Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a párom exével,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a párom exével, akivel van egy közös gyerekük?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt, van egy 6 éves kisfia az előző kapcsolatából, a gyerek az anyjával él, de az apjával is hetente többször találkozik (nem voltak házasok, nincs köztük bírósági végzés a gyerekláthatással kapcsolatban). Az anyuka tudja, hogy én vagyok (még nem találkoztunk) és neki is van egy kapcsolata, az exemmel lassan 3 éve nincsenek együtt. Mielőtt én beléptem a képbe, a párom nagyon sok mindent engedett az exének azért, hogy ne legyen vita (pl. segített neki sok mindent intézni, nem csak a gyerekkel kapcsolatban, tehát hivatalos ügyek, telefonálgatás, bevásárlás, fuvar). Most, hogy becsöppentem ebbe az egészbe, kezdek megtapasztalni számomra szokatlan és furcsa dolgokat, amik eléggé zavaróak. Pl. 1. Anyuka beteg volt, viszont a gyerek már épp kijött belőle, de ennek ellenére megkérte páromat, hogy aludjon ott náluk, mert neki nincs ereje a gyerekkel foglalkozni, meg a háztartást vezetni. 2. Párom vidéki, az exe is, egy városból valók, tehát mindkettőjüknek vannak ott rokonai. A barátom ment a gyerekkel meglátogatni a szüleit több napra, erre anyuka kitalálta, hogy ő is menni akar, ráadásul úgy, hogy a párom családjánál szeretne szintén megszállni… Mindezek mellett persze még megmaradtak neki a régi berögződések, mint hogy vásároljon be nekik, hívja fel a gyerekorvost, holott nem is a páromnál betegeskedik a gyerek, ergo van olyan kérdés, amire ő nem tud válaszolni, stb. Ezekkel kapcsolatban én beszéltem a párommal, mondtam neki, hogy zavarnak és valahogy adja a nő tudtára, hogy ne csináljon ilyeneket, de mikor ezekről próbál vele beszélni, olyankor megsértődik, litániákat ír neki, hogy párom mekkora sz*r ember, valamint a gyerek fejét is telebeszéli folyton és próbálja az apja ellen hangolni. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? El fog ez múlni egyszer és rájön majd a nő, hogy már nem így működik a világ? Még sosem voltam ilyen kapcsolatban, ahol a két felet összekötötte egy gyerek. A gyerek természetesen nem zavar, csak az anyuka dolgai.

2022. márc. 12. 16:19
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
33%
Igazad van kérdező, nem normális, amit az exed csinál, és jövő héten abba is fogja hagyni. Most már te vagy a fontos, a gyerek és az ex csak a múlt a párodnak, semmi köze hozzájuk. Biztos vagyok benne, hogy egyre kevesebbet fog segíteni nekik, hiszen téged szeret, és veled tervezi a jövőt. Amint te is szülsz neki, még inkább elfelejti majd a régi családját. Biztos vagyok benne, hogy így lesz, hiszen a párodnak is teher ez, jó hogy te segítesz neki megszabadulni tőle.
2022. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

20-asnak: megnyugodhatsz, nem szart le apám, csak nem nyalta ki anyám seg*ét, én prioritás voltam, de csakis én, nem anyukám. És nem is ölték egymást soha, jó is a kapcsolatom mindkettejükkel.


Mondjuk úgy működik, hogy nem csicskáztatunk senkit és fenyegetőzünk meg használjuk zsarolásra a közös gyereket? Van különbség aközött, hogy megkérem a gyerekem apját, hogy vigye el a gyereket edzésre, mert én beteg vagyok és aközött, hogy odapofátlankodom a nagyszülőkhöz több napra, holott lenne hol megszállnom nekem is, pl. a saját apámnál.

2022. márc. 12. 17:56
 23/49 A kérdező kommentje:
Ne haragudj 21-es , de írtam olyat, hogy felejtse el a gyerekét?? Az egész probléma itt az, hogy egy egészséges határt kéne meghúzni a két fél között. Rengeteg gyerek nőtt fel már így, meg lehet oldani a különélést úgy, hogy a gyerek ne sérüljön (a saját gyerekkorom is ilyen volt!!), de mindkét szülő élhesse a saját életét és családot alapíthasson.
2022. márc. 12. 17:59
 24/49 anonim ***** válasza:
0%
De akkor mi a gondod? Neked van igazad. Minden úgy fog történni, ahogy te mondod, hiszen ez a normális. Gondolom a pároddal már meg is beszélted, és ő megígérte, hogy változtatni fog. Nem? Itt te döntesz, nem ők.
2022. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
A fő kérdésem az volt, mit tudok egy ilyen ex-szel kezdeni, hátha volt más is hasonló helyzetben, de akkor ezek szerint vagy nyelek, vagy megyek.
2022. márc. 12. 18:15
 26/49 anonim ***** válasza:
37%
De miért neked kéne vele bármit kezdeni? Neked kell vigyáznod a gyerekre? Téged kér meg, hogy vásárolj neki, téged ugráltat? A párod mit mond, mit tesz?
2022. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk is mindkettőnknek 2.kapcsolatunk és vannak gyerekek is az előző kapcsolatunkbol

Egymasnal alvás, szulokhoz elvinni exet ottalvassal, exnek heti többször futkos boltba... ne mar

Ok abszolút nem engedték még el egymást Válás után ezek a dolgok fel se merülnek pedig jó a kapcsolatunk

Nem sok jót josolok neked kérdező és sajnálom a helyzetet amibe kerültél

Kizart hogy ez egyszer csak magától változni fog

Ok úgy tűnik osszezarnak és kb te vagy a felesleges 4.fél

Ha elmondod párodnak mi zavar és nem változtat én a helyedben ebből kiszallnek mert neked itt nem sok jó néz ki

2022. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
66%

Még annyit korábbi valaszoloknak hogy de bizony osszezavarjak a gyereket akiben nonstop életben tartják így a reményt hogy újra együtt

És maradjunk annyiban hogy anyuka pont ezt akarja elerni erre a nyakamat merném tenni különben a párját hivna ha beteg, a gyógyult gyereket elkuldene apukahoz nem apukat altatna magánál Nem menne ex anyoshoz mire fel, minek???Eszeteknel vagytok h sztetek ez Ok és a kérdező a hülye?

Sztem is elhagyott sértődött anyak írnak ilyen hulyesegeket

Írom ezt elvalt anyaként 1 gyerekkel aki májusban megy hozzá egy 2 gyerekes elvalt ferfihoz

2022. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
69%
Nem a kérdező hülye, de belecsöppent egy helyzetbe, amit 2 felnőtt ember évek óta fenntart. Lehet, hogy másoknak ez nem normális, de ők így csinálták évekig. Sokaknak nem lenne normális hozzámenni egy elvált, 2 gyerekes férfihez, neked meg az, azért megteszed. Teljesen mindegy, hogy idegenek szerint mi a normális, mert a kérdező párja megy az exéhez, és ezen nem változtat. Az én férjemnek pl. 3 gyereke van, gondolom sokak szerint én sem vagyok normális, de nekem ez megfelelt. Mindenki olyan kapcsolatban él, ami neki megfelel. A kérdezőnek nem tetszik ez a helyzet, az ex nem változtat, a párja nem változtat, akkor meg nem mindegy, hogy idegenek szerint mi a normális?
2022. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
58%

Kb mindegy

Attól még nem normalis így élni válás után

Én hozzamegyek egy 2 gyerekes férfihoz aki exevel ilyeneket soha ahogy én sem És nekem is van gyerekem

Kérdező helyében én tuti kiszallnek Ami a szülők közt megy az senkinek nem egészséges főleg kerdezonek nem Mindezt mert anyuka nem tudja elengedni apukat

Ők tudják

De itt új párnak esélye sincs egészséges kapcsolatra

2022. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!