Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudjam elkerülni hogy...

Hogyan tudjam elkerülni hogy felnőttként újra összeköltözzek a szüleimmel? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Huszonnégy éves mesterszakos vagyok, a nagyszüleim egykori lakásában lakom, felét én felét apám örökölte (elsős voltam alapszakon amikor elhunytak). Mivel belváros és a szomszédok idősek, a vezetékek, stb öregek, ők hülyék lennének költeni a felújításra, de nem szegények. Anyám azt találta ki, adjuk el azt és a panelt ahol felnőttem és a két árából egy többgenerációs családi ház lenne. Szerintem rossz ötlet, életem végéig beleszólna a függönybe vagy az öltözködésembe. Mellesleg ezért a lakásért nem kapnánk sokat, mert bulinegyedben van. Ennek ellenére szeretem, csak a fent említett probléma nyomaszt. Hogyan kerüljem el? Hiába vagyok részmunkaidős tanulás mellett, a nagyobb kiadásokat ők állják saját felajánlásra amíg nem lesz teljes munkaidős szakmám. Magyarán addig nem leszek 100 százalék önálló. Bocsi ha hosszú.

2021. aug. 26. 14:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Ha te nem akarod eladni, akkor nem kényszeríthetnek rá. Próbáld megmagyarázni nekik, hogy nem akarsz velük együtt lakni.
2021. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy aszex vagyok de mivel a szüleim vidéken nőttek fel, más társadalmi elvárások, ezért korábban azt mondták, akkor is nősüljek meg ha nem szeretem az illetőt. Most pedig érv nekik hogy ha agglegény leszek, nem kell akkora lakás. Sakk-matt. Mit csináljak? Esetleg amég elmúlik ez a veszély, mondjam nekik, hogy keresek egy lányt? (amúgy is elgondolkodtam, csak hogy ha gond van segítsünk egymásnak, de mint "lakótárs")
2021. aug. 26. 14:20
 3/36 A kérdező kommentje:
#1, tudom de mint írtam csak félig finanszírozom magam nyilván egy zsarolási alap lenne...
2021. aug. 26. 14:21
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
El kell adni, aztán boldogulj a feléből.
2021. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem anyádé a fele, hanem apádé. Ő mit szól?
2021. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Csak tegnap mondja anyu telefonon az ötletet, így nem tudom. Ő általában konfliktuskerülő, anyu hisztizik, aztán mellé szokott állni, hogy ne hisztizzen.
2021. aug. 26. 14:38
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
A bulinegyedbeli lakások pont hogy sokkal drágábbak, mint másutt.
2021. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%
Hát most van az, hogy vagy a sarkadra állsz, és egyenesen, nem behúzott vállal megmondod anyádnak, hogy külön életet akarsz, vagy megásod a saját sírodat, mert a közös házból már nem lesz kiút.
2021. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#7, úgy tudtam az emberek menekülnek onnan.


#8, tudom elég konfliktuskerülő vagyok. Elég egy kétértelmű szó, és pattognak. Ráadásul érv, hogy ők is besegítenek a költségekbe, meg belőlem úgysem lesz semmi, stb stb.

2021. aug. 26. 14:42
 10/36 A kérdező kommentje:
Gondoltam, mint írtam fenn, hogy a családalapítás dologgal izélni őket, hogy muszáj egyedül élnem, különben menekülni fognak a lányok, ha az anyóssal élnek...
2021. aug. 26. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!