Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Orvosi egyetem 2. évében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Orvosi egyetem 2. évében párkapcsolat? (Elsősorban saját tapasztalat érdekelne)

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a vizsgaidőszak, egyre többet kellene tanulni, de 3 hete megismerkedtem egy sráccal (nem orvosis) akivel minden este kb. 2 órát találkozunk, a hétvégét is vele fogom tölteni. De végig ott van bennem a stressz, hogy ezt az időt már tanulással kellene töltenem, mi lesz ha nem fogok tudni a fiúra koncentrálni, mert stresszes leszek stb. Nem akarok elhanyagoló, hisztis, stréber baràtnő lenni, csak nem érzem, hogy hol van a határ, az egyensúly, hogy azért a vizsgáim is sikerüljenek. (Brutális lesz.) Mégis annyian vannak kapcsolatban…ti hogyan oldjátok meg? Mennyi idő az, ami miatt nem kellene, hogy bűntudatom legyen se azért mert nem tanulok, se azért mert nem vele töltöm?

2022. nov. 10. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha érett meg kell tudnia érteni azt amikor kevesebb időd , ha buta akkor nem egymást keresitek.
2022. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én egy végzős egyetemista lánnyal találkozgatok, általában hetente, tudom hogy az első a tanulás, ne miattam ne sikerüljön neki
2022. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj! Teljesen normális, ha nem találkoztok minden nap, vagy a hétvégét külön töltitek, nincs optimális idő, normális pár megérti azt is, ha hátra kell lépnie egy vizsgaidőszak miatt.
2022. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Most legyen a tanulás az első ! Tudom , hogy milyen lesz a másodéves vizsgaidőszak …. Brutális . Ha érdekel téged a srác , akkor ülj le vele egyszer beszélni erről . Mond el neki, hogy most kevés időd lesz rá , mert jön a vizsgaidőszak és most neked ez az első , viszont ettől függetlenül te még folytatnád az ismerkedést. Azt is nyomatékosítsd benne, hogy ez hatalmas stresszel jár és te nem kérsz pluszban tőle , szóval emiatt később ne legyen hiszti. Én amúgy tavaly ilyenkor ismertem meg a páromat( heti 1-2 találkozó volt esténként pár órára , több nem fért bele. Azóta már össze is költöztünk .)

Viszont az előző kapcsolatom harmadév végén ment tönkre . A srác nem fogta fel, hogy mivel jár az orvosi egyetem . Megkaptam tőle , hogy elhanyagolom, nem ő az első a számomra, csak tanulok és vele nem törődöm . Kiosztott, hogy rosszul tanulok és amúgy sem szabadna párkapcsolatban ennyit tanulnom . Páros lábbal tettem ki végül , de előtte megköszöntem neki a 30.000 / hónapos -os ösztöndíjamat.😁 Mert a viták miatt még jobban tudtam teljesíteni végül .

2022. nov. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha ő is egyetemista, és nem valami semmirevaló büfészakon van, akkor hasonló cipőben van, tehát meg fogja érteni. Ha nem, akkor pedig el kell fogadni, hogy neked most a tanulás az első, nem a párkapcsolat. Én megmondom őszintén annak idején tudatosan nem akartam kapcsolatot, amíg az egyetemi tanulmányaimra koncentráltam, mert nem bírtam volna kettészakadni. Van, akinek megy. Te ismered magadat, de a jövőd alapjait neked kell leraknod, és a döntéseid következményeit is neked kell viselned; eszerint állj a dolgokhoz!
2022. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem negyedik éves volt az orvosis barátom mikor osszejottunk, és még akkor is tanulni kell bőven. Bár én is hasonló szakra járok (gyógytornász) így nekem nem volt gázos mikor keveset találkoztunk, mindig nagyon izgultam a blokkjai előtt. Néha jobban mint ő 🤡 és persze örültem mikor jól sikerültek. Sokszor aludtunk egymással ilyenkor is
2022. nov. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"Ne legyen bűntudatod, de tisztázd magadban, hogy neked mi a fontos, és mitől érzed jól magad.

Ne szenvedj a tanulással, ha inkább a fiúval lennél.

2022. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy feladatod van, ezt tisztázni vele. Mi lassan 1 éve leszünk együtt a párommal, mindketten orvosi másodéven, tehát olyan szinten könnyebb, hogy már ismerjük egymást és ugyanabban a helyzetben vagyunk. Sajnos bármennyire szereted/fogod szeretni, a vizsgaidőszakban ha nem akarsz csúszni a kapcsolatot félre kell tenni, ha ezt megérti, akkor érdemes ezzel a fiúval ismerkedned! Lehet találkozni, pl.: vizsga után együtt lenni, esténként videochatelni, ez csak 7 hét minusz a kapcsolatból, de sok múlik rajta. Attól, hogy tanulni kell később ki lehet élvezni pl. a nyári szünetet, szorgalmi időszakban a lazább heteket. Sokak tudják így is tartani a kapcsolatot, hogy közben egyetemre járnak, kitartást nektek! Ez mindenkinek nehéz, én is azt várom, hogy a karácsonyom ne a sok stresszel menjen el. :D
2022. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!