Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromat hogyan tudnám elkülőníteni gondolatban az exeitől?

Figyelt kérdés
Több mint 4 hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel. Párom 25 éves én pedig 26 vagyok. Neki több hosszabb távú kapcsolata volt mint nekem... volt 5 éves 2,5 éves kapcsolata stb. Nekem a leghosszabb 10 hónap körül mozgott. Kapcsolatok terén is ő a tapasztaltabb mivel neki összesen 6 komoly párkapcsolata volt míg nekem csak 3. A probléma az, hogy sajnos nem tudom azt érezni hogy ő csak az én "párom", "ő csak az enyém" mert valamilyen szinten mindig szóba jönnek az exei. Vagy valamilyen története kapcsolódik egy másik sráchoz (szinte az összes mert 15 éves kora óta kb 5 hónapot volt szingli), vagy valamelyik tárgy a volt barátjához köthető, a telefonját sem merem megnézni már mert ott is tele vannak képekkel a volt barátjaival, az egyik exével pedig egy közös vállalkozása is van tehát a munkája is már egy volt barátjához köthető. Sőt részletesen tudom az exeivel az összejövésük történetét, valamelyik kapcsolatról a szexuális életükhöz köthető információkat, a szakítások okát, stb (ezt én is meg ő is elrontotta mert én kérdeztem sokat és ő meg őszintén válaszolt nekem de kicsit már túl részletesen, én pedig csak közben jöttem rá nekem ez túl sok infó az exekről) Ezen felül van 3 exe abból 2-vel már 5 éve hogy vége a kapcsolatnak a 3. meg a legfrissebb exe.. Velük barátok maradtak ezért beszélgetnek egymással és néha találkoznak is kettesben. A párom nem érti mi a problémám ezzel, mivel ő úgy érzi nem ad okot, hogy bizalmatlan legyek vele kapcsolatban és ő továbbra is szeretne találkozni velük, vagy fenn tartani a baráti kapcsolatot. Viszont én meg már kikészülök ebben az egész érzésben. Nem nem azt érzem hogy ő engem megcsalna mert tudom hogy nagyon szeret engem és, hogy melyik sráccal mi nem működött és miért szakított. De azt érzem hogy így nap mint nap szembesülök egy tárgyal, történettel, képpel, emberrel, aki arra emlékeztet, hogy ő nem volt az enyém. Ennek következtében meg azt érzem, hogy őt nem tudom már elkülöníteni az exeitől, konkrétan ránézek és az exeit látom. Nem azt érzem hogy ő egy különálló emberi lény és csak az enyém... ezért egy feszültséget érzek vele kapcsolatban folyamatosan. Eljutottam már arra szintre sajnos, hogy a legapróbb dolgokon is kiakadok, meg akarom tiltani kivel beszélhet vagy találkozhat kivel nem stb. Hogyan lehetne ebből a negatív mókuskerékből kiszállni? Tényleg csak én reagálom túl ezt az egészet,, én lennék gyerekes?. Én csak szeretnék egy harmónikus kapcsolatban élni. És nem az exeire gondolni de már minden nap az eszembe jutnak. A párom azt mondja az a lényeg, hogy ő csak barátként tekint már rájuk és el sem tudja képzelni, hogy összejönne velük újra ezért nekem is így kéne hozzá állnom ehhez.. Tehát, hogy ezek a srácok nem exek hanem barátok. De sajnos nekem ez nem túl nagy segítség mert én megértem, hogy ő már csak a baráti tényezőket látja de attól függetlenül én meg csak úgy tudok rájuk tekinteni hogy ők exek. Már a párom tárgyaiban, hobbijaiban, emlékeiben, történeteiben, munkájában is csak az exeit látom. És ez így nagyon nem jó. Hogyn lehetne megoldani ezeket a problémákat? Előre is köszi a válaszokat.

2022. nov. 9. 14:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
9-es. Nem nem azért ilyenekről nincsen szó. Igazából bárkivel beszél és bármit mindig jelzi nekem, sőt akár a telefonját is elolvashatnám. Mikor együtt vagyunk akkor le sem szarja őket csak velem foglalkozik. Tervben van az össze költözés is tehát napjaink többségében már így is mi vagyunk együtt. Szóval semmit nem csinál a hátam mögött sosem rak engem háttérbe az exei miatt. Mindig mindenről tusok :D Ha ilyenek lennének én sem bírnám sokáig. Tehát iylen téren teljesen korrekt.
2022. nov. 9. 15:35
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Valakinek már az is sok lenne, hogyha a párja 1 exel tartaná a kapcsolatot, írogatnának, nemhogy 3 ex. Nem sok embernek venné be a gyomra ezt.
2022. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%
Ha egy nőnek ennyi fiú "barátja" van az már gázos nyugi azokkal az exekkel képes lenne bármikor összejönni ha úgy alakul. Nekem is volt ilyen csajom nem tartott sokáig, amit javaslok dugjad ameddig engedi magát, ne nagyon szeress bele
2022. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Menekülj, nőként mondom, hogy nem normális a párod viselkedése. Te sosem leszel olyan fontos, kint ezek a “barátai”. Plusz szerinted nem sztoriznak arról egyikkel sem, hogy hogyan szexeltek meg ilyesmi?? Nekem nem lenne ehhez képem az ő helyében. Te meg ne viseld ezt el!
2022. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel meg ne nyugtasd magad, hogy tudod, hogy miért lett vége és pont amiatt nem kezdenék újra soha. Az én exemnek olyan exe volt a legjobb barija, aki fél éven keresztül csalta egy haverjával, majd lebukott, akkor az exem még vele maradt volna, de a csaj inkább ment a szeretőhöz. Az ilyennel normális ember nem akar beszélgetni, nemhogy még találkozni is. De ők találkozgattak, keféltek, miközben én is meg a csaj új párja is képben volt már... Pedig hát ugye megcsalta, biztos nem jönne össze vele újra... Ahaaaa....
2022. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha a fele lenne, jobban el lehetne fogadni, ez tényleg kicsit sok. De ha így van hogy egyikkel se vesztek össze halálosan, az azt jelenti hogy nem egy érzéketlen ember, aki csak a szex miatt volt valakivel.

Főleg a munka miattit lehet elfogadni.

De ha gondolod szerezz neki másik munkát. Amúgy meg, azt nem értem, hogy az miért nem zavar ha új emberekkel beszél. Velük is nyugodtan elképzelheted intim helyzetben, és még nagyobb az esélye hogy összejönnének, mint az exekkel, akik már lejárt lemez számára. Nem értem miért pont az exektől félsz, miért nem az új emberektől. Az meg nagyon rossz ha az ember semmit nem mesélhet az emlékeiről, mert jönnek a szóelharapások, kínos kikerülések, mert egy poént, egy nyaralást, egy közös ismerőst nem lehet szóba hozni mert jön az ex para a másik részéről. Ha igazán szeretnéd, ezekben a sztorikban az lenne neked a fontos, hogy neki mit okozott az egész.

Persze rossz lehet elképzelni hogy mással szexelt. De szerintem képzeld el inkább az összes jó pasival akit ismertek, milyen lenne, és akkor előbb utóbb lejössz az ex függőségről, mert rájössz hogy másokkal reálisabb a félelmed.

2022. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Alapvetően ő mindig is egy nyitott személyiség volt ezért ha valaki írt neki mondjuk social median, visszaírt neki stb csak barátilag. Természetesen a fiúk mindig tudtára adták hogy tetszik nekik ő meg mindig jelezte, nekik hogy barátja van. És ettől független ha a fiúk továbbra is akartak vele beszélgetni akkor ő beszélgetett velük csak barátilag. Nos mióta én vagyok én kifejeztem ezzel kapcsolatban a nem tetszésemet és azóta nem ír vissza senkinek sem ha rá ír valaki.


Szóval ezáltal az új emberektől sem félek, nem lájkolgat semmilyen fiút, nem követ semmilyen fiút be. Igazából teljesen korrekt ilyen téren és mindenről tudok. Meg látom hogy nem nyit senki felé és bízok is benne hogy nem tenne ilyet.


Itt igazából tényleg csak az exek a bajok nekem valamiért, hogy még úgy érzem az élete részei és ez idegesít nagyon. Például most is csak ha végig nézek egy közös képünkön a social mediában és az alatta levő lájkokon ... nem tudok nyugodtan végig nézni rajta mert tuti van ott 2 ember minimum akivel már lefeküdt tehát ex, vagy csak olyan emberek akikkel csak randizgattak stb.. És ez ha ilyeneket meglátok mivel túl sok infót tudok már minden próbálkozásáról vagy exeiről stb.. Így engem már pusztán egy ilyen baromság is lehoz az életről. Főleg h egy olyan exről van szó akivel a mai napig barátok.



És valóban én is tudom hogy a történetekben őt kéne néznem mit miért tett és legalább jobban megismerhetném általuk. És ezt így el is lehetne fogadni viszont úgy érzem csak úgy ha a közös jelenünkben utána nem léteznének..

2022. nov. 9. 18:03
 18/24 A kérdező kommentje:
Valamiért csak az exek nála iylen mélyebb kérdések. Ő tényleg csak olyannal feküdt le vagy jött össze aki iránt komolyabb érzései voltak és szándékai. Nem voltak egy éjszakás kalandjai stb. Ezáltal azt mondta hogy neki az exek olyanok hogy sosem fogja tudni őket egy teljesen random embernek tekinteni mert valamilyen szinten az élete részei voltak és ezáltal bármilyen furán is hangzik de egy kicsit eggyé is vált velük. És egy rész belőlük ott maradt benne. Akár tapasztalat vagy akár fájdalom útján de megmaradtak benne. És nem akarja kitörölni egyiket sem az életéből még a legrosszabbat sem.
2022. nov. 9. 18:06
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát, akkor azt kell hogy mondjam, hogy rokon lélek velem a barátnőd. Úgy látszik vannak ilyenek. Igaz én sokkal kevesebbet beszélek exekkel, de valamennyit igen, mert ugyanúgy emberileg 2-3 fontos, és közös témák vagy munka miatt. És a párom őrjöngött miatta. Szerintem te sokkal jobban kezeled. Remélem sikerül megoldanotok. Sok sikert!
2022. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm/köszönjük a jókivánságot! Borzasztóan szeretem ezt a lányt, őszintén remélem én is, hogy sikerül megoldani. És ha bár most úgy tűnik, hogy nem illünk össze. Minden más témában kapcsolódunk a hobbijaink az élet szemléletünk a gondolkodásunk a céljaink stb. Egyedül ez az exes téma ami nagyon félrement valamiért. Neked is sok sikert mindenben :)
2022. nov. 9. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!