Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Depressziòs a pàrom, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depressziòs a pàrom, nem fogad el segítseget. Azt mondja befejezi. Mit tehetnèk?

Figyelt kérdés
Èn 30 èves vagyok van egy kislànyunk, 3 éves. Párom 41 éves az elmúlt egy évben az anyagi helyzetünk, karrier dolog miatt nagyon depressziós lett. Nem érzi magát férfinak. Most ott tartunk hogy bejelentette hogy elmegy a héten és befejezi egyedül mert nem bírja tovább. Azt kéri fogadjam el. Amit én nyilván nem tudok . 1 éve költöztünk új helyre azt hitte, hittem hogy jobb lesz. Nekem jobb a helyzetem mert van egy kis vállalkozásom amiből van bevételem de nyilván neki is kellene saját munka. Volt munkája de pár éve bevonták sajnos egy hiba miatt az engedélyét azóta nem találja a helyét. Én kétségbe vagyok esve mert családunk nincs, barátaink se nagyon. Ő most itt akar hagyni én meg nem tudom mit tehetnék. Próbáltam hogy menjen orvoshoz, tanfolyam, képzés bármi de nem akarja.

2022. aug. 30. 03:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%
Az lemaradt, hogy mit tegyél: kezd el megszervezni az életeteket nélküle, nem szeret és nem vagytok fontosak neki, ha ezt képes így lereagálni, és így viselkedni. Ha hazamegy (előbb utóbb haza fog), akkor állítsd válaszút elé, hogy vagy kezelteti magát, vagy mehet vissza oda, ahol eddig volt!
2022. aug. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
54%
Tipikus kapuzarasi pánik. Nem tudsz mit tenni. Felnőtt ember. Készülj fel a nélküle való élethez. Amúgy annyira tipikus ez a fajta hozzaallas a mostani 40-eseknel. Bele a fejünket a homokba. Sajnálom. Kegyetlen érzés q tehetetlenség.
2022. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
25%

Egy kib. szalmaszálat nem tennék keresztbe érte. Menjen, ha "depis", de többet ne jöjjön hozzám vissza, miután otthagyott a gyerekkel.


Én is voltam depressziós, tudom, milyen nehéz az élet, de felismertem, hogy elég nagy gáz van, és keresztem szakembert, nem pedig leléptem hátrahagyva mindent.

2022. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ez nem is feltétlen depresszió, hanem kapuzárási pánik, ami még csodálatosabb, mert amikor elmegy = megy valami random csajt megdgni.


Rokonom 45-46 volt, mikor felrúgta az addigi életét, és feleséget, gyereket hátrahagyva összejött egy fiatal csajjal.

Persze egy darabig elvoltak, majd a csaj kidobta, ő meg ment volna vissza a feleségéhez, aki addigra kijelentette és közben beadta a válást.

2022. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon okosak itt sokan. Ha tényleg depressziós és ennyire súlyos, akkor orvosi segítség kell neki. Nekem a barátnőm 2 kisgyereket hagyott itt, pedig imádta őket és elvileg kezelve is volt. Egyik reggel bekattant valami nála és felakasztotta magát. Bár ő sosem fenyegetőzött öngyilkossággal.
2022. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
68%

Úgy érzem, Te érted, hogy nem vádaskodással, lemarással lehet megoldani a helyzetet. Próbáld afelé terelni, hogy magát se vádolja.

A súlyos önvád nem segít és a vádaskodás sem. Nehéz megbocsátani másoknak, de én úgy tapasztaltam coach-ként, hogy az emberek egy része magának iszonyú nehezen bocsát meg. Egyszerűen eszébe sem jut, hogy MAGÁNAK MEGBOCSÁSSON. Hogy magát szeresse. Ez lehet a gyermekkori családból hozott fájdalmak következménye, sőt legtöbbször az egyébként.

Kognitív (gondolati) úton levezetve: mindenkivel is előfordul, hogy hibázik, csak éppen nem lesz belőle baj, és ezért nem veszik észre. Nehézzé az teszi a helyzetet, ha emiatt elveszíti valaki a tevékenységi engedélyét és az egzisztenciáját.

A megoldás felé: neki most muszáj új foglalkozást keresnie, de ezzel nincs egyedül. Főleg a mai világban teljesen normális, hogy valakinek 3-4-5 foglalkozása is legyen 20-65 éves kora között, ami 45 év! Változnak a munkaerőpiaci igények, az ember teljesítőképessége, a tudása, az érdeklődése. Igazából most van számára egy LEHETŐSÉG, hogy újra átgondolja, mit szeretne, tudna csinálni. Tanulnia is kell majd, ez 40 évesen sokaknak nehéz, de egyébként inkább csak érzelmileg, mert a felhalmozott élettapasztalatok által pedig könnyebb.

Azt javasolnám, hogy pszichológus/pszichiáter HELYETT keressetek inkább coach-ot, aki egy ilyen életprogram-változáson segít keresztül evickélni. Vannak civil szervezetek, egyes egyházi közösségek is, ahol akár ingyenesen elérhető.

Háziorvos is felírhat enyhe antidepresszánst. Ezt úgy kell tekinteni, mint egy mankót, ami addig szükséges, míg mondjuk egy lábtörés után újra tud járni az ember. Tehát átmeneti apró támasz, amit leteszünk, amikor már nincs rá szükség.

(Ha akut öngyilkossági gondolatai vannak, akár a mentő is elviszi a pszichiátriára. Ha másként nem megy, utolsó megoldási lehetőségként még ez is felmerülhet.)

2022. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
Bakker, vannak akik nincsenek tisztában azzal, milyen mélyre tud rántani valakit a depresszió.... Szégyen, hogy vannak még a mai világban is olyanok, akik nem kezelik helyükön a mentális betegségeket. Egy rakosnak senki nem mondaná, hogy kapja ossze magát. Pedig pont ugyanolyan komoly ám egy depresszió is.
2022. aug. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel haza se jött - honnan? Mekkora településen laktok? Mindenkit mozgósíts, családot, ismerősöket, közösségi hálón is, hogy keresse. Településtől függően erdőben, magas házakon, hídon. Azért a rendőrségen is jelentsd be, nem hiszem, hogy öngyilkossági veszéllyel ne foglalkoznának.
2022. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Mi az a munka amit nem végezhet?
2022. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Sajnos a családjában is volt már probléma, szülei nem élnek már. Mindkettőknek “ fura” családja volt, külföldre költöztünk pár éve itt nincs túl sok ismerősünk. Én meg egyedül csinálom otthonról a vállalkozást. Én sajnálom őt mert nem rossz ember , én meg nem tudok neki segíteni bár minimálisan harag van bennem mert rettegek hogy így mi lesz. Meg volt a napi rutin most is intéznem kéne a dolgokat, kislányom meg keresi az apját hogy hol van. Több éve ez a gondja nem másik nő vagy ilyenek. Sajnos tudtam hogy rosszabodott a helyzet az anyagi problémák miatt, illetve hogy számára azóta csak borzalmas munkahelyek voltak. Jogi pályán volt. Én próbáltam segíteni de azt mondja nem szakember kell neki hanem vissza akarja kapni a munkáját, karrierjét. Az elmúlt pár órában próbáltam győzkődni de semmi. Azt mondja elutazik , majd ír elköszön. Nem tudom mit tehetnék.
2022. aug. 30. 08:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!