Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csúnya a lakásunk, szakítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csúnya a lakásunk, szakítani akar velem a barátom!?

Figyelt kérdés

Komoly probléma előtt állok, eléggé összetett a dolog. A probléma forrása, hogy nagyon csúnya, elhanyagolt, igénytelen lakásunk van, penészes egy-két helyen a fal, a vakolat itt-ott potyog, foltos, piszkos a fal, a bútorok is szörnyű állapotban vannak és sajnos nem túlzok. Kérdezhetitek, akkor miért lakok még mindig a szüleimmel, hát, 18 éves vagyok, idén tavasszal érettségiztem, azóta egy ruhaboltban vagyok pénztáros, a fizetésemet haza kell adnom, mivel már nem vagyok gyerek és a szüleim megmondták, hogy nem tartanak el egy felnőttet. Tehát így albérlet kilőve. A 18 évem alatt egyetlen osztálytársam, barátom, haverom, illetve a párom sem volt a lakásunkban, egyrészt mert iszonyatosan szégyellem, hogy ilyen helyen élünk, másrészt pedig a szüleim is tudják, hogy ez undorító és ezért tulajdonképpen meg is tiltották, hogy átjöjjön hozzánk bárki, ők se fogadnak senkit. Egyébként nem vagyunk ennyire rossz anyagi helyzetben, sokkal kultúráltabb körülmények között is tudnánk élni, csak a szüleim beleszarnak ebbe, mert őket nem zavarja. Csakhogy párommal lassan 1,5 éve vagyunk együtt, kezd nagyon mérges lenni rám, hogy miért nem hívom át magamhoz sose. Próbáltam neki elmagyarázni a helyzetet, de nem érti meg.

Kérlek, adjatok tanácsot, mit tudnék csinálni, nem akarom elveszteni a barátom.


2021. dec. 14. 16:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

#16 ja elképzeltem, ahogy a 18 éves csaj nekiáll csak úgy magától, a szülei feje fölött leverni a vakolatot aztán újraburkolni a lakást, meg lazán kicserélni a nyílászárókat. Mindezt úgy, hogy a szülők nem egyeztek bele.


Teljesen reális elképzelés.

2021. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

“Kérdezhetitek, akkor miért lakok még mindig a szüleimmel, hát, 18 éves vagyok, idén tavasszal érettségiztem, azóta egy ruhaboltban vagyok pénztáros, a fizetésemet haza kell adnom, mivel már nem vagyok gyerek és a szüleim megmondták, hogy nem tartanak el egy felnőttet. ”


Ez nagyon durva. Éppen hogy kiesett a kötelező középiskolából menjen dolgozni mert felnőtt és nem tartják el és adja le szepen a fizetését. Továbbtanulás kilőve, anyagi függetlenség kilőve. Szomorú hogy vannak ilyen emberek akik igy bánnak a gyermekeikkel, máshol meg toronyórát lánccal kapnak a gyerekek.

Ha egyzser jobb helyzetbe kerülsz az életedben a szüleid lesznek az elsők akik jönnek a markukat tartani. Gondolom nem törekedtek soha arra hogy előbbre jussanak.

2021. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem vagy könnyű helyzetben, kitartást kívánok. Sem a pasi, sem pedig a szüleid nem támogatnak. Azzal még egyet lehet érteni, hogy ha már dolgozik az otthon élő gyerek, adjon bele a rezsibe valamennyit, de könyörgöm, NE EGY EGÉSZ FIZETÉST.


Ha azt nézed, a srác ugyanúgy otthon van, sőt ő nem is dolgozik (oké, hogy tanul, de így közös albiba elmenni nem tudtok), csak abban a szerencsés helyzetben van, hogy a szülei jobban figyelnek a lakásra.


Itt neked kell erősnek lenned, mert úgy tűnik, rájuk nem számíthatsz. Kitartást.

2021. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet egy átlagos, régi ház. A miénk is hasonló, az 1920as években épült. Rendszeres karbantartás ellenére csodákat nem lehet várni tőle, teljes (!) vakolatcsere után nagyjából fél év és újra jön a penész, stb. Ha így van, ezen nincs mit szégyellni, nem mindenkinek adnak 10+10millió babaváró+csok dolgokat.
2021. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 dregor ***** válasza:
Ha a pasid ilyen miatt szakít, akkor idióta. Egyébként engem az se érdekelne ha vályogviskóban lakna a nő, akit szeretek. :D (Teszem hozzá, nekem az még izgalmas is lenne, szeretem a "vadont". :D)
2021. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25-ös jelenleg arra van nagyobb esély, hogy a pasi azért szakít, mert a lány másfél év után sem hajlandó elhívni őt magukhoz.
2021. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is ilyen lakásban nőttem fel.

Szegény édesanyámat nagyon sajnálom, okos, intelligens, jóravaló nő, de nincs pénze felújítani.

Penész nálunk is van bőven, még a párátlanító gép sem segít, pedig napi 1,5-2 liter vizet simán kivon a levegőből. Sok a hőhíd, és a lakás fele nem fűtött.

Átérzem a bajodat, én 2017 óta nem hívtam át senkit. Szégyellem, illetve szégyelljük, mert édesanyámhoz sem jöttek át az ismerősei. Azóta még jobban lepukkant, és most hogy kilőttek az építőanyag árak, kb. esély sincs felújítani, pedig már a nyolcvanas években is felújítandó volt a lakás.

Jobb ötletem nincs, mint hogy megpróbálj elköltözni. Én is nemsokára költözöm, és 5 év után ismét áthívhatok magamhoz barátokat.


21F

2021. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!