Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

Mikor össze költöztünk megbeszéltük hogy mindenki külön spórol amennyit tud hogy minél több önerő legyen pár év múlva h házat vehessunk.


Ezért szüleimtől rengeteg segítséget kapunk csak h minél többet tegyünk félre.


Nem firtattam mennyit tett félre de vhogy kb 8 9 havonta vlmi papírja a kezembe keveredett és abból kb tudom h változik az anyagi helyzete. Az igazság h nem igazán gyarapszik, annak ellenére h kajára és csekkekre nem kell koltenunk, habár neki kicsit több kiadása van,de azért ez nem magyarázza azt h alig gyarapszik..


Amikor rákérdezek azt mondja spórolok, meg minek úgyse akarsz venni.

Mondtam hogy egy házra nem azelőtt kezdenek el spórolni mikor már ki van nézve stb hanem jóval előtte..


2022. ápr. 4. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleve fura, ha két ember, akik közös jövőt terveznek nem látják át egymás pénzügyeit. A külön kasszával sem értek egyet, ha már közös ingatlanban gondolkodtok.

Érdemes lenne kicsit pontosabban tervezni. Hol, mekkora, milyen típusú ingatlant akartok venni, és MIKOR. Ha tudjátok, hogy X idő alatt Y összeget kell összegyűjteni, máris ki lehet számolni, mennyi pénzt kell félretenni havonta. A határidő nélküli terv csak álmodozás.

2022. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt rontottad el, h a kajával és a csekkekkkel húzgálod le szegény szúleidet.
2022. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2es nem húzom le, mivel az ő különálló lakásukban élünk, és szüleimhez mennek a csekkek és hiába kérem nem mondják meg mi mennyi.
2022. ápr. 4. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig leírtad: ő nem veszi ezt komolyan, hogy te vele közös házat akarsz venni. A semmire nem tesz félre.

Másrészt, ha neki több a kiadása, és esetleg kevesebb a bevétele, ilyen árak mellett simán lehet, hogy nincs miből félretennie. Mennyire igazságosan osztjátok el a költségeket?

2022. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazán semmire nem kell kiadnunk mivel szüleim sokat támogatnak minket.
2022. ápr. 4. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak egyszerűen nincs kedve félretenni. Mert minek? Úgy van vele elvagytok ott is ahol vagytok 0 kiadással ő meg élvezi ezt hogy nem kell számolgatni melyik csekket fontosabb befizetni. Ennek így semmi értelme nem lesz csak te spórolsz és akarsz haladni. Csináljatok közös kasszát ahova minden hónapba tesztek x összeget.
2022. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a házat csak te akarod.

Ez így hülyeség,ez nem spórolás,gyakorlatilag a szüleid tartanak el,téged minimum.

Számolj úgy,hogy kaja: 50000ft/hó/fő,rezsi nekem 40000ft,tehát ha a szüleimnek adsz 100000ft-ot,az korrekt.

Nem hagynám magam!

2022. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jav.szüleidnek
2022. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek tervezne? Téged most is a szüleid tartanak el, nyilván úgy van vele, hogy majd a közös hazát is ok finanszírozzák.
2022. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!