Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántó, ha az édesanyámat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántó, ha az édesanyámat megkérem, tanítsa már meg a barátnőmet főzni?

Figyelt kérdés

Szeptembern költöztünk össze, előtte mindenki a saját szüleivel élt.

Nekem anyukám a tipikus "tyúkanyó" típus, háztartásbeli, mióta az eszemet tudom. Nagyon szeret és jól is tud sütni, főzni, így mindig friss ebédre értünk haza apukámmal, volt folyamatosan valami sütemény, sós nasi stb. Ne értsetek félre, nem azt várom el a barátnőmtől, hogy akkor minden nap minimum három fogással várjon haza, nem ez hiányzik. Sőt, én nagyon jól elvagyok napközben úgy, hogy reggel órára menet veszek valamit a közelben lévő pékségből, ebédre beülök valahová barátokkal, csoporttársakkal egy ebédre, de a kedvenc helyeink a Wolton is ott vannak. Vagy főzni is tudok, az más kérdés, hogy sokszor időpazarlásnak érzem.

Barátnőm viszont a fejébe vette, hogy ő főz ránk és nagyon aranyos, értékelem is, de sokszor ehetetlen, amit készít. Vagy olcsó alapanyagokból dolgozik, esetleg sima zacskós ételt próbál "feljavítani". Engem meg az ilyenektől, hogy tésztás poralap, üveges szósz, ilyen olyan instant dolog, a hideg ráz. Vagy hogy az egyetlen fűszer, amit használ, az a bors (a són kívül).


Próbáltam már azt, hogy akkor főzzünk együtt, de ott is csak úgy jó szerinte, ahogy ő kitalálja. Felhoztam, hogy karácsonyra lehetne az egyik közös ajándékunk utazáson kívül az, hogy elmegyünk egy főzőkurzusra, "jó buli" alapon. Áhh nem, az pénzkidobás, ma már mindenről van fent videó is a receptek mellett... De a recepteknél is le van írva valami, ő azt kihagyja, mert hogy "jó lesz az anélkül is". Kb. mindent kidobok emiatt, aztán azt mondom neki, hogy megettem/barátok megették, amíg nem volt itthon. Szerintük amúgy én vagyok a hibás, mert ugyan miért változtatna, ha én azt mondom, finomakat főz és minden "elfogy". De megbántani sem akarom, meg tényleg értékelem, hogy ennyire próbálkozik. Az jutott eszembe, hogy édesanyámat kérném meg, párszor, amikor ott vagyunk, "fogja be" maga mellé a konyhába, hogy lássa a barátnőm, máshogy is lehet... Szerintetek ez jó ötlet lenne? Anyukámmal jól kijönnek amúgy, szeretik egymást.


(1,5 éve vagyunk együtt, nem tudom, lényeges-e)


2022. nov. 14. 16:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem anyádat ne keverd ide, az anyós mindig vetélytárs, féltékenységet fog szülni. Sőt ha átmászkálsz enni hozzá, vagy látja az arcodon evés közben hogy milyen boldog vagy hogy anyud főztjét eheted. Egy házrartásban csak egy nő lehet a főnök. Szóval anyádtól ne hozz kaját,ne is emlitsd neki. Otthon pedig mondd meg hogy nem ízlik a főztje és ezentúl rendeltek, etterembe jártok, illetve te főzöl.
2022. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
94%
Na akkor itt a válasz, miért főz így a barátnőd, ahogy: ezt látta otthon. És a jelek alapján ez nem is fog változni, legalábbis még nem. De ne hazudozz neki. Egyébként ezek nem messzemenő dolgok, a legtöbb ember, aki segíteni akar, tapasztalatból mondja, amit mond!
2022. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
81%

Írtad: te tudsz főzni.

Akkor problem solved.

Sehol sincs kőbe vésve, hogy egy háztartásban kizárólag a nőnek kell főznie. Nálatok majd te fogsz, és ő ér haza mindig a finom, friss ebédre, mint anno te meg apád.😉

2022. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy ez kőbe lenne vésve, vagy hogy neki kellene főznie. Ő találta ezt ki. Még egyetemisták vagyunk, ő csúszik, ebben a félévben egyetlen órája van, ami gyakorlat és be kell járnia, amúgy itthon van. Ezért mondta, hogy akkor főz szívesen.
2022. nov. 14. 17:48
 25/65 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme tanítani. Én is rontottam el kaját, de saját magam éreztem, hogy nem finom. Mert ettem finomat, meg van ízlésem.

Ha szerinte az jó, ami mások szerint ehetetlen, akkor nem jó az ízlése. Nem fog soha jól főzni. Ha betartja a receptet, akkor is csak elégséges lesz a főztje, mert nem érzi mi a finom...

2022. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
69%

24. És?

Egyik sem olyasmi, ami gátolna abban téged, hogy te főzz.

2022. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint amikor valakinek nincsen hallása. Taníthatod, de nem hallja, hogy mi az a hang, amit ki kellene énekelni.

Nem érzi, hogy nem finom a kaja, azt se hogy milyennek kellene lennie.

2022. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
90%
Menjen el dolgozni akkor inkább. Te meg majd főzöl. Beszéljétek meg.
2022. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
32%

"ő csúszik, ebben a félévben egyetlen órája van, ami gyakorlat és be kell járnia, amúgy itthon van"

:-O

És nem is dolgozik? Csak úgy eltartatja magát?

Akkor ez a másik, ami a szexen kívül összetartja a kapcsolatot...

2022. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
80%
De ha felnőtt emberek vagytok, akik összeköltöztek, miért anyucitól kérsz segítséget? Miért nem szállsz be mondjuk te is a főzésbe? Félsz, hogy visszacsúsznak a golyóid, ha beteszed a lábad a konyhába?
2022. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!