ugy tunik h partner lenne.
2021. szept. 4. 15:39
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Optimista hozzáállással szemlélve szerinted nektek mi a közös jövőképetek?
2021. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Közös jövőkép kapcsan en egyelőre odáig látok csak, ha stabil lenne a kapcsolat, nem attol kéne benne rettegni, mikor megyunk szét. Na ez már közös jövőkép lenne.

Mai szemmel ez érdekelne hogy tud e ez stabilizálódni. Azaz mikor már a szakitas egyszeruen nem téma nem gondolat, hanem kikopik es ugy teljesen.

Azaz az lesz a természetes, az alap, hogy egyutt vagyunk.



Amugy csak ugy a sértődést tekintve, nekem olyan mintha nem lenne jogom megsértődni. Nem lenne jogom az érzelmeimhez. Vagy ahhoz hogy rosszul essen adott pillanatban vmi. Kicsit most ezen is elgondolkodtam.

Nem akartam vele megbeszelni abszolut mert tisztara hulyen hangzik es le is lettem amugy cseszve érte hogy en vele akarnék inkabb minisegi idot mint a tv t bamulni. Ebbol az lett hogy velem egy filmet sem lehet megnezni nyugodtan.


Szoval jol ereztem en akkor is higy inkabb meg se szólaljak vagy lesem a tv t csendben, vagy mivel nem birtam akkor es ott ezt a legkort igy kimentem inkabb.

2021. szept. 4. 15:50
 39/41 A kérdező kommentje:

De most ezt tenyleg hogy lehetne normalisan eloadni hogy valakit ne nézzenek azert hulyenek mert nem tv zni akar a párjaval mikor minden ember tv zik is a parjaval.


Ezert isnsertodtem be akkor es ott ahelyett hogy ezt meg akartam volna beszelni.


De a mostani vitanal amiert ez feljott igy kibukott belolem. Es ez lett belole hogy na ez is baja velem hogy velem filmet se lehet nezni.

2021. szept. 4. 15:54
 40/41 A kérdező kommentje:

Plusz hogy milyen kapcsolatbaz ahol különvonul a masik. Ez tarthatatlan normalis kapcsolatban szerinte.

Oke megertem. De megis mit tehettem volna.

2021. szept. 4. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!