Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a párom exével,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a párom exével, akivel van egy közös gyerekük?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt, van egy 6 éves kisfia az előző kapcsolatából, a gyerek az anyjával él, de az apjával is hetente többször találkozik (nem voltak házasok, nincs köztük bírósági végzés a gyerekláthatással kapcsolatban). Az anyuka tudja, hogy én vagyok (még nem találkoztunk) és neki is van egy kapcsolata, az exemmel lassan 3 éve nincsenek együtt. Mielőtt én beléptem a képbe, a párom nagyon sok mindent engedett az exének azért, hogy ne legyen vita (pl. segített neki sok mindent intézni, nem csak a gyerekkel kapcsolatban, tehát hivatalos ügyek, telefonálgatás, bevásárlás, fuvar). Most, hogy becsöppentem ebbe az egészbe, kezdek megtapasztalni számomra szokatlan és furcsa dolgokat, amik eléggé zavaróak. Pl. 1. Anyuka beteg volt, viszont a gyerek már épp kijött belőle, de ennek ellenére megkérte páromat, hogy aludjon ott náluk, mert neki nincs ereje a gyerekkel foglalkozni, meg a háztartást vezetni. 2. Párom vidéki, az exe is, egy városból valók, tehát mindkettőjüknek vannak ott rokonai. A barátom ment a gyerekkel meglátogatni a szüleit több napra, erre anyuka kitalálta, hogy ő is menni akar, ráadásul úgy, hogy a párom családjánál szeretne szintén megszállni… Mindezek mellett persze még megmaradtak neki a régi berögződések, mint hogy vásároljon be nekik, hívja fel a gyerekorvost, holott nem is a páromnál betegeskedik a gyerek, ergo van olyan kérdés, amire ő nem tud válaszolni, stb. Ezekkel kapcsolatban én beszéltem a párommal, mondtam neki, hogy zavarnak és valahogy adja a nő tudtára, hogy ne csináljon ilyeneket, de mikor ezekről próbál vele beszélni, olyankor megsértődik, litániákat ír neki, hogy párom mekkora sz*r ember, valamint a gyerek fejét is telebeszéli folyton és próbálja az apja ellen hangolni. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? El fog ez múlni egyszer és rájön majd a nő, hogy már nem így működik a világ? Még sosem voltam ilyen kapcsolatban, ahol a két felet összekötötte egy gyerek. A gyerek természetesen nem zavar, csak az anyuka dolgai.

2022. márc. 12. 16:19
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
0%
28-as, várjuk a hasznos tanácsaidat, hogy mit tud tenni a kérdező, mivel a párja egyértelműen nem akar változtatni a helyzeten.
2022. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
83%
Semmit Ahogy írtam is én ebben a formában nem maradnék ebben benne mint felesleges 4.
2022. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
43%

Ja a 27 és 30 is én voltam ott írtam

Annyit még hogy bíróságon kéne a lathatast felügyeleti jogot intézni bár nőként is azt látom a bíróság erősen noparti

Ha anyuka a gyerekkel zsarol erre továbbra is fog módot találni sajnos

2022. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
41%
De a kérdező hogy intézzen felügyeleti jogot? Egyértelmű, hogy a párja nem akar változást, nem akar hátrányba kerülni a gyereknél. Egyébként meg a láthatás általában kéthetente hétvége, most meg többször látja a gyereket, mindkét fél közös megegyezésével. Miért cseszné ezt el?
2022. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező sehogy

Nyilván apuka ha akar intéz

Mai világban nem a kéthetente hétvége általános Van lathatas hetkozben is és lehet kérni váltott elhelyezést közel is laknak

Ha apuka akár tenni Ha neki így jó és kényelmes és nem változtat én kilepnek

2022. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
*akar tenni
2022. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
51%
Ha apuka akarna valamit tenni, akkor a kérdező nem itt kérdezgetne, hogy mit csináljon.
2022. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
89%

Valószínű

Tanácstalan szegény Meg is értem

2022. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
52%
Viszont továbbra is önként van benne egy olyan kapcsolatban, ami számára megalázó, és amiben a párja nem támogatja.
2022. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
51%

Röviden tömören: tipli

Nem kezdünk gyerekes pasival

2022. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!