Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm betegesen féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm betegesen féltékeny, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, össze is költöztünk már. Komolyan gondolom vele a jövőt, ezért is akarom megmenteni a kapcsolatunkat, de megnehezíti a dolgot. Régebben is féltékenykedett néha, de az utóbbi időben nagyon eldurvult, amit csinál. Ha messengeren írok valakinek, egyből kérdőre von, hogy „ugye nem valami nő?” Általában haveroknak szoktam írni, meg anyámnak és tesómnak. Van egy nőnemű barátom is, aki tényleg csak barát, de ő totál kiakadt ezen, és kikövetelte, hogy ne beszéljek vele többet. Addig hisztizett, hogy a face jelszavamat is megadtam neki, mert már nem lehetett elviselni őt. Amikor kocsmába megyek a haverjaimmal, csak úgy enged el, ha nő nincs a társaságban, más különben velem jön, és felügyeli, nem flörtölök-e valakivel. Eszembe nem jutna amúgy meg. Ha egy nő szembe jön velünk az utcán, boltban stb, megkérdezi, hogy „na, szebb nálam? jobban tetszik? megdugnád?”


Kezd az őrületbe kergetni ez az egész, de nagyon szeretem és azt akarom, helyre jöjjenek a dolgok. Elsősorban olyanokat kérdeznék (nők és férfiak is írhatnak), akiknek a párjuk nagyon féltékeny típus. Hogy kezelitek? Mit csináltok?



2021. dec. 11. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Én elbeszélgetnék vele erről, érveket felhozva, tisztességesen, megkérdezve, hogy miben tudok segíteni, hogy javuljon a helyzet, aztán ha nincs változás, akkor lelépnék. Valószínűleg volt már rossz tapasztalata a témában, vagy csak szimplán nincs túl sok önbizalma.
2021. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Leülsz vele, elmondodna problémádat, küldd el pszichológushoz, mert hatalmas önbizalomhiánya van! Ha nem teszi meg akkor szakíts. Komolyab mondom, nagyon durván kontrollálni tudnak az ilyen emberek! Egyre jobban elfog durvulni a helyzet, annyira, hogy a végén az összes haverod, barátod elfog fordulni tőled!
2021. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is volt ilyen párom, sajnos akármennyit is kérleltem, hogy fejezze ezt be, mert én így nem tudok vele együtt lenni, nem változtatott rajta. Én belefáradtam és kidobtam, pedig minden más klappolt volna vele.
2021. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Ülj le vele beszélgetni, komolyan, nyugodt körülmények között. Mondd el mi az ami zavar, mit vársz a kapcsolattól, beszéljétek meg, hogy ő tud partner lenni benne vagy sem. Ha számára nem fontos a boldogságod, csak az legyen amit ő akar, vond le a tanulságot.


Ne hagyd magad, igenis szabd meg a határokat, hiszen ha mindenben alkalmazkodsz hozzá hirtelen azt fogod észrevenni nem mehetsz el sehová, nincsenek barátaid és barátnőd az egyetlen, akivel beszélgethetsz.

2021. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
halalra van itelve az egesz kapcsolat, nokent mondom hogy a folyamatos b.szogatasaval azt fogja elerni hogy egyszer tenyleg megcsalod
2021. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Alapból nem kezdenék ilyen pszichopata és önértékelési zavarokkal küszködő, sérült nővel.
2021. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Azért ilyen féltékeny, mert kóros önbizalomhiánya van. Elvileg pszichológus talán (!) ki tudná gyógyítani ebből. Persze ennek előfeltétele, hogy belássa, az ő készülékében van a hiba és nyitott legyen változtatni, nyitott legyen szakemberhez fordulni.

De az ilyen emberek abszolút elutasítóak szoktak lenni, és csak a másikban látják a probléma okát.

Úgyhogy a mai tapasztalatommal azt mondom: szakíts! Így van esélyed normális nőt találni. Mellette viszont idegileg ki fogsz készülni.

2021. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiányos
2021. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Párterápia, neki meg erre még pszichoterápia.

Ha ő is akar változni, akkor fél-egy év és okés lesz.

2021. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd ott. Ez csak rosszabb lesz.
2021. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!