Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy látjátok a társkeresést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy látjátok a társkeresést, miért látják ennyien torzultan?

Figyelt kérdés

Rengetegszer látok olyan véleményeket, hogy egy átlagos pasi simán talál barátnőd, ha pedig nem, akkor ő nem is átlagos, hanem átlag alatti. Az is elég gyakori vélemény, hogy mindenféle pasinak van barátnője. És, hogy a nőknek milyen nehéz a társkeresés.

A valóságban viszont nem ezt látni, legalábbis a 30-35 éves korosztály alatt. Ha körülnézek a környezetemben és nem veszem azokat, akiknél lelki oka van a társnélküliségnek vagy ilyesmi, jóval több átlagos srácot látok, akiknek nem jött össze szinte még semmi, mint lányt.

Ha pl. a tindert és hasonlókat veszem és megnézem, hogy miután szétmentek a párok, mi sikerült nekik ott, az is azt mutatja, hogy ugyanolyan srácként sokkal nehezebb, mint csajként. A csajokra simán lett pár nap alatt 100-nál több jelentkező. (És mielőtt jönne a kifogás: NEM, nem minden pasi csak szexelni akart velük, hanem sokan akartak komolyat is. Voltak, akiket ismertem is.) A srácokra meg lett kb. 10 jelentkező átlagosan vagy jóval kevesebb.


Miért mondják mégis azt, hogy az átlagos srácoknak könnyű és könnyen találnak barátnőt? És miért mondják, hogy a lányoknak nehéz?


Továbbá, elég negatív dolgokat látok és hallok a 30 alatti lányokról. Idősebbektől hallom rendszeresen, hogy mennyire gyakorlatiatlanok és logikátlanok, viszont a srácokról többször hallom azt, hogy talpraesettek. Pl. a szüleim korosztályában lévő ismerőseim is simán mesélik a gyerekeikről/gyerekeik párjáról, hogy a férfi kiment külföldre dolgozni, elintézte az autószerzést, a lakást/házat és hasonlókat, de a nők sokszor még normálisan sütni és főzni sem tudnak.

Nekem is hasonlók a tapasztalataim. Volt olyan barátnőm, akit kb. nekem kellett "felhúzni" életrevalóság szempontjából. De, más lányoknál is voltak bőven gondok. Azt hittem, hogy én fogok ki rossz lányokat, de másoktól is sorban hallom. Sőt, talpraesett lányoktól is.


Szóval, a kérdés másik része, hogy egyáltalán, amit egy átlagos srác feltud szedni, miért gondolják sokan elégnek? Ha egy átlagos srácnak normális elvárásai vannak, akkor simán egyedül lesz akár 5-10 évig is.


Mielőtt jönnének az itteni szokásos reakciók is, hogy újabb panaszkodás meg incelezés, leszögezném: Tényleg érdekel a másik oldal véleménye, hogy mire alapozzák az állításaikat.



2022. febr. 26. 11:30
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
#8: Áruld el kérlek, hogy a jó istenbe keverted már ide is az inceleket? Szó sem volt róluk...
2022. febr. 26. 12:08
 12/43 A kérdező kommentje:

#9: KÖSZÖNÖM! Végre egy értelmes válasz a sok kötekedés és ferdítés mellé.

Ebben lehet valami, kicsit tényleg olyan, mintha mindenki a saját kis kínján eléldegélne és ezt nem is akarná megoldani. Így valóban nehéz normális kapcsolatokat találni. Ez elgondolkodtatott.

2022. febr. 26. 12:09
 13/43 anonim ***** válasza:
96%

"A válaszod alapján (letojod, hogy más mire alapoz bármit is), lényegében az a válasz, hogy ignorálod a tényeket és a világképedhez torzítod őket?"


Milyen tényeket?

A mindennap itt hisztiző, saját irreális gondalatinak fogságában élők baromságait ignoráljuk. Mi mást lehet tenni a sok agyamanet baromsággal :D

2022. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
95%
Értelmes válsz: azt írja, amit akérdező elvár, és a felelősséget másokra helyezi, nem az amúgy tökéletes kérdezőre. Ő hibátlan, bezzeg a csúúúnya világ miatt nem jut sehova. RINYA LEVEL 100
2022. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy csomó ismerősöm létezését ignoráltad...

Azt meg engedjük már el, hogyha itt valaki nem istenít folyamatosan minden nőt és neadjisten' férfiakra jellemző problémákat is le mer írni, akkor azonnal odavágjátok, hogy hisztiző és irreális gondolkodású. Pont ez a szűk látókörű, előítéletes lenézés az, ami irreális.

Te amúgy hogy képzeled el, a férfiak élete csupa móka és kacagás? Szerinted egy átlagos pasi fél perc alatt talál barátnőt? Vagy miről beszélsz?

2022. febr. 26. 12:19
 16/43 anonim ***** válasza:
94%
Már bocsi, de hol van tudományos bizonyíték arra, hogy a mai nők nem talpraesettek meg nem végeznek több házimunkát? Ha linkelsz egy ilyen kutatást, akkor elolvasom, és elismerem, hogy statisztikailag igazad lehet. De igen, a te személyes tapasztalataid nem relevánsak. Ezzel miért cáfolnám a "tudományt"? (Milyen tudományt? Én szociológiai és gender témákban vagyok otthon, más tudományterületeken valóban nem.)
2022. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

#16: Az a válaszoló olyat írt, ami nem is szerepelt a kérdésemben és mindkét nemre negatívan vonatkozott... Felfogtad egyáltalán a válasz tartalmát?


Vagy egyáltalán a kérdést? Sehol sem írtam, hogy a csúnya világ miatt ne jutnék sehova, van barátnőm és le is írtam, hogy mindig találtam barátnőt... :D Hova kéne szerinted még jutnom, hol panaszkodtam a saját helyzetem miatt?


Elárulná valaki, hogy miközben másokat szidtok és támadtok, miért nem megy a szövegértelmezés?

2022. febr. 26. 12:21
 18/43 A kérdező kommentje:

"Már bocsi, de hol van tudományos bizonyíték arra, hogy a mai nők nem talpraesettek meg nem végeznek több házimunkát? Ha linkelsz egy ilyen kutatást, akkor elolvasom, és elismerem, hogy statisztikailag igazad lehet."


Sehol sem írtam, hogy lenne a talpraesettségről tudományos bizonyíték. (Bár, ha lenne is, az itteni eddigi válaszok alapján, gondolom egyből jönne valami olyan szöveg, hogy nem valós. De, akkor vegyük azt, hogy több a férfi cégalapító. Nem, nem tudok 3 éve olvasott cikket visszakeresni.)

A láthatatlan munkáról sem igazán tudok, de volt egy tanulmány, ami átpörgette kicsit a dolgot és a fiatalabb korosztályról megállapította, hogy a közösségi médiában való lógási idejük miatt, valahogy nem jött ki az az extra láthatatlan munka. Elnézést, hogy nem mentettem el életem során minden cikket.


"De igen, a te személyes tapasztalataid nem relevánsak."

Természetesen nem. Úgy tűnik, hogy itt csak a férfiakkal szembeni negatív tapasztalatok számítanak a női közösségnek relevánsnak.


"Ezzel miért cáfolnám a "tudományt"?"

A tudomány alapja a tapasztalás, ez alapozza meg a méréseket pl. Te gyakorlatilag azzal az állításoddal, hogyha egy átlagos srác nem vetíti ki a dolgait és nem utálja a csajokat, találhat barátnőt könnyen, nulláztál egy embercsoportot, ami ettől még létezik.

2022. febr. 26. 12:25
 19/43 anonim ***** válasza:
95%

A társadalomtudományok alapja az objektivitás és a mérés, nem a tapasztalat. A személyes tapasztalat nem visz sehova, hiszen szubjektív. Ahhoz, hogy beszélhessünk egy olyan embercsoportról, akinek problémái vannak, először le kell írni azt a csoportot. Kik ők, hányan vannak, mi alapján kategorizáljuk őket abba a csoportba? Nem lehet csak így a levegőbe, hogy "normális férfiak".

Alapvetően léteznek kvalitatív és kvantitatív kutatási módszerek. A kvalitatív (mondjuk) az, amiről te beszélsz, hogy tapasztalatokat cseréltek a haverokkal. Namost ha elmész egy tudományegyetemre, akkor az első dolog amit megtanítanak a kvali kutatás alapjai órán, hogy ez a fajta módszer NEM alkalmas arra, hogy az egész társadalomra igaz tanulságokat vonjunk le belőle. Nem arra van.

Arra ott a kvanti. Ami bizony mérések, kőkemény statisztika, kell megfelelő elemszám, megfelelő mintavételi módszerek, a társadalomra reprezentatív minta, szignifikanciaszintek megállapítása. És akkor így ki lehet a végén mondani valamit, ami általánosságban igaz egy társadalmi csoportra vagy problémára.

Szóval nekem tök mindegy te vagy a haverjaid mit gondoltok, de ne nevezzétek már tudományosnak a saját agymenéseiteket.

2022. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
94%

Bogárka, átlagos srác ismerőseim mindegyikének van csaja.

További jó hisztit.

2022. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!