Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy látjátok a társkeresést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy látjátok a társkeresést, miért látják ennyien torzultan?

Figyelt kérdés

Rengetegszer látok olyan véleményeket, hogy egy átlagos pasi simán talál barátnőd, ha pedig nem, akkor ő nem is átlagos, hanem átlag alatti. Az is elég gyakori vélemény, hogy mindenféle pasinak van barátnője. És, hogy a nőknek milyen nehéz a társkeresés.

A valóságban viszont nem ezt látni, legalábbis a 30-35 éves korosztály alatt. Ha körülnézek a környezetemben és nem veszem azokat, akiknél lelki oka van a társnélküliségnek vagy ilyesmi, jóval több átlagos srácot látok, akiknek nem jött össze szinte még semmi, mint lányt.

Ha pl. a tindert és hasonlókat veszem és megnézem, hogy miután szétmentek a párok, mi sikerült nekik ott, az is azt mutatja, hogy ugyanolyan srácként sokkal nehezebb, mint csajként. A csajokra simán lett pár nap alatt 100-nál több jelentkező. (És mielőtt jönne a kifogás: NEM, nem minden pasi csak szexelni akart velük, hanem sokan akartak komolyat is. Voltak, akiket ismertem is.) A srácokra meg lett kb. 10 jelentkező átlagosan vagy jóval kevesebb.


Miért mondják mégis azt, hogy az átlagos srácoknak könnyű és könnyen találnak barátnőt? És miért mondják, hogy a lányoknak nehéz?


Továbbá, elég negatív dolgokat látok és hallok a 30 alatti lányokról. Idősebbektől hallom rendszeresen, hogy mennyire gyakorlatiatlanok és logikátlanok, viszont a srácokról többször hallom azt, hogy talpraesettek. Pl. a szüleim korosztályában lévő ismerőseim is simán mesélik a gyerekeikről/gyerekeik párjáról, hogy a férfi kiment külföldre dolgozni, elintézte az autószerzést, a lakást/házat és hasonlókat, de a nők sokszor még normálisan sütni és főzni sem tudnak.

Nekem is hasonlók a tapasztalataim. Volt olyan barátnőm, akit kb. nekem kellett "felhúzni" életrevalóság szempontjából. De, más lányoknál is voltak bőven gondok. Azt hittem, hogy én fogok ki rossz lányokat, de másoktól is sorban hallom. Sőt, talpraesett lányoktól is.


Szóval, a kérdés másik része, hogy egyáltalán, amit egy átlagos srác feltud szedni, miért gondolják sokan elégnek? Ha egy átlagos srácnak normális elvárásai vannak, akkor simán egyedül lesz akár 5-10 évig is.


Mielőtt jönnének az itteni szokásos reakciók is, hogy újabb panaszkodás meg incelezés, leszögezném: Tényleg érdekel a másik oldal véleménye, hogy mire alapozzák az állításaikat.



2022. febr. 26. 11:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy igazából ezek a kérdések nem is nőként sértenek, mert azt leszarom, nem érint már annyira, van párom. De tudományos beállítottságú és képzettségű emberként fájnak, nagyon fájnak.
2022. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

#21: Nagyon szépen leírtad a tudományt, pont tudományegyetemre járok. A kérdést akkor megfordíthatjuk? Te milyen mintára és mérésre alapozod, hogy nem létezik az az embercsoport, amit említettem?


És ha nem nőként sértenek ezek a kérdések, miért tűnik mégis úgy, hogy a női részre akadsz ki? Mert, az első válaszod már olyan volt, mintha sértett volna a kérdés, pedig ott még a tudomány szóba sem került...


De, vegyük mondjuk a #23-as választ. Egy csomó egyedülálló ember van, nincs mindenki mindig párkapcsolatban, az illető mégis idevágta, hogy minden átlagos srác ismerősének van csaja. Az ilyenek miért nem zavarnak senkit? Miért csak az zavar, ha férfi problémákról van szó? És az illető miért az itt megszokott hiszti szöveggel jön, amikor erről szó sincs, hanem okokat keresek? Miért van az, hogy 1, azaz EGY válaszoló volt képes a saját frusztrációitól mentesen választ írni?

2022. febr. 26. 12:53
 23/43 anonim ***** válasza:
92%

De mit zavar téged, hogy kinek van és kinek nincs párja?

Ha neked volt egyszerre három csaj is akivel össze jártál, akkor mit hisztizel most?🤣

2022. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
94%

" hanem okokat keresek"


Azt magadban keresed, nyuszika.

2022. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem pedig egytől egyig életképtelen pasik vettek körül. Az összeset együtt véve több f@szom van mint nekik, pedig nem vagyok férfi :D

Uh ez megint hülye általánosítás.

2022. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
91%
Átlag alatti barátaimnak is van párkapcsolata. Átlagosaknak meg folyamatosan jönnek a lányok. Akik nagyon helyesek, azok meg vagy csak kalandoznak vagy nagyon válógatósak🤷🏻‍♀️ Te csak szimplán egy lúzer vagy.
2022. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

#26 és #28: Ti elolvastátok, hogy van barátnőm és az ismerőseimről szól a kérdés? :O

Az, hogy ezek a válaszok fel lettek pontozva, azt jelenti, hogy a többség azt sem tudja, hogy mire és mit válaszol. Ez elég ijesztő.


#25: Rád is vonatkozik a dolog. Elolvastad, hogy leírtam már, hogy nem hisztizek, hanem az ok érdekelne? :O


#27: Érdekel ilyen téren a másik oldal is. Mesélnél róluk?

2022. febr. 26. 15:35
 28/43 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek jelentős része teljesen átlagosan néz ki.

Ha végig mész egy utcán, látod, hogy a húsos, magas, alacsony, szoros, csupasz embernek is van párja.

2022. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Igen, akinek van barátnője nyilván az a legnagyobb problémája, hogy a gyakorikérdéseken kiderítse, hogy az átlagos pasiknak miért nincsen.
2022. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

#30: Igen, ahogy azt is látom, hogy egyeseknek nincs.


#31: Elég gyerekes és beteg szint, hogyha valakinek párkapcsolata van, akkor utána nem érdeklik az ismerősei vagy a barátai. Elfogadom, ha te ilyenkor behajítod őket a szemetesbe, de ne gondold, hogy mindenki ilyen.

2022. febr. 26. 16:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!