Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántó, ha az édesanyámat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántó, ha az édesanyámat megkérem, tanítsa már meg a barátnőmet főzni?

Figyelt kérdés

Szeptembern költöztünk össze, előtte mindenki a saját szüleivel élt.

Nekem anyukám a tipikus "tyúkanyó" típus, háztartásbeli, mióta az eszemet tudom. Nagyon szeret és jól is tud sütni, főzni, így mindig friss ebédre értünk haza apukámmal, volt folyamatosan valami sütemény, sós nasi stb. Ne értsetek félre, nem azt várom el a barátnőmtől, hogy akkor minden nap minimum három fogással várjon haza, nem ez hiányzik. Sőt, én nagyon jól elvagyok napközben úgy, hogy reggel órára menet veszek valamit a közelben lévő pékségből, ebédre beülök valahová barátokkal, csoporttársakkal egy ebédre, de a kedvenc helyeink a Wolton is ott vannak. Vagy főzni is tudok, az más kérdés, hogy sokszor időpazarlásnak érzem.

Barátnőm viszont a fejébe vette, hogy ő főz ránk és nagyon aranyos, értékelem is, de sokszor ehetetlen, amit készít. Vagy olcsó alapanyagokból dolgozik, esetleg sima zacskós ételt próbál "feljavítani". Engem meg az ilyenektől, hogy tésztás poralap, üveges szósz, ilyen olyan instant dolog, a hideg ráz. Vagy hogy az egyetlen fűszer, amit használ, az a bors (a són kívül).


Próbáltam már azt, hogy akkor főzzünk együtt, de ott is csak úgy jó szerinte, ahogy ő kitalálja. Felhoztam, hogy karácsonyra lehetne az egyik közös ajándékunk utazáson kívül az, hogy elmegyünk egy főzőkurzusra, "jó buli" alapon. Áhh nem, az pénzkidobás, ma már mindenről van fent videó is a receptek mellett... De a recepteknél is le van írva valami, ő azt kihagyja, mert hogy "jó lesz az anélkül is". Kb. mindent kidobok emiatt, aztán azt mondom neki, hogy megettem/barátok megették, amíg nem volt itthon. Szerintük amúgy én vagyok a hibás, mert ugyan miért változtatna, ha én azt mondom, finomakat főz és minden "elfogy". De megbántani sem akarom, meg tényleg értékelem, hogy ennyire próbálkozik. Az jutott eszembe, hogy édesanyámat kérném meg, párszor, amikor ott vagyunk, "fogja be" maga mellé a konyhába, hogy lássa a barátnőm, máshogy is lehet... Szerintetek ez jó ötlet lenne? Anyukámmal jól kijönnek amúgy, szeretik egymást.


(1,5 éve vagyunk együtt, nem tudom, lényeges-e)


2022. nov. 14. 16:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
A barataidnak igaza van, ennek semmi értelme, hogy nem mondod meg neki, hogy ehetetlenül főz. Ne haragudj, de őrületes pazarlás ennyi kaját kidobálni értelmetlenül. Mindegy, ki tanít kit főzni, de legyél őszinte. Az az elsö.
2022. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
81%
Jobb lenne, ha nem főzne. Hiszen azt hiszi, tud, de nem. Nem tudom, milyen a viszonya anyuddal, én nem örültem volna ennek. Igaz, nem vagyok eltartott, mint anyud.
2022. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
57%

Nem jó ötlet, mert a barátnőd elkezd majd ott is hisztizni, hogy márpedig azt lehet másképp is.

Ezt máshogy nem fogod tudni megoldani, sértődés lesz, mert a barátnőd a leírás alapján még nem nőtt fel. Nagyon makacs és gyerekes.

De te is engedhetnél, nem olyan rossz az instant cucc, ha nincs más, bár hülyeség feljavítani, mert lehet még rosszabb lesz, mint amilyennek tervezte a barátnőd.

2022. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim válasza:
89%

Nőként írom 29 évesen, én magamtól tanultam főzni. Sajnos ha tényleg annyira rossz akkor meg kell neki mondani finoman. Én is rontok el a mai napig kajákat, pl.sótlan, bár ez inkább direkt, mert én sósabban szeretem mint mások " sót tehetsz bele de kivenni már nem" alapon nem teszek bele.

Aztán van mikor kevés benne a cukor. Hát én kb cukormérgezésig nyomnám 🤣


Rosszul esik nekem is ha mondják nem jó,de sajnos ebből lehet tanulnim

2022. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim válasza:
82%

Instant cucc kb 0 percet spórol. Feljavítashoz ugyanúgy.össze vágom a zöldséget.


Barátnődnek ízlík vagy csak megeszi, mert ő főzte és a sajátjára se mondja h xar?

2022. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Borzalmasak az instant dolgok. Nem ehetetlenek, de számomra nem finomak egyáltalán. Pl. Knorr carbonarat csinált legutóbb, hozzávalók: sonka és tej. Az eredetiben egyik sincs. :D


Az a baj, hogy egyszer már mondtam neki, akkor is valami tejszínes tésztát csinált, de a borstól kb. sötétbarna volt a cucc rajta. Ettem egy fél tányérral, de mondtam, hogy szerintem rendeljünk pizzát, mert kicsit rosszak lettek az arányok, mire megsértődött, hogy nekem semmi nem jó és hogy ő azzal mennyit dolgozott... Ez a másik, hogy hallgatom, ő ezekkel mennyit dolgozik, mikor általában pár hozzávalós ételek, amik maximum fél óra alatt elkészülnék, ha a csirke kiolvadását nem számolom.

2022. nov. 14. 17:12
 7/65 anonim ***** válasza:
62%

Az elején mindenki szarul főz. Mondjuk a poros, üveges szarok mindig szarok maradnak.


Az, hogy felvágja a hagymát, krumplit pucol, kavarja az ételt, nem segítség főzni tanulni. Ha van önbizalma, akkor nem is fog oda figyelni, inkább csak büszkébb lesz, hogy segített egy fáradt anyukának.


Meg kell neki mondani, hogy nem jó. Meg lehet normálisan is.


Meg kell neki mondani, hogy nem szereted a poros, üveges instant kajákat. Nem finom, nem egészséges.


Megsértődik, majd megnyugszik. Aztán lássuk a hogyan továbbot. Ha azt mondja, hogy oké, akkor csináljuk máshogy, keressünk megoldást, tartsd meg.

2022. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
90%
Ha anyád mellé beállítod, még a barátnőd fog megsértődni, mert azt hiszi, hogy ő tud főzni. Nem fog ellesni semmit, mert abban a hitben van, hogy minden, amit főzni szokott, az elfogy.Tehát ő tud főzni! Bocsi, de elrontottad a dolgot. Tiszta lapot kellene kezdeni. Először is megmondani neki, hogy annyira szereted, hogy nem volt szíved elmondani neki az igazat, mert nem akartad megbántani. DE! ..és elmondani az igazat.És a végén mondani neki, hogy szívesen szólsz anyukádnak,hogy tanítsa, ha volna kedve megtanulni főzni.De csak ha ő is szeretné.
2022. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
86%
Én annak idején kerek-perec közöltem a feleségemmel, hogy ez így nem finom, azóta bevon a főzésbe, kisebb dolgokat rám bíz illetve kéri, hogy kóstoljak, ízesítsek, stb. Na, azóta nem változott semmi, de legalább együtt rontjuk el az ételt. <3
2022. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
92%

"Bántó, ha az édesanyámat megkérem, tanítsa már meg a barátnőmet főzni?"

Nem az a bántó, hanem az, hogy nem vagy vele őszinte, sőt, egyenesen hazudozol neki, hogy megetted, amit főzött, miközben kidobod...

Ha ennyire képtelen vagy vele őszintén kommunikálni, akkor amúgy se lesz nagy jövője a kapcsolatnak, csak a szex tartja össze másfél éve, semmi más.

2022. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!