Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön kassza, házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza, házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Párommal kezd komolyra fordulni a kapcsolatunk, viszont azt vettem észre, hogy nem nagyon szeretne anyagilag is elköteleződni. Én fele annyit keresek, mint ő, viszont a főzés, a bevásárlás kizárolag engem terhel. Neki sokkal több és nagyobb igényei vannak, mint nekem, nekem sokmindenből jobb az olcsóbb, de amikor bevásarolok gyakran drága termékeket helyez a kosárba.

Azt mondta, h ha komolyabbra fordulunk, nem szeretne közös kasszát, házasság esetén pedig szerződést szeretne irni. Kicsit ugy érzem, h fél attól, hogy lehúzom. Nekem van saját lakásom, anyagilag függetlenül élek. Csak aggaszt a hozzáállása.



2021. szept. 1. 07:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%
Epizodszereplonek szan az eletebe, amit barmikor lecserelhet a kaszkadorre, ha nem hozod a szintet. Valoszinuleg vagy nem jutott el odaig, hogy a kozos elet mit is jelent valojaban, vagy a masik eset, hogy pontosan tudja, csak ugy gondolja, hogy fog olyan balekot talalni, aki mellett megteheti. Igazabol egyik kimenetel sem jelent jot radnezve. Es lehet, hogy neki is igaza van, mert ilyen feltetelek mellett is fog talalni valakit maganak. Persze ez igy tok erzelemnelkuli dolog, de ne gondold azt, hogy azert mert leterdel eled, hogy add a kezed bebi, az nala a szerelemrol szol. Ha ugy tetszik a szerelemben nem szamit a penz, pontosabban egy sokadrangu dolog. A hazassagi szerzodest azt tamogatom, a hazassag pillanataban rogzitve van, hogy ki mit vitt a kapcsolatba, es olyankor meg mindenben egyetertenek a felek. De a kozos kassza elutasitasa hozzaadva a viselkedeset is az egyertelmu kene legyen szamodra, hogy erre az emberre nem szamithatsz. Amig szep vagy es mosolygos, addig minden rendben van, de amikor problemad van es segitseg kene, akkor magadra hagy.
2021. szept. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%
Otthagynám a rákba. Az hogy kevesebbet keresel és még ígyis kizárólag téged terhelnek a kiadások az mindent elmond. Ha valakivel egy ilyen alap dologban eltértek, hogy miként kezelitek a pénzügyeket, azzal fölösleges tervezni bármit, mert csak végtelen konfliktus forrása lesz.
2021. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem, miért kell a racionális hozzáállást támadásnak venni. Már nem egy kérdés volt itt a napokban, amiben az anyagiaknak érzelmi alapot akartak csinálni.


Mi sem közösködünk a párommal. Közös élet van, annak a költségei közösek, tehát a kaja, rezsi, higiénia, fogamzásgátlás, nyaralás, kutya ellátása, benzin, lakás és autó fenntartásából adódó költségek. Erre mindenki egy megbeszélt összeget adott be mindig is, fizetésarányosan (ami jelenleg fele-fele lett). De vagyonszerződésünk van, külön megtakarításunk van és minden nagyobb vagyontárgy vagy az enyém, vagy az övé, de nincs osztott tulajdon.


Ha együtt maradunk, ez nem fog számítani, minden olyan, mintha közös kasszán lennénk. De nem vagyok hülye, ma több ember válik/szakít, mint amennyi együtt marad holtáig a másikkal. És ez a körültekintés akkor lesz kifizetődő, ha szükség lesz különvagyonban gondolkodni. Mert lehet, hogy békében válunk el, méltósággal és nem fájna a fele-fele sem. De őszintén nem hiszek abban, hogy 10 év alatt ki lehet ismerni valakit a következő 30 évre. Sosem lehet tudni, kiből lesz épp az alkoholista, az agresszív, a hűtlen és az, aki cserben hagy. Olyan emberekből láttam kijönni már az állatot, akikről sosem gondoltam volna, pedig még 30 sem vagyok. Ki tudja, ki mivé válik. Jobb a biztonság, a békesség. Jobb akkor dönteni a saját vagyonodról, amikor aktuális ez a kérdés. Ha aláírod, hogy mindent elfelezel, akkor később már nem tudod ezt a döntést meghozni.

2021. szept. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Aztírta szeretne közös kasszát!A rezsi sem aprópénz. Azt gondolom a palija fizeti.
2021. szept. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
34%
Okos ember.
2021. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez nehéz. A házassági szerződést nem feltetlen tartom hülyeségnek. A szüleim válása során is sok problémát megoldott volna. Igaz, hogy a házasság előtt szerzett vagyon az nem közös, de vannak olyan esetek ahol egyébként hasznos lehet.


Viszont a külön kasszázás nekem furcsa.


Lehet en gondolkodom rosszul, de a kettő nem ugyanolyan horderejű (mármint a szerződés meg a kassza dolog).


Szerintem egy házasság arról (is) szól hogy megosztjátok az életeteket.


Meg amúgy is, ha egy háztartasban éltek, akkor majd felezgetitek meg méricskélitek ki mennyiert vett kenyeret és mit evett meg?


Főleg ha esetleg gyerek is lesz...na akkor pláne hülyeség.


Szóval beszélgetni kell erről és megtalálni az aranyközeputat.

2021. szept. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
79%

És miert főzöl, mosol rá?

Hogyan kell elképzelni? Te mész az egyik gyerekkel a Balatonra, ő a másikkal Hawaiira?

Ne tervezz ezzel az emberrel

2021. szept. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a volt párom kötötte ki az elején hogy ha úgy alakul házastársi vagy élettársi szerződést kötünk.valamint nincs közös kassza. Namost én kerestem 190 ezret , ő milliók felett. Én a megbeszéltek szerint fizettem amiben megegyeztünk. De.. és itt jön a dee, utána közöltem hogy nem. Mert neki nem volt jó az a kaja amit én vettem, neki csak a drága minőségi cuccok, a rezsibe se feleztem a végén, mert nem miattam ment a klíma egész nyáron, és nem nekem ment 4 számítógép plusz a tv a házban. Plusz nekem is volt egy kocsim amit fent kellett tartani. Szinte minden hónapban 0 ra jöttem ki, míg ő mindent meg tudott venni magának. Én mondtam hogy nekem ez így nem megy, mert most teljesen visszafele fejlődöm.
2021. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
90%

Hogyha nem terveztek gyereket működőképes lehet, de gyerek esetén elképzelhetetlen. Amikor gyesen vagy, alig van fizetésed, feláldozod karriered, hogy a gyerekkel otthon maradj, szerintem nem korrekt, hogy külön kasszán legyetek, így mindenképpen megbeszélném. Gondolom a lakásodban él, külön kassza esetén minimum rezsi felét kellene fizetni, de akár lakbér is lehet, hiszen a lakásban lévő tárgyak amortizálódnak. Hogyha bevásárlást teljes egészében te állod, az szintén nem korrekt, hiszen két főnél ez könnyedén 120e. Mivel drágábban vásárol, így azt is külön kellene megoldani, avagy jó végén rendezni a költségeket.


Házassági szerződést viszont jónak tartom, mert így a korábban megszerzett vagyontárgyak, a lakásod válás esetén is tiéd.

2021. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
9%
Csak olyan akar házassági szerződést, aki többet visz bele a kapcsolatba anyagi szempontból. Hogy ez miért bántja a csőröd, gondolom, mert neked kevesebb van és házasság tönkremenetele után ez ne legyen így. Ő gondol a jövőre, te is gondoltál a jövőre. Nincs ebben semmi, csak már most jólenne letisztázni a sráccal milyen szempontokat értékelsz benne? Az anyagi javait, vagy őt magát. A közös kasszát említette. Nemértem ez miért nem elég neked. Vagyis teljesen nyilvánvaló miért nem elég neked. ;)
2021. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!