Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tapasztaltatok, mi a közös kassza hátulütője? Milyen problémák jönnek fel, ha közös kasszán vagytok?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk a párommal, hogy megpróbáljuk a közös kasszát, mert eddig külön voltunk, de azért van bennünk félelem is. Kíváncsi lennék,hogy aki közös kasszán van, az milyen hátrányait tapasztalta meg?

2022. febr. 12. 22:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Már előre rágörcsölsz!
2022. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak értelmes ember lévén szeretnék előre tisztában lenni a várható dolgokkal, hogy ne akkor kelljen élesben foglalkozni ezzel. Ez inkább tudatosság, nem pedig görcsölés.
2022. febr. 12. 22:54
 3/22 anonim ***** válasza:
2%
Számító vagy. Nekem sosem jutna eszembe ilyenen előre gondolkodni, mert megbízom a páromban. Fogadjunk nő vagy.
2022. febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki nem gondolkodik a hosszabb távú pénzügyeken, akkor az nem nem számító, hanem idióta. Majd tanul a saját kárán.
2022. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
Közös kassza azt jelenti normális esetben, hogy van neked egy (két három akármennyi) saját bankszámlád, neki is van saját (egy két három akármennyi) számlája, és van egy közös számla amin a közös költségek, gyerek dolgai stb fedezve vannak. Nem azt jelenti, hogy mindenki összes pénze közös!
2022. febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

A közös kassza hátulütője az, ha nagyon eltér a pár jövedelme. A jobban keresőnek nem éri meg egy sima együttélésnél, de ha komoly a kapcsolatotok és házasságot, gyereket szeretnétek, akkor mindegy, mert családit menedzselni nem igazán lehet külön kasszán, meg hát jogilag sem úgy van.

Komoly vita forrása lehet az eltérő pénzkezelési szokások, ha az egyik fél költekező, a másik inkább gyüjtögető, megnézi mit vásárol, vagy ha az egyik fél nagyobb részt akar magára költeni és úgy kezeli a közös kasszát, mintha a saját pénze lenne.

2022. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
#5: AZ nem közöskassza. Amiről te írsz, az a különkassza.
2022. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyikötök hül_ébb mint a másik 😂
2022. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk nem működött. 23 éve vagyunk együtt. A férjem állandóan kiszedte az egészet. Mindig a rezsivel jött. O adta fel a postán a csekkeket. Vásárolni is igen szeret. Szóval rajottem ha én azt akarom ,hogy legyen pénzem nem kozoskodom. A rezsit alljuk felesben, meg úgy nagyjából a többit is. A maradek saját. Amire büszke vagyok: a fiamnak a jogsit én álltam + egy használt autót is össze tudtam hozni neki. Szóval a férjem nem tud takarékoskodni, amíg közös kassza volt sosem volt pénz semmire rezsi, kaja meg egy hét nyaralás belföldön. Aztán mást sem hallottam csak nincs pénz, nincs pénz. Nekem jó ideje mindig van!
2022. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

Minden a személyiségeteken és a hozzáállásotokon, a bevételeiteken meg a kiadásaitokon múlik.


Mi “közös kasszán” vagyunk a férjemmel. Mindkettőnknek van saját számlája, amennyire tudunk spórolunk, aztán néha kitaláljuk, hogy mit csináljunk a megtakarításokkal (kb. a fizunk 50%-a). Így igazi hátránya nincs, mert amit akarok, arra a férjem úgysem mond nemet, nem is tud róla.


Azt pl. el sem tudom képzelni, amikor a másik minden kávédat látja, vagy cipővásárlást.

2022. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!