Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit rontottunk el? vagy ez...

Mit rontottunk el? vagy ez normális? első edzés után nem bírom kinyújtani rendesen a bal karomat.

Figyelt kérdés
1 hete voltam először edzeni, akkor csak egy alap szintfelmérés volt gépek nélkül, akkor mérte fel az edző, hogy milyen kondiban vagyok és úgy rakta össze az edzéstervet. Tegnap az edzésterv 1. napját mutatta meg, ami húzó edzés volt. Az edzés elején bemelegítettem, végén nyújtottam (ő mondta, hogy miket és hogy csináljak). Reggel amikor felkeltem már éreztem, hogy fura a jobb és bal karom, a jobb hamar "megjavult", a bal viszont továbbra is rossz, konkrétan nem bírom kinyújtani a karomat. Nyújtanám ki, de érzem, hogy a bicepszemnél valami "visszafogja" és fáj is. Ez normális?

2022. febr. 19. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom enyhe feszülést érzel, ez kezdőként teljesen normális, nem kell aggódni.
2022. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa belegondolni hogy felnőtt emberek még ennyire sem ismerik a saját testüket hogy nem tudják mi az az izomláz...
2022. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Volt már kemény izomlázam munka után, tudom milyen.. Annak amit most érzek semmi köze nincs hozzá.. Ja és nem vagyok felnőtt, csak 17 vagyok.


90-100 fokos szögben ha kinyújtom a karom akkor csak minimálisan fáj, de ha ennél jobban behajlítom vagy kinyújtom akkor már roh@dtul. Teljesen egyenesre ha próbálom se tudom.

2022. febr. 19. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Izomlázad van. Be van állva az izom. Most kezdted és gondolom azért megdolgoztattad az izmocskáidat rendesen. Nem kell meglepődni.

Inkább mesélj, a személyi edződ mennyi időt szán a bemelegítésre és a nyújtásra? Hogy néznek ki a tervedven ezek a szegmensek?

2022. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megérkezek, 5-10 perc kardió, utána egész testes bemelegítés fentről lefele, majd a könnyebb gyakorlatokkal kezdünk. Az edzés végén 4-5 nyújtó gyakorlat arra az izomcsoportra, amit éppen edzettünk.
2022. febr. 19. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez az "egész testes bemelegítés fentről lefele" nem tudom, mit jelent, de reméljük alapos.

Az edzés végi nyújtogatásoknak pedig nem sok értelme van. Nem edzés végén kell nyújtani, aztán szevasz. Nyújtani az edzéstől függetlenül kell rendszeresen, alaposan, behatóan. Ezt még most az elején tanuld meg.

Ettől függetlenül szerintem ez az erősebb izomlázad csak az újdonság varázsa miatt lépett fel, semmilyen probléma nem származik belőle.

2022. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Alapos bemelegítés nyakkörzés, fejbiccentés, vállkörzés, kaszálás, kézfejek mozgatása, törzskörzés, törzshajlítás, csípőkörzés, térd és bokakörzés.


Köszi a tanácsokat, segítséget, megfogadom!

2022. febr. 19. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Ja és még egy jó tanács. Szerezz be egy SMR hengert. 2022-ben szerintem ez ma már egy kötelező eszköz minden sportoló számára.

A hengert pláne azoknak ajánlom, akik sosem melegítenek be és sosem nyújtanak. Ezek az emberek ha legalább edzés előtt, meg edzés után végiggörgetnék a testrészeiket azon a rohadt hengeren, akkor már a sérülések harmada elkerülhető lenne.

2022. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem túlterhelted az ízületet. ( ha nem izomlaz akkor csak ez lehet
2022. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha intenzív edzés volt, túl lett terhelve az izom, vagy az ízület. amíg nem múlik el, kíméld, voltarennel vagy hasonlóval kenegesd, ha érzed hogy nem izomláz. (reméljük azért meg tudod különböztetni)

rádolgozni semmiképp, amíg nem múlik el a fájdalom.

DE legközelebb már nem lesz ilyen, illetve inkább eggyel kisebb súly, mint hogy kezdőként túlerőltesd magad. nem egóra megy :)

edzővel is beszéldd meg. semmi értelme így. inkább a helyes technika kisebb súllyal, amit érzel ha már túl könnyen megy 10-12 ismétlés.

2022. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!