Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátom tehetősebb..?

Figyelt kérdés
Ha a barátom tehetősebb és azt mondta ne dolgozzak mellette,akkor hogyan mondjam el neki,hogy szeretnék valamit?pl új cipőt,vagy pothajat? nem szeretném kihasználni sem vissza élni a helyzettel
2022. júl. 1. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem szeretném kihasználni sem vissza élni a helyzettel"

Akkor mondd meg neki, hogy te dolgozni szeretnél, eltartod magad, és majd te megveszed magadnak a cipőt, póthajat... vagy élhetsz aranyásó életet is, amíg fiatal vagy és csinos.

2022. júl. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tudom nem úgy kell hozzáállni egy kapcsolathoz hogy egyszer vége lesz , de mi lesz ha igen ? Ottleszel egyedül , munka és pénz nélkül , évek kimaradásával. Ez olyan szintű kiszolgáltatottság ami nagyon veszélyes tud lenni , én egyáltalán nem támogatom. Nem kell hogy valami nagy melód legyen , elég egy olyan amivel kapsz némi pénzt de nem megerőltető a mindennapjaidnak.
2022. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sem mindegy, hogy te akarnál-e dolgozni?

Az eltartott, "háztartásbeli" státusznak azért vannak komoly hátulütői mind morális, mind gyakorlati téren.

Mondjuk ezt nagyszerűen fel lehet használni egy vitában. "Én tartalak el, neked kuss." És ez csak egy példa. Onnantól nem rajtad múlik, hogy mit vehetsz meg, hanem egyedül rajta. Kérheted persze... aztán vagy teljesíti, vagy nem. De mindenképpen kiszolgáltatottabb leszel.

Lelkileg sem a legjobb az a tudat, hogy te csak eltartott vagy. Oké, van, akinek ezt könnyebb megegmészteni, de ahogy már írtam, ez kiszolgáltatottá tesz.

Ha meg netán szétmentek, akkor ott találod magad, hogy nincs önálló kereseted. A legtöbb munkahelyen meg azért nem rajongnak az önéletrajzban levő több éves "lyukakért". És a nyugdíjalapod is kevesebb lesz.

De természetesen a te döntésed. Csak azért gondold át, mert akármennyire is elsőre jól hangzik, hogy nem kell dolgoznod, ennek nagyon komoly hátulütői lehetnek.

2022. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem az egész szituációról van egy véleményem, de nem ezt kérdezted.

Ilyen helyzetben szerintem az az oké, és a leginkább “partneri”, ha ad neked költőpénzt. Gondolom, így a bevásárlást, egyebeket te fogod intézni, tehát eleve arra is kell, és adjon mellé a szükségleteidhez mérten havi szinten x összeget. Vagy adjon egy társkártyát a bankkártyájához, te meg csak mondj annyit, venned kell új ruhát, ne lepődjön meg. Minden más esetben olyan leszel, mint a kamasz gyerek, aki a szüleitől kuncsorog pénzt…

2022. júl. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátod nem akarja, hogy dolgozz, akkor minimum annyi költőpénzt biztosítson számodra, amennyit megkeresnél, ha dolgozol.
2022. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is dolgozz!

Szerezz tapasztalatot, a kapcsolat sem biztos hogy orokke fog tartanj

2022. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ez így, főleg, ha te rossznak éled meg... akkor nincs kérdés.

Az egyéni véleményem, hogy dolgozz.

2022. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Aha..

- És akkor mindig meg kell indokolnod, mire szeretnéd költeni a pénzét? ÉS hogy miért szeretnél éppen valamit?

- Téged sem zavar, hogy nem vagy egyenrangú fél egy kapcsolatban, mert kvázi önként sétálsz bee egy függő kapcsolatba, ahol tőle fogsz függeni?...

Lehet ez most épp kényelmesnek tűnik elsőre, de az azért elég meredek ám.. Érted ugye?

- Nyugdíjaddal mi lesz? Háztartásbeliként nem fogsz idős korodra semmit sem kapni. Akkor ki tart el szívem? Miből, fogsz élni?

Vagy van megalapozott takarékterved, nyugdíjterved stb. amire szintén ő fog rendszeresen beléd pénzt fektetni?


Ezek után márpedig vagy kihasználás működne csak, vagy te járnál nagyon xarul, ne haragudj.. Gondold mér végig..

2022. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!