Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Utcai konfliktus a párom és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utcai konfliktus a párom és valami random ember között a buszpályaudvaron, kinek van igaza? Vagy agresszív a párom?

Figyelt kérdés

Szóval egy srác a buszpályaudvaron megcsúszott és elesett, és az esés következtében eldobta a cuccait. A párom ezen elkezdett nevetni, majd segített a srácnak összepakolni a cuccait, és megkérdezte, hogy jól van-e.


Majd amikor kiderült, hogy a srácnak semmi baja, a párom nevetett tovább, amire odalépett hozzá egy ilyen csuklyás srác, hogy mit nevet más baján, azonnal fejezze be.


Erre a párom megkérdezte a csuklyás srácot, hogy milyen szuperhősnek képzeli magát, hogy próbál neki dirigálni, mondta neki, hogy kussoljon el, és menjen arrébb. Erre a csuklyás srác megpróbálta megütni, a párom elhajolt, és leütötte a csuklyás srácot, aki a földre esett és elfutott (boxoló 9 éve, és nagyobb darab volt, mint a másik srác).


Őszintén szólva engem megijesztett ez az egész, valamilyen szinten a csuklyás pasival értek egyet, valóban nem volt fair kinevetni a másik embert, de nem kellett volna ezért neki is agresszívvé válni.


2022. márc. 22. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Azért a párod se valami kulturált hogy normális szavak helyett bedob egy "kussolj el"-t.

Én a szituációban senkinek se adok igazat. Mindenki proli.

2022. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

A párod egy tuskó, ez van.

Ha látok valakit elesni akkor sem kezdek el nevetni rajta, mégha vicces is. Visszatartom a nevetésemet, bunkóság más nyomorán röhögni.

Bele sem kellett volna mennie a csuklyás sráccal a vitába, szépen csendbe kellett volna maradni és elballagni. Az rendben van, hogy megvédte magát, de ha kulturáltan viselkedett volna akkor nem jutott volna el idáig.

2022. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Az utcai verekedések lélektana:

- te vagy a seggfej

- nem, te vagy az!

- de te még seggfejebb vagy.


Na igen...

2022. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ezzel semmi baj, a parod tök normális. Lehet nem az volt a legtapintatosabb dolog hogy kinevette, de segített a srácnak, megkérdezte jól van-e. A másik meg csak kötözködött.
2022. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Oké, nem kellett volna nevetnie párodnak az elesett srácon, de odament, megkérdezte jól van-e és segített összeszedni a cuccait. A másik gyerek állt neki hepciáskodni és ő volt az, aki megpróbálta megütni a párod, ő csak megvédte magát! Én sem tűrném szótlanul, ha odajön hozzám okoskodni valami idegen, majd még nekiáll feljebb és kezet próbál rám emelni… Azért na.
2022. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer egyik barátnőm lépcső felénél eltanyált és legurult. Annyira nevettem, hogy mondtam neki, hogy "légyszi mondd, hogy jól vagy". Nem tudott válaszolni, annyira nevetett, hogy potyogott a könnye.


Segített a párod, azt, hogy nevetett, nem mindig tudja kontrollálni az ember. (Én a sírást sem tudom.) Van, aki halálhírre is nevetéssel reagál.


Egyébként nekem a kínosság miatt jobban tetszene, ha valaki nevetve segítene, utálom, mikor ilyen, "jujj, ajj, fáj, jajj, mi a baj, jujj" emberek sápítoznak.

2022. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez történik, amikor suttyó proli összetalálkozik.
2022. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
ha valahol vezetve van , hogy volt boxoló múltja vagy jelenleg is van és feljelenti egyszer egy idegen ember akkor ülhet 3-5 évet is.. A morék megmutatják neki bent milyen a box amikor kislányt csinálnak belőle.
2022. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Na, az ilyen helyzetekről tudok mesélni. Ahol dolgozom, van hogy adódik valami helyzet. Nagy nehezen megoldjuk. Erre feszt jön egy Torukmakto vegyes űrcowboy, aki még egyet kever az egész mindenségen is - mint a csuklyás kolléga.

Tény és való, hogy mást kiröhögni nem szép dolog.

Párod részéről az önvédelem adott, lévén hogy nem ő ütött elsőnek - bár mondjuk a helyében nem egyből beleálltam volna a csuklyásba, hanem kulturált hangnemben megmondtam volna neki, hogy menjen valamerre. Aztán max utána váltok át más hangnembe, ha nem ért a szóból.

2022. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként el tudom képzelni, hogy a csuklyásba beütött valami. Pl. lehet gyerekként elesett és az egész osztály kiröhögte. Most pedig, hogy látott egy ilyen szituációt felelevenült benne a régi traumája és hogy milyen jó is lett volna ha akkor megvédte volna valaki. Én emiatt tudom csak elképzelni azt, hogy valaki ki mer állni egy nálánál jóval nagyobb ember ellen az igazsága érdekében.


Több kommentbe látom, hogy mások összességében egyetértenek a pároddal csak amiatt, mert megkérdezte a csávótól, hogy jól van-e és segített összeszedni a cuccát. De én nem érzem egyenértékűnek azt, hogy valaki hangosan kiröhög, effektív megaláz, még jobban felhívja a figyelmet a kellemetlen szituációra, azzal, hogy később feltett egy kérdést és segített összeszedni a cókmókot. Az utóbbit az elesett is össze tudja szedni magától, de az előbbitől sokkal tovább lesz szégyenérzete mint amennyi ideig lenne. Persze, mondhatjuk, hogy baleset és legyen önkritikánk, de lássuk be, hogy tele van a föld szorongó emberekkel, akik ilyenkor nem fognak magukon röhögni.


Szóval én azt mondom, hogy a szituációban van két vadbarom és egy áldozat. A kiröhögött az áldozat, csak hogy tisztázzuk. A szuperhősünk sem rendes, hogy ütéssel reagál, de mégis mit várunk tőle, ha egy "fejezd be (azt, hogy megalázod a másikat és felhívod rá kínos szituációjában a figyelmet)" jellegű megszólalásra kap egy olyan agresszív választ, hogy "kussolj és takarodj"?

2022. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!