Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valós a probléma vagy csak én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valós a probléma vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A párommal közös életünk van, szeretetben élünk. Lehetősége van a munkáját külföldön végezni (hivatali szerv) emelt fizetésért cserébe. A munkavégzés 2 hónapig itthon történik a szokásos munkarendben és 2 hónapig külföldön ( számomra a hozzá való kiutazás hosszú távon, nem megoldható ). Ezáltal az év felét külön töltjük. Persze van lehetőség napközben beszélni, hívni egymást de sok esetben ugye az átlagos munkanapok miatt és mivel már jól ismerjük egymást nincs miről beszélni. Az így külön töltött idő engem (F) borzasztóan megvisel, nyilván Őt is de Ő az ott töltött újdonságok illetve, új környezet miatt másképp éli meg. Ezt tetőzi még számomra egy bizonyos fokú bizalmatlanság is. Megbízom benne, de a napok folyamán többnyire férfi kollégákkal dolgozik, munkán kívül közös túrák, wellness, napközbeni étkezések. Szerintem ez a legmagasabb bizalmi szintnél is szülhet aggályokat.

Nem várnám el tőle, hogy ne menjen a kollégáival sehova, mert ez nyilván irreális. Azt sem, hogy ne menjen dolgozni mert enélkül a lehetőség nélkül nehezen haladna egyről a kettőre.

Jelen esetben milyen kompromisszumot "várhatok el"? Reális egyáltalán bármit is kérni? Netalán tán, hogy a 6 hónap helyett legyen csak 4? Azt gondolom, hogy azzal, hogy én ezek leírtak mellett mellette vagyok már hoztam egyfajta áldozatot, hisz ettől vannak napok, hogy rosszul érzem magam.

Amennyiben Ő ezen semmiképp sem hajlandó változtatni és világosan közölte számomra, hogy vagy elviselem ezt a helyzetet vagy folytassuk külön abban az esetben szerintetek mi a helyes cselekedet?

Önző dolog részemről kompromisszumot kérni?

Persze szakembert is megkerestem már a problémával de sajnos csak 2 hónap múlva kaptam időpontot így addig a válaszotokat szívesen olvasom.

Köszönöm



2021. okt. 18. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

"világosan közölte számomra, hogy vagy elviselem ezt a helyzetet vagy folytassuk külön"


Én ezután a mondat után nem gondolkoznék.


Neked ez a helyzet nem megfelelő, egyikőtök sem hajlandó a kompromisszumra, semmi értelme.

Az meg, hogy 4 hónapot van kint vagy 6-ot, már oly' mindegy.

2021. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, én a helyedben elsősorban azon lepődnék meg, hogy őt nem zavarná, hogy 2 hónapig nem ölelhetne meg, nem bújhatnánk egymáshoz, nem szeretkezhetnénk.

És ha jól értem, ez hosszú távon, akár 5-10 évig is így maradna, nem?

Én nem akarnék így élni. Ez nekem nem lenne párkapcsolat. Függetlenül attól, hogy egyébként nem tételezném föl róla, hogy megcsal.

Ill. ha ennyire nem fogok hiányozni neki, akkor fölmerül, hogy talál embert magának ott bújásra, csókra, szexre.

2021. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

"világosan közölte számomra, hogy vagy elviselem ezt a helyzetet vagy folytassuk külön"


Ha én nem hiányzok neki annyira, mint ő nekem, akkor mi értelme van folytatni? Ez nem kompromisszum, ez megalkuvás.

2021. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem kuka a csaj, sajnálom.
2021. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Fantasztikus kapcsolat ezis grat nektek. Ti nem szeretetben hanem kétségben és félelemben éltek csak ez a lehetőség felszedte a szőnyeget és előbukkant a szar amit alá sepertetek.
2021. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony valós (és súlyos) probléma, kérdező.

Én együttélek a barátnőmmel, eszem ágában se lenne hónapokig magára hagyni. Ha ilyen helyzet adódna akkor megoldanám, hogy velem jöhessen. Vagy hagynám a francba a nagy lóvét mert kinyírja a kapcsolatomat.

2021. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En ezt maximum elore megbeszelten, egy evig vallalnam, ha tudom, hogy hol a vege. Tovabb biztosan nem, es azt az egy evet is nehezen. Ez nem parkapcsolat, es valamennyivel tobb penzert nekem ez nem erne meg. Szoval vagy a regi munkarend itthon, vagy a konnyes bucsu…
2021. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A távkapcsolat halott dolog a részemről.. ha itt hagy, biztosan nem szeret.. minek szakember? Ezt neked kell érezned, hogy megfelel így vagy nem!?
2021. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fu de szar helyzet. Mert ha kiköltözne végleg, akkor mehetnél vele. De így, se itt, se ott. Nekem két dolog tűnt fel, hogy nem beszélgettek annyit, mert jól ismeritek egymást és ez a megszoksz, vagy megszöksz ultimátum. Főleg ha ennyi új dolog történik, nem beszélgettek róla? Mi elég rég házasok vagyunk, de be nem áll a szánk nap végén. Lehet nem mindenki ilyen, de ha hiányzik a kommunikáció az egy intő jel.

A ti kapcsolatotok, nektek kell jól érezni magatokat benne. Ha csak az egyik fél érzi jól magát, az édes kevés.

Ismerek kamionos feleséget, aki mindig is azt állította, hogy azért dúl köztük a szerelem örökké, mert nem látják egymást minden nap, ajándéknak élik meg az együtt töltött időt. Olyat is ismerek, hogy a férj ingázik, hétvégente jár csak haza, már 25 éve, és boldog házasok. Szóval van aki arra esküszik, hogy ez a hosszú kapcsolat titka. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy megcsalás történt-e, mert az nyílván sosem fog kiderülni, de az biztos, hogy magas fokú kölcsönös bizalomnak kell lennie a felek között.

Néha én is kiégve érzem magam, szeretnék egy kis időt, amikor nem vagyunk együtt, hogy hiányozzon a férjem, emlékezzek rá, hogy mennyire szeretem és szeretek vele lenni. Sokszor előfordul, hogy elmegyünk valahova, aztán úgy jövünk haza, hogy “jaj de hiányzott, hogy összebújjunk és filmezzünk inkább”, de ezt csak akkor érzed, ha kicsit hagysz teret magadnak és a párodnak.

Szerintem próbáld ki, pár váltásos hónapban. A szabadidődet gondosan töltsed ki előre, csinálj dolgokat amiket szeretsz, fond szorosabbra a kapcsolatot a haverjaiddal. Próbálj meg ne a magánytól szenvedni, egyedül, otthon. Majd nap végén meséljetek egymásnak, legjobb ha videó hívásban. (Csak megjegyzem, lehet közösen is maszturbálni pl, szexchatelni, tüzelni a másikat, amíg nem tudtok szeretkezni és talán félig meddig megnyugtató, mert a szexuális energiáitokat együtt kötitek le)

Majd amikor letelt a két hónap, figyeld meg, javult-e az együtt töltött idő minősége a pároddal.

A bizalmatlanság forrását a helyedben megpróbálnám megkeresni a terapeutával. Ha nem tudsz rajta túllépni, ha nem érzed magad jól ebben az új helyzetben, ha semmi sem segít, ha elhidegül a párod, ha nem működik a kompromisszum, én is keresnék olyat akivel jobban összeillünk, egy irányba halad az életünk.

2021. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
57%

Nehéz kérdés kedves kérdező. Jó magam egyébként a szakmai tanácsadót táborát bővítem, ergo van valamennyi rálátásom a kapcsolatokra.

Egyértelműen nem volna korrekt dolog azt kérni a párodtól, hogy ne utazzon el, ne dolgozzon hisz ha a jövőbe tekintesz ez valahol mégiscsak a kettőtök érdeke is (bár a pénzügyi helyzetetekbe nem látok bele). De abban az esetben ha a párod ezt, hogy Te elengeded úgy hálálja meg, hogy cserébe amikor csak lehetősége van külföldön dolgozik és neked/rád nem szán időt akkor valójában nem szeret igazán. Hidd el nekem nem mai csirke vagyok , sok sok tapasztalattal a hátam mögött. Ez persze személyes vélemény mint mindannyiunké és nem illeszthető egy az egyben a párodra mert Ő más ember mint mi, de ezek ellenére az életben, a kapcsolatokban vannak általános tények, helyzetek amik mindenre vonatkoznak. Ha Ő ezt nem érzékeli akkor nagyon egyszerűen ÖNZŐ, csak magára gondol rád nem, nem érdemel meg Téged, Téged aki még pszichológushoz is menne. Nem vagytok egy érzelmi intelligencia szinten ez már ennyiből is teljesen egyértelműen látszik. Kérlek fogadd meg a tanácsomat és minél hamarabb felejtsd el. Őt az élet valószínűleg később fogja megtanítani a saját áldozatai árán arra amit Te már most tudsz. Apropó, a kérdésből ítélve nagy korkülönbség lehet köztetek, Te jóval idősebb lehetsz, Ő pedig valószínűleg még csak egy kislány (annak ellenére, hogy életkorban már felnőtt). Tudom, hogy nehéz és, hogy ezt rossz olvasni de hidd el nem szeret Téged és ez csak mérgező a számodra.

Kérlek mindenképp írd meg a fejleményeket,

Üdv, L

2021. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!