Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a párom exével,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a párom exével, akivel van egy közös gyerekük?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt, van egy 6 éves kisfia az előző kapcsolatából, a gyerek az anyjával él, de az apjával is hetente többször találkozik (nem voltak házasok, nincs köztük bírósági végzés a gyerekláthatással kapcsolatban). Az anyuka tudja, hogy én vagyok (még nem találkoztunk) és neki is van egy kapcsolata, az exemmel lassan 3 éve nincsenek együtt. Mielőtt én beléptem a képbe, a párom nagyon sok mindent engedett az exének azért, hogy ne legyen vita (pl. segített neki sok mindent intézni, nem csak a gyerekkel kapcsolatban, tehát hivatalos ügyek, telefonálgatás, bevásárlás, fuvar). Most, hogy becsöppentem ebbe az egészbe, kezdek megtapasztalni számomra szokatlan és furcsa dolgokat, amik eléggé zavaróak. Pl. 1. Anyuka beteg volt, viszont a gyerek már épp kijött belőle, de ennek ellenére megkérte páromat, hogy aludjon ott náluk, mert neki nincs ereje a gyerekkel foglalkozni, meg a háztartást vezetni. 2. Párom vidéki, az exe is, egy városból valók, tehát mindkettőjüknek vannak ott rokonai. A barátom ment a gyerekkel meglátogatni a szüleit több napra, erre anyuka kitalálta, hogy ő is menni akar, ráadásul úgy, hogy a párom családjánál szeretne szintén megszállni… Mindezek mellett persze még megmaradtak neki a régi berögződések, mint hogy vásároljon be nekik, hívja fel a gyerekorvost, holott nem is a páromnál betegeskedik a gyerek, ergo van olyan kérdés, amire ő nem tud válaszolni, stb. Ezekkel kapcsolatban én beszéltem a párommal, mondtam neki, hogy zavarnak és valahogy adja a nő tudtára, hogy ne csináljon ilyeneket, de mikor ezekről próbál vele beszélni, olyankor megsértődik, litániákat ír neki, hogy párom mekkora sz*r ember, valamint a gyerek fejét is telebeszéli folyton és próbálja az apja ellen hangolni. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? El fog ez múlni egyszer és rájön majd a nő, hogy már nem így működik a világ? Még sosem voltam ilyen kapcsolatban, ahol a két felet összekötötte egy gyerek. A gyerek természetesen nem zavar, csak az anyuka dolgai.

2022. márc. 12. 16:19
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
50%
De miért baj az neked, hogy segít? És gondolom olyankor a gyerekét is láthatja.
2022. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
79%

Mit ekézitek a kérdezőt? Nem, egyáltalán nem normális dolog az exnél aludni, semmilyen okból. Akkor se, ha van közös gyerek. Sőt, akkor végképp nem, mert csak összezavarja a gyereket, óhatatlanul reménykedni kezdenek, hogy újra együtt lesznek a szüleik.

A normális az lett volna, amit a kérdező írt. A, Apa elviszi a gyereket. B, Anyuka új párja van mellette, ha beteg, párkapcsolatokban pont így szokás. Ugyanis ő a párja.

#7! "Az anya szerette volna maga mellett tudni". Ja, értem, tehát egy szinte már gyógyult gyereket a saját édesapja nem tudna ellátni. Hát, akkor odahívni is fölösleges. Az, hogy az anya mit szeretne, az senkit nem érdekel. Az apa ugyanúgy teljes értékű szülő, kibírta volna a gyerek nélkül az anya, pont úgy, ahogy minden más elvált anya kibír 2 napot a gyereke nélkül, főleg, ha olyan beteg, hogy érdemben amúgy se tud foglalkozni vele.

2022. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
45%

Ők így működtek, nekik ez a normális.

Ki vagy te, hogy megmondod, hogy mi hogy normális??


A gyerek nem fog összezavarodni attól, mert egyszer ott alszik az apja, ne röhögtess már! Pont ez adja a biztonságát, hogy apa is bármikor elérhető.


A gyerek épp jött kifelé a betegségből. Igen. Olyanról hallottál már, hogy nagyon aggódik az anyuka? És honnan a fenéből tudjuk, hogy nem-e pont a gyerek akarta, hogy így legyen?


A kérdező csak szidja itt az anyát, hogy mennyire kihasználja apukát, de azért pontos infókat nem tudunk.

2022. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
44%
12-es, de ez a te véleményed. Ha te lennél a kérdező párja, akkor nem lenne semmi gondja, mivel te nem segítenél. De a kérdező párjának természetes, hogy eddig is mindenben segített, és most is segít. Ez nem a kérdező ekézése, hanem a valóság. Van, akinek a párja, heti 4 nap eljár edzeni, vagy órákig gépezik, és az illető ezt elgogadja. Van akinek meg ez nem felel meg, ő kilép a kapcsolatból. És a kérdezőt nem az ex viselkedése zavarja, hanem a párjáé.
2022. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm 12-es, már kezdtem azt hinni, én vagyok rosszul összerakva…


Utolsó: milyen pontos infókat szeretnél még?

2022. márc. 12. 17:26
 16/49 A kérdező kommentje:
Nem az ex viselkedése zavar?? Az, hogy minden sz*rnak elhordja a párom, lelkileg zsarolja, fenyegeti, kihasználja, eltiltja tőle a gyereket, ha épp olyan kedve van, szerinted nem zavar? Azért mert ő az anya és nála van a gyerek, nem tehet meg akármit.
2022. márc. 12. 17:28
 17/49 A kérdező kommentje:
És azért nem arról van szó, hogy párom az anyuka minden kérésének örömmel tesz eleget, van ami teher neki is, csak azért nem mer nemet mondani, mert akkor jön a hiszti és a fenyegetés, gyerekkel zsarolás + rengeteget veszekednek, ha együtt kell időt tölteniük, ez vajon jót tesz a gyereknek?
2022. márc. 12. 17:34
 18/49 anonim ***** válasza:
68%

#13! Tudsz olvasni???"Sok mindent engedett neki, azért, hogy ne legyen vita.""Olyankor megsértodik, litániákat ír neki, hogy párom mekkora sz.r ember, valamint a gyerek fejét is telebeszéli és próbálja az apja ellen hangolni." De képzeld, én mondom meg, mi a normális, ugyanis a zsarolás, a gyerek apja ellen nevelése soha, semmilyen körülmények között nem normális. Szerencsére, ezt a bíróság is így gondolja. Gondolom, te is egy elhagyott nő vagy, aki a gyerekkel próbálja visszazsarolni a férjét 🤮Ha tetszik neked, ha nem, az egyetlen hosszútávú megoldás a kapcsolattartás rendezése hivatalos úton, ehhez nem kell házasnak lenni, elég annyi, hogy közös a gyerek.

Ja, és nem 1x aludt ott a pasi, ha tudnál olvasni. Ha az apa elviszi a gyerekét a SAJÁT szüleihez, ott az exnek semmi keresnivalója, a nagyszülőknek be se kell engedni. A gyerek elmúlt 3 éves, nem kell anya a láthatáshoz.

#13

2022. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

Bocs, #12 voltam.

#18

2022. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
32%

"én ilyenkor mindig abból indulok ki, hogy engem is anyukám nevelt egyedül, apukám külön élt és anya sok mindent megoldott a segítsége nélkül is"


Igen sz.r dolog, hogy téged lesz.rt apád, de egy normális apa ugyanolyan szülője a gyereknek, mint az anyja.


"és rájön majd a nő, hogy már nem így működik a világ?"

Hogy működik, Mucika? Áruld el nekünk.

2022. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!