Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy látjátok a társkeresést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy látjátok a társkeresést, miért látják ennyien torzultan?

Figyelt kérdés

Rengetegszer látok olyan véleményeket, hogy egy átlagos pasi simán talál barátnőd, ha pedig nem, akkor ő nem is átlagos, hanem átlag alatti. Az is elég gyakori vélemény, hogy mindenféle pasinak van barátnője. És, hogy a nőknek milyen nehéz a társkeresés.

A valóságban viszont nem ezt látni, legalábbis a 30-35 éves korosztály alatt. Ha körülnézek a környezetemben és nem veszem azokat, akiknél lelki oka van a társnélküliségnek vagy ilyesmi, jóval több átlagos srácot látok, akiknek nem jött össze szinte még semmi, mint lányt.

Ha pl. a tindert és hasonlókat veszem és megnézem, hogy miután szétmentek a párok, mi sikerült nekik ott, az is azt mutatja, hogy ugyanolyan srácként sokkal nehezebb, mint csajként. A csajokra simán lett pár nap alatt 100-nál több jelentkező. (És mielőtt jönne a kifogás: NEM, nem minden pasi csak szexelni akart velük, hanem sokan akartak komolyat is. Voltak, akiket ismertem is.) A srácokra meg lett kb. 10 jelentkező átlagosan vagy jóval kevesebb.


Miért mondják mégis azt, hogy az átlagos srácoknak könnyű és könnyen találnak barátnőt? És miért mondják, hogy a lányoknak nehéz?


Továbbá, elég negatív dolgokat látok és hallok a 30 alatti lányokról. Idősebbektől hallom rendszeresen, hogy mennyire gyakorlatiatlanok és logikátlanok, viszont a srácokról többször hallom azt, hogy talpraesettek. Pl. a szüleim korosztályában lévő ismerőseim is simán mesélik a gyerekeikről/gyerekeik párjáról, hogy a férfi kiment külföldre dolgozni, elintézte az autószerzést, a lakást/házat és hasonlókat, de a nők sokszor még normálisan sütni és főzni sem tudnak.

Nekem is hasonlók a tapasztalataim. Volt olyan barátnőm, akit kb. nekem kellett "felhúzni" életrevalóság szempontjából. De, más lányoknál is voltak bőven gondok. Azt hittem, hogy én fogok ki rossz lányokat, de másoktól is sorban hallom. Sőt, talpraesett lányoktól is.


Szóval, a kérdés másik része, hogy egyáltalán, amit egy átlagos srác feltud szedni, miért gondolják sokan elégnek? Ha egy átlagos srácnak normális elvárásai vannak, akkor simán egyedül lesz akár 5-10 évig is.


Mielőtt jönnének az itteni szokásos reakciók is, hogy újabb panaszkodás meg incelezés, leszögezném: Tényleg érdekel a másik oldal véleménye, hogy mire alapozzák az állításaikat.



2022. febr. 26. 11:30
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
91%

És abba nem gondoltal, hogy akinek nincs, az lehet, épp nem is akar, nem vágyik rá ?

Tovabba az élet sosem volt és kész igazságos ezen a teren sem, nem mindenki talál part és nem mindenki találja meg a megfelelőt. Ugyanakkor mindenki magához mérten megteheti, hogy a lehető legtöbbet kihozza magából, hogy számára megfelelő part találjon.

2022. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%

Nekem pl volt egy tök átlagos, csendes srác kollégám. Volt már 4 éve egy aranyos átlagos barátnője. Végül nem működött köztük, szakítottak. Sajnáltam is szegényt, hogy egyedül maradt. Kb három hónap múlva lett hasonló kaliberű barátnője.

Még az egyik béna volt általános iskolás osztálytársamnak, akiből felnőttként punk lett, is volt punk barátnője :D Úgyhogy nem igazán értem a vergődéseteket.

2022. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

#34: Ha nem érted a "vergődésünket", akkor mi lenne, ha megpróbálnád a kérdést értően is elolvasni? :O

NEM azt írtam, hogy nem talál egy átlagos srác sem barátnőt. Miért ignoráltok egy létező csoportot ennyire lazán? A legtöbb átlagos srác nem arról mesél, hogy 3 hónap alatt becsajozik, de te 1 ismerősöd alapján általánosítasz és vergődésnek találod, hogy más lemeri írni, hogy mást látott a környezetében?


Itt amúgy a nőknek mégis mi a problémájuk? Úgy a válaszolók harmada a kérdést és a válaszokat sem volt képes értelmezni. A válaszolók szerint 1 kivételtől eltekintve, minden átlagos srác simán talál barátnőt, mert ezt akarja látni, akár 1 példa alapján is. A válaszolók többsége egy létező embercsoportot nemlétezőnek tekint. Ennyire leromlott az oktatásunk vagy a pártok gyűlöletkampánya butító ennyire?

2022. febr. 26. 17:02
 34/43 anonim ***** válasza:
92%
Én azt látom, hogy aki átlagos kinézetű, és nem szefós, annak igenis vana barátnője. Az utcán is rengeteg átlagos, vagy akár csúnyácska férfit is látok kézenfogva lányokkal.
2022. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
94%
Akkor úgy mondom,hogy az ismerosi körömben csak azok voltak tartósan szinglik (1 év vagy annál tovább), akik azok akartak lenni.
2022. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Érdekes helyzet alakult ki. Feltettem egy kérdést, aminek a lényege a MIÉRT volt. 1 válaszoló adott választ a miért kérdésre, a többiek pedig elég elborult dolgokat műveltek, pl. hazugnak próbáltak nevezni és nemlétezőnek tituláltak egy létező embercsoportot. Ezzel, gyakorlatilag a kérdésben lévő dolgot bemutattátok és megerősítettétek, hogy tényleg sokan torzultan látnak dolgokat. De, most már lehetne, hogy a MIÉRT kérdésre válaszoltok? Oké, értem, valamiért titeket frusztrál, hogy nem illik valami a világképetekbe és oké, egyszerűbb nemlétezőnek tekinteni. Ezt sok ember csinálja, pl. a politikai fanatikusok. De, elárulnátok, hogy MIÉRT csináljátok?


Pár apró megjegyzés:

- Aki olyanokat ír, hogy a környezetében MINDEN átlagos srácnak van barátnője, az nem érzi, hogy extrém szélsőséges dologról beszél? Mármint, nincs minden ember kapcsolatban mindig. Ha valakinek 10-nél több ismerőse van (és azért, ha valaki dolgozik valahol és vannak barátai, több van), akkor kb. esélytelen, hogy minden átlagos ismerőse kapcsolatban legyen. Ez pont olyan szöveg, mint amikor valaki szerint minden nő a pénzre megy vagy minden férfi csak dugni akar. Ezt komolyan gondoljátok?

- Az, hogy valaki nektek nem jön be, az NEM egyenlő azzal, hogy átlagos.

- a 30-35 éves korosztály alattiról beszéltem. Kicsit úgy érzem, hogy páran idősebbek.

- Érdekes, hogy amikor én több ismerősömről beszéltem, az nemlétezőnek tekintettétek, de azt létezőnek, hogy valaki 1 srác példáját hozta.


A MIÉRT kérdésre talán, mégis adtatok egy kis választ. Valószínűleg nem igazán foglalkoztok a környezetetekkel. Csak azzal foglalkoztok, ami eleve szimpatikus belőle és a maradék részét ignoráljátok. Ez a magyar társadalmat megtekintve, akik politikai téren is ezt csinálják, elég érthető dolog.

Köszönöm a válaszokat, segítettek!

2022. febr. 26. 17:34
 37/43 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg nem igazán foglalkoztok a környezetetekkel. Csak azzal foglalkoztok, ami eleve szimpatikus belőle és a maradék részét ignoráljátok."


Az utcánkban a kis csúnyácska lánynak is lett férje egy kb 170 centis, dagi, feltüsizett hajú pali személyében.


"1 válaszoló adott választ a miért kérdésre" Tehát ha egy ember mondja azt, hogy ez egy létező probléma, és 20, hogy nem az, akkor annak az egynek van igaza. Mindegy, csak neked legyen igazad.

2022. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, két választ már tutira irtam.

Két ok lehet ha valaki szingli

-az egyik az akar lenni

-a másik nem

Aki az akar lenni, az gondolom érthető, itt most nem fejtem ki.

Aki nem akar az lenni, de mégis az, az saját hibából vagy esetleg nagyon nem vonzó külső miatt lehet, esetleg testileg/szellemileg sérült.

Aki a saját hibájából (pl a természetéből, gondolkodasmodjabol) fakadóan szingli, az azért van, mert egyszerűen vagy nem próbálkozik nőknél vagy akiknél próbálkozik, ok magasan fölötte vannak vagy egyszerűen normális embereknél próbálkozik, akik mondjuk eletstilusban az ő szintjén vannak, de nem vonzó a noknek a férfi személyisége pl.

Tessék, itt a válasz, bár nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni.

2022. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
91%
Plusz amúgy, nyilván csak arról tudok beszélni, amit a környezetemben látok, nekem az lesz releváns. Ha valamit nem látok, arról honnan lenne információm? Szimplán statisztikai adatokra hagyatkozni egy ilyen kérdésben teljesen baromság lenne.
2022. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

#39: Sehol sem állítottam olyat, hogy nincs olyan ronda vagy átlagos pasi, aki ne találna valakit. Szóval, a válaszod kb. értelmetlen volt a kérdésre. Azért, köszönöm!


Ha az a 20 ember képtele normálisan érvelni és egy létező dolgot nemlétezőnek próbál beállítani, anélkül, hogy e mellé bármilyen érvet felsorolna, akkor persze, hogy nincs igazuk. Az az 1 sem azt írta ám, hogy én mekkora király vagyok, hanem képes volt a MIÉRT kérdésre választ adni. A másik 20 válaszolónak ez nem sikerült.

Egyébként, szerinted, ha a nyugdíjas klubban 20 emberke az egyik pártot isteníti és nemlétezőnek tekintenek létező problémákat az országban, 1 pedig ismereti ezeket a problémákat, melyik félnek lesz igaza? Láthatóan, ez is egy ilyen szintű zárt közösség, mert ezeket a dolgokat csak itt látni.

2022. febr. 26. 17:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!