Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénz miatt szakít velem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénz miatt szakít velem a párom. Én fizetem a házhitelt, rezsit, gyerek dolgait, ő a felújítást. Hó végére semmim nem marad, nem tudok beszállni még a milliós felújításba! Nagyon padlón érzem magam! Küzdjek érte?

Figyelt kérdés

Párommal 10 éve vagyunk együtt,van egy közös 8 éves gyerekünk, nem vagyunk házasok.Miután megszületett a gyerek,az én régi házamba költöztünk.Elkezdtük felújítani amibe én nem tudtam anyagilag beleszállni(milliós összegek).Én fizetem a házhitelt, a rezsit, a gyerek dolgait.Hónap végére a fizetésemből semmi se marad.Párom kamionozik, a felújítás miatt volt hogy több hónapig nem jött haza.Most is több mint 3 hónapja van kinn, és közölte nem is akar hazajönni, jó neki kinn egyedül, nincs gond. Velünk alig kommunikál! Mindent támadásnak vesz, veszekszek szerinte folyton.Most azt mondta ha talán húsvétra hazaér,elpakolja a cuccait mert elege lett hogy csak a házra költünk, ő élni akar, utazgatni,szórakozni, pihenni meg elköltözni egy nagyvárosba egy hozzá méltó panel albérletben lakni ahol nem kell füvet vágni,(legtöbbször mire hazajött levágtam).

Azt mondta velem nem lehet tervezni, mert mindent neki kell fizetnie, a házhitel miatt nem tudok hitelt felvenni,ezért nem is kaptam nagyon semmit, meg amúgy is kinn van. Legutóbbi születésnapomra mondta ott az új beálló, nézzem azt, sokba került.

Egy esélyt se kapok, mert 10 évig minden rossz volt,úgyse lenne jobb.

Mondtam hogy szeretnénk vele menni,de hallani se akar róla, inkább nem is beszélünk napokig.

Szerintetek mit tegyek?



2022. ápr. 9. 02:23
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20/20

Milyen követelőzés?

2022. ápr. 9. 08:01
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az itt kommentelők nagy része trollkodik. ha nem, akkor a saját életükből indulnak ki és vetítenek ki rád valamit, ami enyhén szólva nem szép dolog. miért rúgunk valakibe, aki padlón van?


ettől függetlenül, abban igazuk van, hogy ez egy nem jó kapcsolat(nak tűnik a leírásod és kommentjeid alapján, de aztán lehet csak a paraszt hozzászólók és a rossz kedved miatt a negatívumokat emelted ki).


ha valaki alig tölt veled időt, nem foglalkozik veled és a közös gyermeketekkel, az valószínűleg nem szeret titeket úgy, ahogy megérdemelnétek. az itt olvasottak alapján sokkal boldogabb, békésebb életed lehetne nélküle. nem igazságos, hogy mindent te fizetsz, és emiatt nincs pénzed, ő meg emiatt panaszkodik. bár az szinte biztos, hogy nem emiatt akar költözni, hiszen egy igazi érett és szeretetteljes kapcsolatban ezt a felek megbeszélik és változtatnak. oké, hogy tolja a pénzt a felújításba, de gondolom a gyerek cuccait, kajáját, ruháit, wc papírját, stb... te veszed, amíg ő hónapokig távol kamionozgat. egy igazi társ ilyet nem enged.


ha most benne maradsz ebben, megfosztod magad attól a lehetőségtől, hogy találj valakit, aki tényleg szeret és tényleg értékel téged. ne tedd ezt!


kitartást ♥️♥️♥️

2022. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Hagyni kell a francba ezt a kapcsolatot. Téged frusztrált, hogy minden pénzed elmegy, hogy a gyerek csak a tiéd, hogy nincs ott fizikailag, gyakorlatilag minden és ez valószínűleg érződik is rajtad. Ha valamiért mélyen haragszunk, vagy sértettek vagyunk, sokszor fel sem tűnik, hogy szólunk a másikhoz, mert jogosnak érezzük, mert nehéz úgy tényleg kedvesnek és vidámnak lenni (talán lehetetlen), hogy közben ott van a fejedben a sok sérelem.

Közben, ő x hét után tényleg pihenni szeretne, feltöltődni, de, mikor hazaér, azt látja, hogy te stresszes vagy, a ház sehol nem tart ahhoz képest, amire ő vágyna, ráadásul, semmi köze hozzá, de a pénzt azt viszi. Nem az ő otthona, hanem a te házad.

Ehhez, ha valóban hozzá jön a számonkérő stílus, a problémák megbeszélése, vagy legalábbis időről, időre való felhánytorgatása, akkor jogos, hogy teher neki otthon lenni.

Minden szavadból süt, hogy "én aztán mindent megtettem, ő meg csak van és még neki áll feljebb". Ez az érzés már nagyon messze van arról, amire egy kapcsolatot építeni lehetne.

Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag idegenek vagytok. Ennyi távollét mellett, nem tudnak kialakulni a közös szokások, közös nyelv, nem érvényesülnek az apró gesztusok, amikkel nap, mint nap az ember fennt tudja tartani és erősíteni tudja a kötődést a másikkal.

A másik életének annyira kis szeletében vagytok jelen, hogy gyakorlatilag semmit nem tudtok a másik érzéseiről, problémáiról, gondolatairól, élményeiről.

Hagyd, hogy elmenjen és találjon olyat, ha tud, aki megadja neki, amire vágyik. És add meg magadnak az esélyt, hogy egy normális, szerető társat találj, akivel valóban együtt élhetsz. Ezen már nincs mit megmenteni.

2022. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia, valóban szerencsésebb lenne külön folytatnotok. Ez a kapcsolat már meg van mérgezve, nem is érdemes firtatni, ki kezte, ki okolhatja jobban a másikat. Hiaba szeretnél jót, a rengeteg stressz és feszültség miatt sosem leszel nyugodt mellette, pláne, ha ő nem kifejezetten megértő típus.

A bíróságon szerintem nem nagyon hinnék el, hogy kamionozva 200 ezret keres, egy esetleges perre készülve igyekezz bizonyitékokat gyűjteni. Tudom, ez nem elegáns, de az sem, hoggy magam mögött hagyok egy gyereket és röhögök a markomba.

2022. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
90%
A nővérem is el vált pár évvel ezelőtt de mégis 12 évig voltak együtt.. és a Nővéremnek 3 kiskorú gyereke van és most sokkal boldogabb mint akkor volt mintha teljesen ki cserélték volna (jó irányban).. dolgozik egész héten ő fizet be mindent a házukban és a gyerekeinek is meg van mindenük és a gyerekeire és barátaira is mindig van ideje.. amikor együtt voltak napi szinten szedte az orvosságokat (amit a dokia irt ki) de amióta alá írta az elvalasi papírt és nem élnek együtt azokkal a szar gyógyszerekkel is le állt... És egyszer sem rinyált mert egyedul fizet mindent a házba és a gyerekekre...
2022. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
74%
Elő példa arra, hogy miert is nem szabad csóró pasival kezdeni
2022. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyanezt taposott amit te. A férjem szintén kamionos, minden rám marad. Maximálisan átérzem. Hagyd menni! Majd rájön, mit bukott. Ez így már nem kapcsolat.

2022. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Én rengeteg bulibáró kamionost ismerek.... ja, nem....
2022. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ez a pasi nem szeret eléggé.
2022. ápr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!