Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szünet után mennyi esély lehet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szünet után mennyi esély lehet?

Figyelt kérdés
Páromnak most nagyon összejöttek a dolgok az életében, nagyon stresszes, a munka miatt is, meg az otthoni dolgok miatt is, hirtelen sokan akarják sokfelé szakítani, pl segítség miatt, munka miatt stb. Nincs éjjele nappala. Mióta ez az egész tart, mármint ez az időszak, kezdett tőlem eltávolodni, nem "maradt rám idő". Ez kb egy 3 hetes történet, nem élünk együtt, de már terveztük a közös nyaraláson, ami ezelőtt volt (miután onnan haza jöttünk indult be ez az időszak), nagyon jól éreztük magunkat ott is, sokat romantikáztunk, azt mondta sosem szeretne elveszíteni, boldog velem stb. Most pedig 180 fokos fordulatot vett és szünetet kért, kb 3 hetet, hogy eldöntse "mit is akar". Azt mondta ezen egy pár napja gondolkodik. Nyilván tudom, hogy ez a szakítás előszobája, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nincs bennem remény, mert az azt jelentené, hogy amik nemrég voltak, az nem igaz. Szóval ami igazán zavar, hogy ez olyan nekem, mintha csak a külső körülmények miatt lenne az egész. Én úgy vagyok vele, hogy élem tovább az életem, nyilván rossz és fáj most.. de jól esne olvasni tapasztalatokat, akár jó, akár rossz.. köszi, hogy kiírhattam magamból.
2022. aug. 30. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Ne vedd biztosra azért, hogy szakítani akar.

Szerintem csak időt kér arra, hogy kicsit rendszerezze saját magában a dolgokat, valószínű nehéz ezt mind most neki megemészteni, ha ennyi minden rázúdult.

A legfontosabb szerintem, hogy tudasd vele azt, hogy bármikor segítségre van szüksége, számíthat rád. Tehát érezze hogy nem muszáj egyedül megbirkoznia a dolgokkal, mert ott vagy neki te, mégha csak tanáccsal de az is segítség lehet.

2022. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem tartom normálisnak azt, hogy ha valakinek hirtelen sok minden zúdul a nyakába akkor szépen eldobja a párját, mint egy taknyos zsepit. Mi a fxsz?? Mondhatta volna azt, hogy 3 hétig most nem tud találkozni X és Y dolog miatt (de ettől még a kapcsolatotok fennáll), hogy most kevésbé ér rá, vagy bármit, de neeem, helyette bedobja a szünetet? Jöhet bármiféle ócska kifogással, de NINCS olyan szituáció, amikor konkrét szünetre lenne szükség mert máshogy nem megoldható.

Te meg ezek után még gondolkozol azon, hogy hogy hódítsd vissza.. Ennek nem lesz jó vége, de remélem tanulsz belőle.

2022. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első: ez bennem is felmerült.. csak az elég konkrét volt, hogy kettőnkről "gondolkodik".. és emiatt nem értem az egészet, hogy minden klappol, tervezünk, aztán szinte egyik napról a másikra ez van.. a nyaralásra is ő hívott meg, mégcsak fizetnem sem kellett szinte semmit sehol, ezt csak azért írom, hogy nekem ezekből az jött le, hogy komolyan tervez velem.. Csak ugye ott van amit a második írt, abban is van igazság, és ezen én is gondolkodtam.. bár azt hozzá tenném, hogy nem gondolkozom azon, hogyan kellene vissza hódítanom, élem tovább az életem, az idő akkor is el fog telni, akkor pedig nekem is döntenem kell.. és most csak örlődöm, fáj ez az egész, legszívesebben elzárkóznék egyedül..

2022. aug. 30. 20:14
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Az, akinek minden masra van ideje, csak a parjara nem, annak egyaltalan nincs szuksege kapcsolatra. Ennyit dolgozni sem lehet. Aki pedig inkabb 15 muszakban dolgozik 3 helyen, az ne ismerkedjen. A munkamaniasokkal elni sem lehet. Nem gondolom, hogy egy ember ne tudna napi 8 oraban megteremteni az eletehez szukseges felteteleket. Onnantol pedig lenne ideje tarskeresesre, ha valoban ez a celja. De lathatoan o mas ideakat kerget.
2022. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki fontos számunkra, és vele tervezzük az életünket, akkor NEM tartunk szünetet, akkor az a fontos, hogy minél előbb megbeszéljük, minél előbb megoldjuk a problémákat.


De ő menekül előle.

2022. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Mennyi idősek vagytok? Hogy indult a kapcsolat?
2022. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Van igazság abban is amit a többiek írnak.

Én csak azért írtam, hogy ne vedd biztosra, hogy szakítani akar veled, mert például én is voltam hasonló helyzetben mint a párod.

Sok családi gond összejött, amit nekem kellett akarva-akaratlanul megoldanom, sok felelősség és teher szakadt rám, sajnos egy halál eset miatt a családban. Mindegy. Akkor már együtt voltunk a párommal, nagyon szerettem és nem akartam magammal rántani ebbe a kálváriába, amibe keveredtem, ezért akkor én is időt kértem tőle, hogy gondoljam át, hogy lehet többet ártok ezzel a helyzettel neki, ha ő is a része lesz, ugyanakkor ezek olyan dolgok voltak, hogy folyamatos jelenlétet igényeltek, így felmerült bennem az is, hogy a párkapcsolatban nem fogok tudni helytállni, megadni neki, amire szüksége van. Ettől még nagyon fontos volt ő számomra, és csak vele akartam lenni. De mondom e miatt kértem szünetet. Aztán kis idő múlva felhivott hogy beszéljünk, leültünk és elmondta, hogy segít bármiben, csak maradjunk együtt. Azóta hála Istennek minden megoldódott és együtt vagyunk azóta is!

2022. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 7-es, igen, ezt ő is mondta egy pár nappal korábban, kifakadt a helyzet miatt, hogy most sok dolog összejött, és hát nem így mondta, de a lényege az volt, hogy nem tudja megadni amire szükségem van most. Ezután eltelt pár nap, akkor írtam neki, hogy számíthat rám stb, és utána jött ezzel a szünettel. Nyilván tudom, hogy ez nem jelenti azt, hogy ugyanaz lesz nálunk is a vége mint nálatok. Meg azt mondta, nem tudja, hogy a helyzet miatt érzi úgy, hogy valami "nem jó", vagy miattam, de csak azt érzi, hogy valami nem jó. Úgy vagyok vele, hogy ezt a pár hetet megadom neki (mást úgysem tudok tenni), de ha ő keresne előbb, pl hív vagy ír, mit kellene tennem? Szeretnék annyit megtenni, hogy ebben az időszakban jól támogatom, bármi is legyen a vége, nem szeretném ha hiszti vagy ego miatt ennyin elhasalna miattam, bármi is legyen a vége. Ha vége lesz elfogadom azt is, de nem akarom azt érezni, hogy nem adtam bele a legtöbbet.
2022. aug. 31. 07:44
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Latom, hogy remenyt keresel, de ne bizakodj benne. Felnott emberek nem szunettel meg hangzatos bullshittel oldjak meg a problemaikat. Aki akar teged, azt egy atomtamadas sem tantoritja el attol, hogy veled legyen, amennyit tud. Az ilyen szovegeket azok szoktak bedobni, akik szakitani akarnak, de gyavak hozza. Az is lehet, hogy csak talonba rakott, amig egy masik nonel eldol, hogy lesz-e belole valami, vagy sem. Nem ismerek olyan embert, aki 7/24 csak a razudulo problemakat oldja meg. Meg egy huncut telefonhivasra sincs ideje. Ne komolytalankodjunk. 7-es sajat bevallasa szerint eljatszotta ugyanezt, de aki nem kepes a problemai kezeleset a parkapcsolattal osszeegyeztetni, azzal komoly problemak vannak. Milyen duma mar az, hogy nem tud helytallni egy parkapcsolatban? Ki a fene varja el, hogy helytallj? Basszus, ha problemad van, akkor ott a tarsad, aki segit, tamogat. Hagyjuk a kamu dumakat, ti szakitottatok, csak te meg remenykedsz, hogy megse, o pedig gyava volt kimondani.
2022. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a baj hogy a 9esnek igaza van. Lefordítom az időt kéreket=inkább nem, mint igen.
2022. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!