Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántó, ha az édesanyámat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántó, ha az édesanyámat megkérem, tanítsa már meg a barátnőmet főzni?

Figyelt kérdés

Szeptembern költöztünk össze, előtte mindenki a saját szüleivel élt.

Nekem anyukám a tipikus "tyúkanyó" típus, háztartásbeli, mióta az eszemet tudom. Nagyon szeret és jól is tud sütni, főzni, így mindig friss ebédre értünk haza apukámmal, volt folyamatosan valami sütemény, sós nasi stb. Ne értsetek félre, nem azt várom el a barátnőmtől, hogy akkor minden nap minimum három fogással várjon haza, nem ez hiányzik. Sőt, én nagyon jól elvagyok napközben úgy, hogy reggel órára menet veszek valamit a közelben lévő pékségből, ebédre beülök valahová barátokkal, csoporttársakkal egy ebédre, de a kedvenc helyeink a Wolton is ott vannak. Vagy főzni is tudok, az más kérdés, hogy sokszor időpazarlásnak érzem.

Barátnőm viszont a fejébe vette, hogy ő főz ránk és nagyon aranyos, értékelem is, de sokszor ehetetlen, amit készít. Vagy olcsó alapanyagokból dolgozik, esetleg sima zacskós ételt próbál "feljavítani". Engem meg az ilyenektől, hogy tésztás poralap, üveges szósz, ilyen olyan instant dolog, a hideg ráz. Vagy hogy az egyetlen fűszer, amit használ, az a bors (a són kívül).


Próbáltam már azt, hogy akkor főzzünk együtt, de ott is csak úgy jó szerinte, ahogy ő kitalálja. Felhoztam, hogy karácsonyra lehetne az egyik közös ajándékunk utazáson kívül az, hogy elmegyünk egy főzőkurzusra, "jó buli" alapon. Áhh nem, az pénzkidobás, ma már mindenről van fent videó is a receptek mellett... De a recepteknél is le van írva valami, ő azt kihagyja, mert hogy "jó lesz az anélkül is". Kb. mindent kidobok emiatt, aztán azt mondom neki, hogy megettem/barátok megették, amíg nem volt itthon. Szerintük amúgy én vagyok a hibás, mert ugyan miért változtatna, ha én azt mondom, finomakat főz és minden "elfogy". De megbántani sem akarom, meg tényleg értékelem, hogy ennyire próbálkozik. Az jutott eszembe, hogy édesanyámat kérném meg, párszor, amikor ott vagyunk, "fogja be" maga mellé a konyhába, hogy lássa a barátnőm, máshogy is lehet... Szerintetek ez jó ötlet lenne? Anyukámmal jól kijönnek amúgy, szeretik egymást.


(1,5 éve vagyunk együtt, nem tudom, lényeges-e)


2022. nov. 14. 16:59
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez vagy megy valakinek, vagy nem. Bár sokat segíthet az olvasni tudás- aki el tudja olvasni a receptet főzni is tud. 12 évesen így gondoltam és működött. Anyám olyan vacakul főzött, sütni meg semennyire sem tudott, hogy kénytelen voltam megtanulni főzni-sütni, ha normálisat akartam enni. És ment! 13 évesen már a komplett vasárnapi ebédet velem csináltatták meg. Ha akarja az ember, megy is neki.
2022. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg mondd meg neki kerek perec hogy fozzon ugy mint anyad, mert te ahhoz vagy szokva. Nekem is megmondta a ferjem, eszembe se jutott volna megsertodni, annal jobban igyekeztem hogy jol csinaljam. Pedig en porok, uveges szoszok nelkul is tudtam fozni mar akkor is. (Anyosom megmondta volna ha sz@r, hidd el🤣)
2022. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
60%
31 éves vagyok, tavasz óta férjezett. 3 éve élünk együtt. Igen, főztem olyanokat amik ugyan ehetetlenek nem voltak, de ha étteremben ettem volna a szakácsra borítottam volna. 36 hetes terhesen úgy odaégettem a tejberizst, hogy spaklival vakartam. Azonbab vannak ételek, amiket kifejezetten jóra fejlesztettem az évek alatt. A férjem étterembe se hajlandó megenni, mondván az enyémhez fel sem érhet. Viszont gyakran segítségégemre van a nosalty, a cookpad és a szakácskönyvek. Elsőre nem sikerült? Hát sikerül majd másodszorra. Most már egész finoman tudok főzni, de még mindig messze vagyok az expert szinttől. Az ilyen jellegű segítséget fogadni kell. Az én anyósom sajnos nem él, nem ismerhettem, de ha itt lenne én biztos, hogy beállnék mellé a konyhába. Nem vagyok háztartásibeli, édesanyám se volt az (anyukám lusta háziasszony volt). Én meg lassan 10 éve ápolónő vagyok, heti 70 órákat dolgoztam, megtanultam az összes gyors, nem pepecselős receptet. Azonban ez kevés önmagában, ha nem csak magamra kell főznöm. Így elkezdtem tanulgatni. A férjem pedig a legjobb partner ebben, mert akármit tettem elé mindig megette az utolsó falatig. Az elején nem is mert rosszat mondani, nehogy a kedvem elmenjen tőle. Ja és nálam az instant dolgok mindig ki voltak zárva. Gyulladásos bélbeteg vagyok, nem tudok ilyeneket enni hosszú távon. De gyanítom, hogy az egészségesek se.
2022. nov. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
84%
Miért releváns, hogy 36 hetes terhes voltál, mikor oda égett a tejberizs?
2022. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
93%
64-es! A 63-as itt éli ki magát, ráadásul a válaszának köze nincs a kérdéshez. Imádom az ilyen válaszadókat. Elmesélik a fél életüket, de a kérdezőnek nem nyújtanak valódi segítséget!
2022. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!