Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell elérhetetlennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell elérhetetlennek tűnni ahhoz/megsértődni, hogy a barátom érdeklődési fennmaradjon irántam?

Figyelt kérdés

Exemmel is ugyanez volt, jelenlegivel is ez.


Ha lelkesen meséltem neki a napomról, akkor nem is figyeltek arra, ami velem történt, amit meséltem. Tegnap is megbántott a barátom, mert miután 1 órán keresztül telefonban hallgattam, hogy milyen ovlt a munkája (teljesen más területen dolgozik, amihez én nem értek, de végig figyeltem és ha valami nem volt világos, belekérdeztem), utána én is elkezdtem a napomról beszélni, de kb 3 perc után hallottam, hogy a barátom teljesen máshol jár, és mikor visszakérdeztem, hogy tudja-e miről beszéltem, csak hebegett-habogott.. tényleg 3 perc után. Úgyhogy megsértődtem és mondtam, hogy mindegy, késő van, megyek aludni. Nyilván akkor kapálózott, hogy de, de figyel, ne tegyem le stb...

Meg vele sokszir éreztem, hogy figyelmetlen, elfelejti, amit mondok stb, viszont néha szándékosan kipróbálom, hogy leszrom őt, direkt nem keresem, lemondom az esti telefonálásokat, olyankor kb full rám van tapadva és minden lépésem iránt érdeklődik... de ha elérhető vagyok, akkkor pedig nem érdeklem. Exemmel is ugyanez volt, jelenlegivel is.


Nem tudom, hogy rosszul választok-e pasit, vagy ez teljesen normális-e (végülis pszichológiailag érthető valahol), vagy velem van-e a gond... de úgy érzem, nem vagyok fontos a másiknak emiatt. :( És tényleg nem órák óta meséltem, 3 perce tartott csak a mondókám.. Szomorú vagyok.


24-25 évesek vagyunk, nem élünk még együtt, másfél éves kapcsolat



2022. aug. 26. 10:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Olyan idegesítő előadásmódod lehet mint az én barátnőmnek...😅
2022. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lehetséges. De ha idegesítőnek tartod, miért nem szakítasz vele? Vagy velem a barátom? :D
2022. aug. 26. 10:28
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Én ilyenen nem akadnék fent. Én azt vettem észre, hogy teljesen másképpen gondolkodunk mi nők mint férfiak. Én is végighallgatom a párom élménybeszámoloját a munkahelyén. Viszont én kb 5 mondatban fogalmazom meg a napomat. És megérti. Ha hosszasan ecsetelek valamit, elveszti a fonalat, elkalandozik. Röviden, tömören és velősen fogalmazok. Ha valamire kiváncsi még akkor úgyis kérdezni fog.
2022. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

2. Ezt hosszú lenne kifejteni, rövidre fogva pedig sértően hangzana, vagy tán nem is lenne igaz, szóval megspórolnám arra a választ, hogy "miért van veled". Ezt csak ő tudhatja.


Tudod, én meg azt nem szeretem, amikor valaki sértődéssel büntet, csak azért, mert nem vagyok kíváncsi éppen ott és akkor valamire. Rohadtul idegesítene, ha a barátnőmmel nem lehetne normálisan ezt megbeszélni, hanem "semmi, hagyjuk. megyek aludni"-val lenne elintézve a kommunikáció. Emberből vagyok én is, van, hogy nem tudom végighallgatni a részleteket, mert fáradt vagyok/tele van a fejem a napi szarral. Ilyenkor csak meg kéne érteni egymást és békén hagyni/elfoglalni magad valami mással.


Ha folyamatosan nem mutat érdeklődést, az zavaró lehet, arról érdemes lenne vele külön beszélne, de így, sértődéssel meg eltűnéssel figyelmet és törődést koldulni nincs értelme. Hosszú távon pedig mérgező az ilyen viselkedés.

2022. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Régebben érdeklődőbb volt. Kb teljesen belementünk a dolgok szakmai részébe (adózásban dolgozom), kb a részletszabályokig kíváncsi volt... most meg kb odáig sem figyel, hogy nagyvonalakban mesélek, hogy ezt csináltam, azt csináltam..
2022. aug. 26. 10:34
 6/20 A kérdező kommentje:
4. Igen, tudom, hogy a sértődés és eltűnés nem old meg semmit... de olyankor picit pár napig, óráig azt érzem, igazán fontos vagyok neki.. de nyilván hosszú távon nincs értelme így ennek, ha ezt csak ilyen formában kapom meg.
2022. aug. 26. 10:36
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Mert az az elején volt, akkor sem érdekelte igazából. De az elején azért jobban figyelnek.
2022. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem vagy igazán fontos a számára, csak hasznos! Annyit fektet beléd, amennyit nagyon muszáj..:( Nekem ez kevés lenne egy kapcsolat hoz, ahol jóban rosszban együtt:(
2022. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%

8#

Ez butaság. Csak azért mert elvesztette a fonalat egy beszélgetésben?

2022. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 3 perc után, ezt azért ne hagyjuk ki :D
2022. aug. 26. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!